Vyžádat bezplatné poradenství

Naše systémová řešení Viessmann pro obytné budovy

Požádejte o bezplatnou konzultaci

Společnost Viessmann nabízí systémová řešení na míru pro všechny zdroje energie pro použití v rodinných a bytových domech. Náš rozsáhlý sortiment zahrnuje kondenzační kotle na plyn a kogenerační jednotky.

Sortiment systémů pro obnovitelné zdroje energie zahrnuje solární termické systémy pro ohřev teplé užitkové vody a pro zajištění záložního vytápění a chlazení.. K dispozici jsou také hybridní zařízení; tepelná čerpadla, které využívají energii ze země, ze spodní vody nebo z okolního vzduchu, a dále fotovoltaické a ventilační systémy.

Sortiment výrobků

Níže naleznete přehled rozsáhlého sortimentu výrobků Viessmann. Kliknutím na nadpis se dozvíte více.

Tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla jsou první volbou pro ty, kteří chtějí snížit své účty za vytápění a vyrábět teplo ekologičtějším způsobem. Vždyť životní prostředí poskytuje tepelnému čerpadlu neomezený a bezplatný přísun potřebné energie. Tento plnohodnotný topný systém potřebuje pro své pohony a čerpadla jen velmi málo energie, aby ji mohl poskytnout. Díky tepelnému čerpadlu jste nezávislí na fosilních palivech a navíc aktivně přispíváte ke snižování emisí CO2 a ochraně klimatu.

Kogenerační jednotky

Získejte větší nezávislost na externích dodavatelích energie a rostoucích cenách elektřiny – s tímto inovativním způsobem výroby energie.

Solární termální energie

Solární kolektory Viessmann splňují všechny požadavky na efektivní a úsporné záložní zdroje ústředního vytápění a ohřev teplé vody. Díky širokému sortimentu plochých a vakuových trubicových kolektorů nabízí Viessmann flexibilní a individuální řešení pro doplnění každého moderního topného systému o solární termický systém.

Fotovoltaika a bateriová úložiště pro elektrickou energii

Energie ze slunce – každý si může vyrobit vlastní energii instalací fotovoltaického systému Viessmann. Přeměna bezplatné sluneční energie na elektrickou je finančně výhodná ve vztahu k vlastní spotřebě a v kombinaci se systémy pro ukládání energie zajišťuje také nezávislost na veřejné síti.

Hybridní systém vytápění

Viessmann kombinuje vysoce účinnou kondenzační techniku s využitím volné energie z životního prostředí. Kompaktní hybridní zařízení  umožňují najít optimální kombinaci obnovitelných a konvenčních zdrojů energie. Pokud jde o modernizaci stávajících kondenzačních kotlů s využitím volné ekologické energie, Viessmann má pro vás ten správný systém.

Plynové vytápění

Ať už se jedná o kompaktní nástěnné plynové kondenzační kotle, stacionární kompaktní kotle nebo středně velké kotle pro vysoké nároky na teplo. Sortiment plynových kotlů Viessmann splní všechna očekávání účinného a úsporného plynového vytápění.

Zásobníkové ohřívače vody

Vnitřní povrch ohřívače vody má zásadní význam pro hygienický ohřev TV. Proto společnost Viessmann sází na dva vysoce kvalitní materiály: V případě řady Vitocell 100 se jedná o smaltovaný povrch Ceraprotect pro bezpečnou a trvalou ochranu proti korozi, v případě řady Vitocell 300 pak o nerezovou ocel pro vynikající hygienické standardy. Řada zásobníků Vitocell vám nabízí ten správný zásobník teplé vody pro vaše specifické požadavky.

Větrací jednotky

Větrací systémy Viessmann se vyznačují inovativní technikou. Jsou odolné, spolehlivé a pracují obzvláště tiše. Díky různým úrovním vybavení je lze flexibilně použít v nejrůznějších myslitelných aplikacích, ať už v novostavbě nebo při modernizaci stávající budovy.

Elektrické systémy ohřevu TV a vytápění

Pohodlné ohřívání TV a výroba tepla pomocí elektřiny

Příslušenství

Inovativní program příslušenství Vitoset je dokonale sladěn se všemi ostatními produkty Viessmann a působivě demonstruje systémovou kompetenci společnosti Viessmann.

Vytápění a systémová řešení pro novostavby a modernizace

Přestože zásoby zemního plynu a ropy jsou omezené, celosvětová spotřeba roste. Zároveň emise CO₂ oteplují atmosféru a vedou ke změně klimatu. Ti, kteří se dívají na věc z dlouhodobého hlediska, využívají fosilní paliva úsporně, snaží se být efektivnější při vytápění, chlazení, větrání a výrobě elektřiny a stále více spoléhají na obnovitelné zdroje energie. Na těchto stránkách najdete všechny potřebné informace o vytápění pro novostavby a modernizace.

Chytrý dům – inteligentní bydlení se společností Viessmann

Jedním ze způsobů, jak ušetřit energii, je využití řešení inteligentní domácnosti, a tedy i inteligentní topné techniky od společnosti Viessmann. Jak přesně to může vypadat, se dozvíte zde.

Rosensteinova čtvrť ve Stuttgartu

Řešení pro bytové domy

Náš cíl: učinit ochranu klimatu v sektoru bydlení dostupnou. Zde najdete řešení pro klimaticky neutrální obytné budovy ve spolupráci se skupinou Viessmann.

Blauhaus v Mönchengladbachu (foto: © Thorsten Arendt Fotografie)

Informace pro architekty

Jako architekt působíte jako nezávislý poradce. Viessmann je při této práci vaším odborným partnerem. Naše informace pro architekty jsou přesně přizpůsobeny vašim požadavkům a dokonale spojují architekturu s technikou.

Průvodci a služby

Níže naleznete řadu průvodců a služeb, které můžete využít, abyste se dozvěděli více o stávajícím topném systému nebo abyste před nákupem zjistili, který by byl ten správný.

Užitečné odkazy