Vyžádat bezplatné poradenství

Ovládání topného systému Viessmann pomocí aplikací

Požádejte o bezplatnou konzultaci

Vytápění a aplikace – s aplikacemi Viessmann můžete pohodlně a bezpečně ovládat svůj topný systém přes internet.

Topný systém lze ovládat tradičním způsobem otáčením termostatu nebo pohodlně přes internet. Aplikace také umožňuje vzdálenou údržbu autorizovaným topenářem. To je možné díky inteligentním aplikacím Viessmann, internetovému rozhraní a zařízení s podporou webu, jako je chytrý telefon nebo tablet.

Termostatické radiátorové ventily ViCare pro ovládání pomocí aplikace ViCare a Vitodens 333-F

Aplikace Viessmann pro majitele topných systémů

Pro majitele systémů je obvykle nejvyšší prioritou snadné používání. V úvahu je třeba brát také faktory bezpečnosti a potenciálu úspor. S aplikacemi pro regulaci vytápění ViCare a Vitotrol vyvinula společnost Viessmann dvě aplikace, které uspokojí nejdůležitější požadavky provozovatelů topných soustav.  

Jak připojit topný systém k aplikacím Viessmann

Abyste mohli pohodlně a bezpečně ovládat své vytápění, je nutné rozhraní s internetem. V závislosti na použité aplikaci Viessmann to může být Vitoconnect nebo Vitocom 100. Obě zařízení navazují spojení mezi kotlem a aplikací. S jeho pomocí lze váš kotel ovládat nejen prostřednictvím aplikace. Může na něm být také provedena dálková údržba autorizovaným topenářem.

Internetové rozhraní Vitoconnect propojuje váš topný systém s aplikací ViCare.

Vitoconnect se používá ve spojení s aplikací ViCare pro topné systémy v rodinných domech a domech pro dvě rodiny, zatímco Vitocom 100 ve spojení s aplikací Vitotrol se používá ve složitějších systémech, například v komerčních aplikacích.

U všech výrobků s funkcí Connectivity Inside (integrované rozhraní WiFi) není funkce Vitoconnect vyžadována.

Aplikace ViCare – ovládání vytápění prostřednictvím aplikace

Ovládání topného systému přes aplikaci: aplikace ViCare nabízí nové možnosti ovládání topných systémů přes internet. Grafické rozhraní aplikace ViCare je záměrně jednoduché. Výsledek: zcela intuitivní ovládání topného systému.

Systém je určen k ovládání jednoho topného okruhu. Přejetím prstu po displeji lze zvolit požadovanou teplotu v místnosti a jedním dotykem obrazovky přepínat mezi standardním a párty režimem ("rozšířené vytápění"). Při odchodu z domu ("Away") stačí jediný příkaz ke snížení teploty topného systému a k úspoře energie.

Funkci asistenta ocení každý, kdo chce naprogramovat různé časy spínání na každý den. Samostatné tlačítko na úvodní obrazovce také zobrazuje četné tipy pro úsporu energie.

Stáhněte si aplikaci ViCare

K dispozici pro iOS a Android.

Aplikace Vitotrol – obsluha a řízení topných systémů s řídicí jednotkou Vitotronic

Aplikace Viessmann Vitotrol umožňuje obsluhu topných systémů Viessmann vybavených regulačními jednotkami Vitotronic. Ovládání odkudkoli a kdykoli je snadné, intuitivní a pohodlné. Vedle ovládacích funkcí nabízí aplikace Vitotrol obecné a kontextové funkce nápovědy. Aplikace Vitotrol je k dispozici pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS nebo Android.

Stáhněte si aplikaci Vitotrol

K dispozici pro iOS a Android.

Aplikace ViBooks

Chcete si stáhnout prospekt k výrobku ve formátu PDF nebo jste ztratili návod k obsluze svého topného systému Viessmann? S naší online databází ViBooks budete mít potřebné dokumenty rychle po ruce.

Stáhněte si aplikaci ViBooks

K dispozici pro iOS a Android.

Aplikace pro obchodní partnery Viessmann

Společnost Viessmann nabízí svým obchodním partnerům řadu užitečných aplikací pro vytápění, které jim usnadňují každodenní práci a umožňují uspokojit požadavky zákazníků. Například aplikace ViGuide umožňuje dálkové monitorování a údržbu topných systémů. Zatímco majitelé systémů profitují z vyšší provozní spolehlivosti, obchodní partneři mají vždy online přehled o topných systémech, o které se starají.

Aplikace pro náhradní díly byla vyvinuta pro rychlou identifikaci a objednávání náhradních dílů. Umožňuje také přímý přístup k nejdůležitějším informacím, jako je cena a použití příslušných jednotlivých a náhradních dílů. Další službou pro obchodní partnery je aplikace Akademie. Ta poskytuje informace o nabídce služeb Akademie Viessmann a obsahuje různé nabídky e-learningu pro případ, že jste na cestách.

Následující text poskytuje informace o všech dostupných aplikacích. Pro využití celé škály funkcí této aplikace jsou nutné přístupové/přihlašovací údaje. Pokud je nemáte k dispozici nebo jste je ještě neobdrželi, můžete se obrátit na kontaktní osobu společnosti Viessmann nebo na nejbližší pobočku společnosti Viessmann. Naši poradci vám rádi pomohou.

ViGuide – přímočarý digitální zákaznický servis

Přidejte k zákaznickému servisu neocenitelný doplněk: neviditelnou provozní spolehlivost. S aplikací ViGuide od společnosti Viessmann budete okamžitě informováni o důležitých změnách na topných zdrojích vašich zákazníků. V případě poruchy můžete rychle reagovat a problém odstranit na dálku, aniž by si toho zákazník všiml. Aplikace vás také informuje, když vás jiný zákazník požádá, abyste se postarali o jeho zařízení.

Aplikace je přehledná a obsahuje důležité parametry, jako je topná křivka i správci teploty. S jejich pomocí můžete provádět klíčové úpravy na dálku a ušetřit si tak zbytečné výjezdy.

ViGuide – centrála pro inovativní digitální služby

Stáhněte si aplikaci ViGuide

K dispozici pro iOS a Android.

Aplikace pro náhradní díly

Tato aplikace náhradních dílů nabízí dodavatelům rychlou a snadnou podporu při servisu topných systémů jejich zákazníků. Kromě toho aplikace umožňuje servisním firmám vést geograficky ověřený záznam o uvedení do provozu a záručních/údržbářských návštěvách. Užitečné jsou také následující funkce:

  • Skenování čárových kódů (i offline) příslušných výrobků a náhradních dílů.
  • Kontrola dostupnosti náhradních dílů pomocí funkce karty
  • Objednávání náhradních dílů
  • Podpora při uvádění do provozu a údržbě

Stáhněte si aplikaci pro náhradní díly

K dispozici pro iOS, Android a Windows Phone*

* Verze pro Windows Phone 8 (Windows Phone)

Vyhledávání dokumentů ViBooks

ViBooks slouží jako centrální vyhledávač dokumentů a v současné době nabízí přístup k více než 30 000 dokumentů, včetně následujících typů:

  • Technické příručky
  • Ceníky
  • Návody k instalaci/servisu
  • Dokumenty Vitoset
  • Marketingové dokumenty
  • a mnoho dalších

Uživatelské úrovně (přihlášení) řídí přístup k různým typům dokumentů.

Stáhněte si aplikaci ViBooks

K dispozici pro iOS a Android.

Užitečné odkazy