Vyžádat bezplatné poradenství

Hybridní vytápění – pro budoucí energetický mix

Požádejte o odbornou konzultaci

Kompaktní hybridní zařízení Viessmann kombinují dva zdroje energie v jednom zařízení: vysoce účinný moderní kondenzační kotel na plyn a tepelné čerpadlo na obnovitelné zdroje energie prostřednictvím volné energie prostředí. Inteligentní energetický manažer Hybrid Pro Control dokáže automaticky zvolit nejvýhodnější a nejúčinnější provozní režim.

Hybridní systém nabízí největší možnou flexibilitu

Pokud jde o energii a vytápění, existuje mnoho řešení. Rozhodnutí, zda zvolit ten či onen systém vytápění, není snadné. Jedno je jisté: ceny fosilních paliv a elektřiny dlouhodobě silně kolísají. Proto je o to lepší, když se při vytápění nemusíte spoléhat jen na jeden zdroj energie, ale můžete místo toho investovat do hybridního systému, který je odolný vůči budoucnosti.

U hybridních zařízení jsou dva nezávislé zdroje tepla integrovány do jednoho celku: plynový kondenzační kotel je kombinován s elektricky poháněným tepelným čerpadlem, které odebírá většinu energie ze vzduchu nebo vody. Tato kombinace energie kombinuje "obnovitelnou" energii s "vysoce účinnou" energií a poskytuje největší možnou svobodu při využívání toho zdroje energie, který je v daném okamžiku cenově nejvýhodnější. Nastavení řídicí jednotky lze upravit pro jakoukoli situaci na trhu s energií, takže při kolísání cen energie je vždy zvolen cenově nejdostupnější a nejúčinnější režim provozu.

  

Vysoce účinné a obnovitelné

Tepelná čerpadla Viessmann nabízejí vysokou účinnost, která je užitečná nejen z hlediska hospodárnosti. Využití obnovitelných zdrojů energie z okolního prostředí také šetří cenné zdroje a snižuje emise CO₂. Spolu s vysoce účinnými kondenzačními kotli Viessmann se můžete vždy spolehnout na dosažení hospodárného provozu, který spotřebuje méně energie.

V důsledku toho v provozu vždy dosahují optimální kombinace obnovitelné a konvenční energie. Inteligentní regulaci Hybrid Pro Control lze individuálně nastavit tak, aby byl vždy zvolen účinnější – a tedy cenově nejvýhodnější – zdroj tepla. Neustále kolísající ceny energií už nikdy nebudou problémem.

Hybrid Pro Control – inteligentní správce energie

Vytápěcí systémy se obvykle řídí buď podle teploty v místnosti, nebo podle venkovní teploty. Inteligentní správce energie Hybrid Pro Control myslí dopředu a reguluje systém pomocí variabilního nastavení. Tato nastavení si můžete přizpůsobit a kdykoli je změnit:

 • Ceny energií
 • Emise CO₂
 • Vlastní spotřeba
 • Energetická účinnost
 • Potřeba tepla
Hybrid Pro Control hybridní manažer

Správný energetický mix pro efektivní provoz

Díky systému Hybrid Pro Control řídicí jednotka například rozpozná, jak dlouho bude tepelné čerpadlo schopno samo pokrýt celou potřebu tepla. Pokud by tato doba byla překročena, zavolá si zálohu z kondenzačního modulu. Hybrid Pro Control automaticky určuje čas a podle toho reaguje: na základě aktuálně nastavených cen energií pro elektřinu a plyn nebo olej vypočítá, který druh paliva lze v daném okamžiku použít nejefektivněji. Systém Hybrid Pro Control však nikdy neztrácí ze zřetele účinnost systému jako celku. Pokud je jeden z generátorů tepla podle zvolené referenční hodnoty méně hospodárný než druhý, je vypnut.

Hybrid Pro Control

Efektivní nebo ekologicky odpovědný? Pohodlně!

Volba je na vás: Hybridní systém lze provozovat buď s důrazem na odpovědnost k životnímu prostředí, nebo na hospodárnost. Stačí jej jednoduše nastavit: Hybrid Pro Control se postará o zbytek.

 1. Úsporný provoz
  Tak úsporný, jak jen to jde: v závislosti na cenách energie a verzi systému můžete v úsporném režimu ušetřit až 40 % nákladů na vytápění.

 2. Ekologický provoz
  Bonus navíc pro životní prostředí: toto nastavení zajišťuje provoz systému s nejnižšími emisemi CO₂ na kWh tepelné energie. Bez ohledu na to, zda je zvolen úsporný nebo ekologický režim, funkce "komfortní režim" vždy upřednostní ohřev TV.

Využijte tyto výhody

V budoucnu budete svůj dům vždy vytápět hybridním způsobem s nejlevnějším dostupným zdrojem energie.
Nyní jsou připraveny na trh s elektřinou budoucnosti (SmartGrid ready).
Možnost čerpání státní dotace.
Hybridní spotřebiče jsou k dispozici pro použití s plynem a pro dodatečnou montáž podle jakýchkoli požadavků.
Kompletně prefabrikovaný systém, který zabírá co nejméně místa.
Nejlepší hodnocení ErP: A++

Při výpočtu nejvýhodnějšího provozního režimu bere energetický manažer Hybrid Pro Control v úvahu také elektřinu vyrobenou na místě fotovoltaickým systémem.

Informace o fotovoltaice

I když jste mimo domov, máte vždy přístup ke svému topnému systému a jeho ovládacím prvkům. Vše můžete pohodlně sledovat online. Bezplatná aplikace Vitotrol Plus vám umožní bezpečný a snadný přístup k vašemu systému prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu.

Efektivita je zajištěna za všech okolností. Proto jsou všechny tři hybridní spotřebiče zařazeny do třídy energetické účinnosti A++.

Jsou sousedé, kteří se již rozhodli pro plynový hybridní spotřebič od společnosti Viessmann a jsou spokojeni s nezávislostí na cenách energií a politických podmínkách. Přečtěte si, jak hybridní vytápění funguje.

Hybridní vytápění – optimální kombinace obnovitelných a konvenčních zdrojů energie

Viessmann kombinuje vysoce účinnou kondenzační techniku s využitím volné energie z životního prostředí. Kompaktní hybridní zařízení Vitocaldens 222-F umožňuje najít optimální kombinaci obnovitelných a konvenčních zdrojů energie. Pokud jde o dovybavení stávajících kondenzačních kotlů volnou ekologickou energií, Viessmann má pro vás ten správný systém: hybridní tepelné čerpadlo Vitocal 250-SH lze kombinovat s nástěnným nebo podlahovým kondenzačním kotlem.

 

Užitečné odkazy