Vyžádat bezplatné poradenství

Třída energetické účinnosti

Vyžádejte si bezplatné poradenství

 

Se štítky energetické náročnosti se setkáváte již nějakou dobu. Jste si ale jisti, že v nich čtete správně? Zjistěte, co všechno vám můžou prozradit.

Usnadněte si rozhodování během nákupu elektroniky. Od roku 2001 je označování spotřební elektroniky povinné a díky tomu na první pohled vidíte, s jakou spotřebou nebo i hlukem můžete do budoucna s výrobkem počítat. Štítky energetické náročnosti jsou na vysavači i bojleru.

Když v roce 2001 vyšel zákon o označování produktů, nikdo nepočítal s tak velkým pokrokem v oblasti snižování spotřeby. Proto během let nebyla stupnice A – G dostatečná a výrobky, které byly úspornější, se označovaly A+, A++ až A+++. Takové označení však bylo matoucí. Produkt A v konečném důsledku vůbec nebyl tak výhodný, ačkoliv spadal do první kategorie a navíc byl v zeleném poli.

Proto během září 2019 vyšlo v platnost nové pravidlo, které snížilo stupnici od A – D, případně A – G. Tentokrát se však s nárůstem kvality počítá dopředu, proto v současnosti na označení A většina produktů nedostane.

Vizuální podoba štítků se však nemění. Stejně tak obsah. Informace vždy obsahují výrobce a přesný název produktu. Piktogramem je znázorněna funkce a hned pod ním je velká barevná stupnice energetické třídy. Ve spodní části je výkon výrobku a doplňující informace přímo k typu výrobku. Například hlukové emise nebo objem lednice.

U zařízení Viessmann se o energetické třídě vždy dozvíte v sekci Informace o produktu. Tam si můžete prostudovat náročnost, výkon i stáhnout prospekt s dalšími podrobnostmi. V případě dotazů se neváhejte obrátit přímo na Viessmann nebo na proškolené prodejce v okolí.

 

Užitečné odkazy