Vyžádat bezplatné poradenství

Ohřívače vody pro zásobování podle požadavku

Potřeba teplé vody je v každé domácnosti zcela jiná. Mezi nejdůležitější ovlivňující faktory patří počet obyvatel a zvyklosti při koupání nebo sprchování. Pokud například tři členové rodiny musí odejít do práce a do školy ve stejnou dobu, musí být pro sprchování neustále k dispozici velké množství teplé vody, aniž by někdo musel čekat. Pokud ve stejném časovém období potřebuje teplou vodu pouze jedna osoba, bývá požadavek jiný.

Ti, kteří dávají přednost koupeli, budou chtít mít také dostatek teplé vody k naplnění vany. Ohřívač vody by měl být schopen zajistit dostatek vody také v případě, že se například v bytovém domě odebírá teplá voda z více odběrných míst najednou.

Zásobníky teplé vody Viessmann Vitocell splňují tyto požadavky ve všech ohledech a mohou také splnit všechny aspirace, pokud jde o úroveň vybavení. Spotřebiče lze kombinovat s různými generátory tepla. Zásobníky teplé vody Vitocell jsou stejně vhodné pro duální provoz s kondenzačním kotlem jako pro provoz s ekologickým tepelným čerpadlem nebo kotlem na tuhá paliva. Ve všech případech se doporučuje instalace solárního termického systému, který vám umožní ušetřit energii a ohřívat vodu bez nákladů.

Ohřev TV pro každou potřebu

Teplou vodu pro domácnost lze připravovat různými způsoby. Pokud je teplá voda připravována centrálně, je nezbytné napojení na stávající topný systém. V takovém případě generátor tepla zajišťuje nejen vytápění prostoru, ale také zajišťuje, aby byla teplá užitková voda k dispozici v kteroukoli denní dobu.

Kromě toho existuje také možnost decentralizovaného ohřevu teplé vody. K tomuto účelu se často používají elektrické systémy pro ohřev TV, jako je například Viessmann Vitotherm. Ty nejsou napojeny na topný systém a lze je snadno dodatečně instalovat. Nezáleží na tom, zda se jedná o zásobníkové nebo průtokové ohřívače vody.

Ohřívače vody na principu průtokového ohřevu vody

Modul Viessmann Vitotrans 353 pro ohřev sladké vody lze použít i vedle centrálního nebo decentralizovaného systému ohřevu TV. Tyto moduly doplňují akumulační zásobníky topné vody v sortimentu Vitocell. Ohřev teplé užitkové vody probíhá pohodlně a hygienicky na principu průtokového ohřevu vody. TV se neskladuje. Místo toho se čerstvá voda ohřívá na požadovanou teplotní úroveň pomocí energie z vyrovnávacího zásobníku topné vody. Tyto zásobníky lze kombinovat s řadou různých systémů.

Zásobník teplé vody v kombinaci s nástěnným plynovým kondenzačním kotlem: Viessmann Vitodens 200-W s Vitocell 300-W

Zásobník teplé vody pro zvýšení účinnosti

Připojení zásobníku teplé vody ke stávajícímu topnému systému má smysl z ekonomických i ekologických důvodů. To proto, že pokud je teplo vyráběno z volné sluneční energie pomocí solárního termického systému, není třeba spalovat žádná (fosilní) paliva, což je prospěšné pro přírodu a životní prostředí. Ať už pro provoz s klasickým kotlem, nebo ve spojení se solárním termickým systémem: Viessmann jako univerzální dodavatel má pro každou potřebu vhodný ohřívač vody.

Různá provedení zásobníků teplé vody Viessmann

Zásobníky teplé vody Viessmann se vyznačují vysokou účinností, rozmanitostí a snadnou instalací. Jsou k dispozici v různých provedeních:

  • Svislé zásobníky TV (Vitocell 100-L, Vitocell 100-V a Vitocell 300-V).
  • Horizontální zásobníky TV (Vitocell 100-H a Vitocell 300-H).
  • Zásobník TV pod kotlem (Vitocell 100-W)

Objem zásobníku se v závislosti na modelu pohybuje od 120 do 1000 litrů. Díky tomu jsou zásobníky teplé vody Viessmann vhodné pro použití nejen v rodinných domech, ale také v budovách s vysokou potřebou teplé vody.

Bivalentní zásobníky TV pro solární termické systémy

Bivalentní zásobník teplé vody je nepostradatelnou součástí solárního tepelného systému. Absorbuje totiž teplo vyrobené systémem a předává ho vodě. Bivalentní zásobníky teplé vody Viessmann mají každý dvě samostatné vnitřní nepřímé spirály a ohřívají vodu prostřednictvím solárního termického systému i kotle. Tím je zajištěno, že je vždy udržována požadovaná úroveň teploty. Zásobníky jsou vyrobeny z oceli se smaltovanou povrchovou úpravou Ceraprotect (Vitocell 100-V, Vitocell 100-W, Vitocell 100-B, Vitocell 100-U) nebo z nerezové oceli (Vitocell 300-V, Vitocell 300-H, Vitocell 300-B).

Kvalita vnitřního povrchu zásobníku TV je pro hygienické zajištění TV rozhodující. Proto společnost Viessmann sází na dva vysoce kvalitní materiály: Smaltovaný povlak Ceraprotect pro bezpečnou a trvalou ochranu proti korozi – platí pro řadu Vitocell 100. Nerezová ocel - používaná pro řadu Vitocell 300 – která splňuje nejvyšší hygienické požadavky.

Akumulační zásobníky na topnou vodu pro efektivní využití tepelné energie.

Akumulační zásobník topné vody má za úkol dočasně uchovávat přebytečnou energii vyrobenou generátorem tepla a uvolňovat ji zpět do topného systému pouze v případě potřeby. Uloženou energii lze využít k ohřevu topných okruhů nebo teplé užitkové vody. Akumulační zásobníky topné vody, jako je Vitocell 120-E nebo Vitocell 140-E, jsou z výroby vybaveny také pro duální provoz s tepelným čerpadlem nebo solárním termickým systémem. Tyto zásobníky mohou pojmout až 2000 litrů.

Zásobníky teplé vody ve dvou třídách energetické účinnosti

Většina zásobníků teplé vody s objemem vyžadujícím identifikaci (do 500 litrů) standardně splňuje třídu energetické účinnosti B. U vybraných typů zásobníků je také možné volit mezi třídou energetické účinnosti A nebo B. Zásobníky ve třídě A jsou tepelně izolovány přídavným vakuovým panelem, který snižuje tepelné ztráty, a tím i náklady na energii.

Topný systém s vyrovnávacími zásobníky topné vody Viessmann Vitocal 350-G a Vitocal 300-G

Řada zásobníků Viessmann Vitocell pro místní úřady a komerční podniky

Produktová řada Vitocell vám nabízí přesně ty správné zásobníky teplé vody pro místní úřady a komerční podniky. Vyberte si z našeho rozsáhlého sortimentu zásobník TV, který bude vyhovovat danému použití a možnostem instalace. Zásobníky Viessmann na TV pro použití v objektech místních úřadů jsou díky několika přípojkám pro průtok a zpátečku a dodatečným přípojkám pro zkušební body univerzální v topných systémech s mnoha výrobníky a spotřebiči tepla. Několik zásobníků teplé vody (Vitocell 100-V) lze kombinovat pomocí rozdělovačů a vytvářet tak zásobníky pro větší požadavky na teplou vodu.

Užitečné odkazy