Vyžádat bezplatné poradenství

Nezávislost s řešeními od společnosti Viessmann

Vyžádat bezplatné poradenství
(Obrázek: © nmedia / Shutterstock.com)

Odolnost vůči budoucnosti a nezávislost – díky řešením od společnosti Viessmann

V době rostoucích cen topného oleje a zemního plynu je o to důležitější stát se soběstačným a nezávislým na fosilních palivech, pokud jde o vlastní zásobování energií. Systémová řešení Viessmann nabízejí celou řadu alternativ pro vytápění bez plynu a oleje. Protože Viessmann bere svou společenskou odpovědnost vážně. Jak to děláme? V reakci na výzvy a vývoj naší doby prosazujeme změnu směrem k obnovitelným zdrojům energie. V následujících kapitolách naleznete přehled vhodných systémů. Kromě toho najdete v našich průvodcích podrobné informace o tématech, jako je technika vytápění, úspora energie a modernizace.

Odvaha být nezávislejší – Které systémy vytápění jsou nyní ty pravé?

Výzvy dnešní doby vyžadují veškeré know-how a zkušenosti naší více než stoleté rodinné firmy. A my máme inovativní řešení, která vaše domácnost potřebuje, aby byla odolná vůči budoucnosti a energeticky soběstačná. Který z níže uvedených systémů vytápění je pro vás vhodný, můžete snadno a rychle určit pomocí krátkých kontrolních seznamů.

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-G

Tepelné čerpadlo

 • Máte podlahové vytápění nebo velkoryse dimenzované topné plochy.
 • Máte dobře izolovaný dům.
 • Na svém pozemku můžete vyvrtat vrt, případně nainstalovat zásobník ledu nebo nabídnout místo pro instalaci tepelného čerpadla na bázi vzduchu.
 • Máte k dispozici prostor pro vyrovnávací nádrž o objemu až 1 000 litrů.
 • Chcete být nezávislí na topném oleji nebo plynu, vyšší investice vám nevadí.
 • V létě chcete využít možnosti "přirozeného chlazení".

Termické solární systémy

 • Bydlíte v rodinném nebo řadovém domě s nezastíněnou střešní plochou orientovanou na jih, západ nebo východ.
 • K ohřevu vody a podpoře topného systému chcete využívat bezplatnou energii ze slunce.
 • V rodinném domě pokrývá solární energie až 60 % energie potřebné k ohřevu teplé vody.
 • Odpovědný přístup k životnímu prostředí signalizujete udržitelným snižováním emisí CO₂.

Fotovoltaické systémy

 • Bydlíte v rodinném nebo řadovém domě s nezastíněnou střešní plochou orientovanou na jih, západ nebo východ.
 • Chcete si vyrábět vlastní elektřinu pro vlastní potřebu - solární elektřinu lze již dnes vyrábět mnohem levněji, než jsou náklady na nákup elektřiny pro domácnosti - nebo ji dodávat do veřejné sítě.
 • Elektřinu, kterou si sami vyrobíte, chcete skladovat pro pozdější použití, čímž se stanete méně závislými na veřejné síti.
 • Chcete viditelně přispět k ochraně životního prostředí; fotovoltaické systémy snižují znečištění a šetří přírodní zdroje.
 • Chcete zvýšit atraktivitu své nemovitosti a zvýšit její hodnotu.

Modernizace vytápění přináší nejvyšší úspory

Průměrné stáří topných systémů v České republice je přibližně 17 let. To znamená, že v mnoha případech je používaná technologie zastaralá a nevyužívá optimálně dodávaná paliva. To způsobuje tepelné ztráty a zvyšuje náklady na vytápění. Vývoj cen plynu a ropy se postará o to, aby se stárnoucí topný systém stal skutečným nákladovým faktorem. Kromě toho existují právní předpisy, například povinnost vyměnit olejové topné systémy, které vyžadují modernizaci topných systémů. Modernizace totiž nepřináší jen nižší náklady na vytápění, ale také větší nezávislost, udržitelnost a pohodlí. 

(Obrázek: © Yuganov Konstantin / Shutterstock.com)

Informujte se a plánujte s našimi průvodci vytápěním

Ať už se jedná o rady ohledně nejnovějších dostupných technologií vytápění nebo tipy a triky pro úsporu energie ve vlastních čtyřech stěnách: správné plánování je prvním krokem při jakékoli změně vlastního zásobování energií. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, jsou komplexní informace. V našich průvodcích vytápěním naleznete další informace o nejdůležitějších systémech vytápění, o kterých se nyní uvažuje - ať už jde o tepelná čerpadla, fotovoltaické a solární termické systémy, nebo o hybridní řešení pro budoucnost: Klikněte na témata uvedená v seznamu a dozvíte se více.

Úspora energie - mnoho způsobů efektivnějšího vytápění.

Přechodem na nový topný systém lze snížit spotřebu energie o třetinu. Kromě toho existuje mnoho energeticky úsporných opatření, která zvyšují účinnost dodávek energie a která lze realizovat hospodárně. Například: nastavte topné křivky a šetřete energii. Hydraulické vyvažování také snižuje náklady na vytápění. Pokud již máte dobře fungující topný systém, najdete v našich článcích o úsporách energie mnoho způsobů, jak optimalizovat jeho současný provoz a provést potřebná nastavení pro efektivní a úsporné vytápění.

Státní dotace na vytápění pro systémy Viessmann

Snížení emisí CO2 způsobených zastaralou technologií vytápění - to je součástí německého vládního programu na ochranu klimatu. Státní dotační programy podporují nákup a instalaci energeticky úsporných a ekologických topných systémů. Jako přední společnost v oboru řešení pro vytápění a klimatizaci jsme si dali za cíl prosazovat změnu směrem k regenerativním zdrojům energie. Proto jsou naše účinné a perspektivní topné systémy způsobilé pro dotace. Od tepelných čerpadel a systémů pro skladování elektřiny až po fotovoltaiku – připojte se k nám, abychom podpořili změnu, a využijte vládní dotační programy při nákupu systému Viessmann.

ViCare – Chytrá řešení pro digitální svět

Díky systému Smart Home se váš domov stane systémovým řešením pro úsporu energie. Aplikace ViCare a její součásti vám díky inteligentnímu ovládání umožňují plnou kontrolu nad teplotami v místnosti, nastavením termostatu a vlastní spotřebou energie – a to i bez topného systému Viessmann. Spojte požitek z dokonalého tepla s osobním komfortem a požadavky přechodu na nové zdroje energie. Zjistěte to nyní.

Užitečné odkazy