Speicher-Wassererwaermer.jpg

Komfort teplé vody pro každou potřebu

V programu zásobníků Vitocell najdete zásobník teplé vody přesně odpovídající Vašim požadavkům. V závislosti na potřebě vody a možnostech instalace můžete zvolit samostatně stojící, vedle nebo pod kotlem umístěný zásobník teplé vody.

Zásobník teplé vody

Potřeba teplé a horké vody je v každé domácnosti zcela rozdílná.  Mění se podle počtu obyvatel a nebo také koupacích/sprchovacích zvyklostí. Příklad:  Pokud jdou ráno současně ve stejnou dobu do práce a do školy tři členové domácnosti, musí být během krátké doby k dispozici velké množství teplé vody pro sprchování.  Kdo se pravidelně rád koupe, přeje si rovněž plnou vanu dostatečně teplé vody. Zásobník teplé vody by měl dodávat dostatek vody i v bytových domech, kdy je teplá voda potřebná najednou  na více místech v domě.  Zásobníkové ohřívače vody Vitocell splňují tento požadavek v každém ohledu a vyhoví i zvýšeným nárokům na výbavu.

Třída energetické náročnosti

Při výběru nového zásobníku, či lidově zvaného bojleru, však nejde jen o dostatečnou velikost. Před koupí zvažte také tvar a možnou maximální velikost, kterou můžete do své koupelny umístit. Největší důraz však klaďte na nízkou energetickou náročnost. Ohřev vody je často největší položkou na vyúčtování za energie. A protože s vámi bude nový „bojler“ žít i více než desítku let, myslete na své úspory už teď. Zásobníky teplé vody Viessmann spadají do třídy energetické náročnosti B nebo A. Nízkou náročnost A zajišťuje tepelná izolace vakuovým panelem, který snižuje možné tepelné ztráty.