Vyžádat bezplatné poradenství

Plynové hybridní vytápění - flexibilní využití zdrojů energie

Pokud jde o energii a vytápění, existuje mnoho řešení. Rozhodnout se pro ten či onen systém vytápění není snadné. Jedno je jisté: ceny fosilních paliv plynu a ropy a elektřiny podléhají dlouhodobě silným výkyvům. Proto je o to lepší, když se nemusíte spoléhat na jediný zdroj energie pro vytápění, ale můžete místo toho investovat do hybridního řešení, které je odolné vůči budoucnosti.

Plynový kondenzační kotel a tepelné čerpadlo

Viessmann spojuje vysoce účinnou plynovou kondenzační techniku s využitím volné energie životního prostředí. Tento energetický mix kombinuje "obnovitelnou" a "vysoce účinnou" energii, což dává uživateli co největší svobodu při využívání toho zdroje energie, který je v danou chvíli cenově nejdostupnější - obnovitelné teplo z životního prostředí nebo plyn.

Nastavení řídicí jednotky lze upravit pro jakoukoli situaci na trhu s energií, takže při kolísání cen energie je vždy zvolen cenově nejvýhodnější a nejúčinnější režim provozu.

Plynové hybridní spotřebiče

Plynové kompaktní hybridní spotřebiče umožňují najít optimální kombinaci obnovitelných a konvenčních zdrojů energie. Pokud jde o dovybavení stávajících plynových kondenzačních kotlů bezplatnou ekologickou energií, i pro vás má Viessmann ten správný systém: tepelné čerpadlo Vitocal 250-S split se zdrojem vzduchu lze kombinovat s nástěnným nebo podlahovým plynovým kondenzačním kotlem.

Užitečné odkazy