Vyžádat bezplatné poradenství

Společnost Viessmann, německý výrobce topných systémů, působí na českém trhu už 30 let. Své obchodní zastoupení v České republice otevřela dne 18. dubna 1994, v rámci expanze na trhy střední a východní Evropy. Vedle tuzemské pobočky byla tehdy založena také lokální zastoupení v Polsku a Maďarsku. Tento krok symbolizoval začátek dlouhodobého angažmá společnosti Viessmann ve střední a východní Evropě a zároveň představoval počátek éry moderního vytápění v tomto regionu.

Rudná jako české centrum společnosti Viessmann

Tuzemské obchodní zastoupení společnosti Viessmann bylo 18. dubna 1994 otevřeno v Rudné u Prahy, kde tato pobočka funguje dodnes. Dnes slouží  jako centrum pro distribuci, prodej a servis produktů Viessmann. Firma navíc postupně rozšiřuje  svou přítomnost na trhu prostřednictvím špičkových produktů a služeb v oblasti vytápění, chlazení a obnovitelných zdrojů energie.  

Inovace a udržitelnost vytápění na českém trhu

Otevření tuzemské pobočky bylo reakcí na poptávku po modernějších a efektivnějších řešeních vytápění. Česká republika i okolní státy byly na počátku 90. let atraktivním místem k expanzi zahraničních firem, díky  ohromnému potenciálu pro růst a rozvoj podnikání. V oblasti vytápění tu navíc existovala příležitost nahradit zastaralé systémy a nedostatečnou infrastrukturu a pomoct zlepšit vytápění s pozitivními dopady na ekonomickou efektivitu a životní prostředí.

Viessmann se přitom podílí nejen  na menších projektech pro konečné zákazníky, jako jsou  rekonstruované nebo nově postavené rodinné domy, ale právě také na větších projektech. Společnost je tak dodavatelem topných systémů pro developerské projekty s velkými bytovými komplexy. Dodává topné a chladicí systémy pro průmyslové závody, obchodní centra nebo kancelářské budovy. A vedle toho je Viessmann zapojen do projektů pro veřejné budovy, jako jsou školy, nemocnice nebo úřady.

Viessmann Roadshow 2023 v ČR

Moderní vytápění od Viessmanna

Neustálá snaha o inovace a kvalitu přinesla společnosti Viessmann uznání jak z hlediska designu, tak funkčnosti produktů.  Společnost Viessmann  se (nejen) v České republice zaměřuje především na  moderní energetický management celého domu  založený na nových technologiích a na digitalizaci a elektronizaci komunikace. Digitalizace v tomto případě netýká jen výrobků, tj.  kompletní kontroly a řízení tepelné energie v budovách, ale také způsobů řízení, modelu práce a spolupráce s partnery a instalatéry nebo kontaktu se zákazníky.

Jakožto lídr v oblasti inovativních produktů a technologií  Viessmann má významný vliv na snižování emisí skleníkových plynů  a ochranu životního prostředí, ať už je to prostřednictvím moderních  tepelných čerpadel,  fotovoltaických elektráren, nebo nakonec i  plynových kotlů či elektrokotlů. Investice do výzkumu a vývoje navíc přispívají k pokroku  ve využívání moderních trendů, jako jsou energetická účinnost, chytré řízení a obnovitelné zdroje energie.

Tepelná čerpadla, kotle i fotovoltaika

Mezi nejoblíbenější produkty značky Viessmann patří  moderní tepelná čerpadla. Jsou to  především tepelná čerpadla typu vzduch/voda, jako jsou:

Hledat produkty

Dále na českém trhu Viessmann úspěšně nabízí tepelná čerpadla typu země/voda v modelech  Vitocal 200-G  a  Vitocal 300-G.

Čeští zákazníci se mohou dozvědět více informací o tepelných čerpadlech Viessmann na speciálně zaměřeném webu  tepelka.cz.

Viessmann se nicméně zabývá také plynovými kotly a elektrokotly, o nichž se lze více dozvědět na specializovaném webu  chcikotel.cz. V neposlední řadě se firma zaměřuje i na solární vytápění, o kterém informuje na webu  úsporasluncem.cz.

Ocenění špičkových produktů

Produkty Viessmann jsou vysoce ceněny za svoji kvalitu, která byla potvrzena řadou ocenění:

  • German Design Award – ocenění udělované za výjimečný design produktů a projektů ve více oborech
  • Top 100 Innovator – ocenění za inovační schopnosti a za to, že je Viessmann jednou z nejvíce inovativních středních společností v Německu
  • IF Design Awards – mezinárodně uznávané ocenění hodnotící kvalitu designu
  • Red Dot Award – ocenění udělováné za vysokou kvalitu designu.
  • Environmentální ocenění – ocenění za snahy v oblasti udržitelnosti a ochrany životního prostředí
  • Best Brands Award – ocenění udělované za značkové produkty a služby v různých kategoriích
  • German Sustainability Award – ocenění udělované společnostem, které se významně zasazují o udržitelnost ve svém podnikání a produktech

Konkrétně v českém prostředí byl Viessmann oceněn redakcí českého dTestu. V nezávislém srovnání tepelných čerpadel typu vzduch/voda potvrdilo vysoký standard tepelné čerpadlo Vitocal 250-A s celkovým hodnocením 83 %.

Podpora sportů

Vedle svých špičkových produktů a služeb je Viessmann také proslavený svým angažmá  v podpoře   zimních sportů. Viessmann je dlouholetým partnerem Mezinárodní biatlonové federace (IBU), díky čemuž podporuje mnoho mezinárodních biatlonových událostí, včetně Světového poháru v biatlonu. Je také spojen s lyžařskými soutěžemi a událostmi, včetně Světového poháru v lyžování a dalších mezinárodních závodů.

Viessmann také finančně podporuje skoky na lyžích, je pravidelným sponzorem Turné čtyř můstků nebo Světového poháru ve skocích na lyžích, nebo podporuje běžecké lyžování, včetně Světového poháru v běhu na lyžích a jiných mezinárodních závodů.

Klimatický partner FC Bayern Mnichov

Od roku 2019 je pak Viessmann také  oficiálním klimatickým partnerem FC Bayern Mnichov, jednoho z nejznámějších fotbalových klubů na světě.

Životní prostor pro budoucí generace

Viessmann se jasně hlásí ke své společenské odpovědnosti a k cíli  zachovat přírodní životní podmínky pro budoucí generace. Součástí firemní kultury jsou opatření na úsporu zdrojů a ochranu životního prostředí ve smyslu trvale udržitelného chování, stejně jako neustálé zvyšování efektivity – a to v celém procesním řetězci sahajícím od dodavatelů až po zákazníky.

Výrobky Viessmann jsou převážně vyráběny z obnovitelných zdrojů a značka přikládá zvláštní význam udržitelnosti a odpovědnému a dlouhodobému jednání ve prospěch společnosti a životního prostředí.  

Tímto způsobem si  společnost Viessmann zajišťuje nejen svůj budoucí úspěch  – ale také pečuje o ekologický životní prostor pro budoucí generace. Protože podnikání je koneckonců posláním!

Užitečné odkazy