Klimatizace s chladivem R32: Vitoclima 300-S

Klimatizační jednotka typu Multisplit Vitoclima 300-S byla vyvinuta s důrazem na komplexní přístup k domácí klimatizaci. V nabídce je řada venkovních jednotek umožňujících připojení až 5ti vnitřních jednotek nástěnných nebo kazetových. To nejen umožňuje vytvořit kompletní systém v celém domě či bytu, ale také zlepšuje estetický vzhled instalace díky použití pouze jedné venkovní jednotky. Zařízení jsou vybavena funkcemi chytrého ovládání a ekonomickým provozním režimem. Celek doplňuje stylová řada Viessmann, která se vyznačuje všestranným použitím pro každý interiér.

Všechny jednotky, z nichž se skládá řada Vitoclima 300-S, byly navrženy s důrazem na co nejvyšší energetickou účinnost a také uživatelský komfort. Vitoclima 300-S se osvědčí rovněž jako doplněk domácího fotovoltaického systému. V horkých dnech, kdy je produkce elektrické energie z fotovoltaické instalace nejvyšší, ji můžete využít pro potřeby napájení klimatizačních zařízení, a zároveň přitom ochlazovat místnosti. Dobře vyprojektovaný systém umožňuje užívat si příjemné klima víceméně zadarmo.

Přehled výhod:

 • Režim chlazení již od -15 °C do +43 °C
 • Režim vytápění již od -20 °C do +24 °C
 • Noční režim – mírnější charakteristika dosahování zadané teploty
 • Integrovaná WiFi v nástěnných jednotkách – ovládání klimatizace pomocí aplikace
 • Režim ochrany proti zamrznutí – udržování stálé teploty v místnosti na úrovni +8 °C
 • Teplý start – v režimu vytápění se ventilátor zapne se zpožděním, aby bylo dosaženo proudění teplého vzduchu ihned po zapnutí
 • Režim turbo – rychlé vytápění / chlazení místnosti
 • Elektronická regulace horizontálních a vertikálních lamel
 • Doplňkový senzor v místnosti umístěný na dálkovém ovladači
 • Funkce odvlhčování vzduchu v místnosti
Vitoclima 300-S

Uživatelský komfort

Vitoclima 300-S dokonale ochlazuje a filtruje vzduch v místnostech, a vytváří tak pocit komfortu. Často tvoří přirozený doplněk domácího fotovoltaického systému, zejména ve slunných a horkých dnech, kdy využívá vlastní vyprodukovanou elektrickou energii k vytvoření příjemné atmosféry v domě. Zařízení jsou vybavena funkcemi chytrého ovládání a ekonomickým provozním režimem.

Požadovanou teplotu v místnostech můžete volit pomocí aplikace v chytrém telefonu nebo dálkovým ovladačem vybaveným funkcí „I feel". Zařízení automaticky nastaví teplotu přiváděného vzduchu, a to podle teploty načtené z okolí dálkového ovladače. K přesnému naprogramování teploty uvnitř jednotlivých místností skvěle poslouží aplikace Ewpe Smart. Systém umožňuje plánovat chlazení či vytápění místností v režimu denního a týdenního nastavení.

Multisplitová klimatizační jednotka 

Každou místnost ochlazujete nezávisle s funkcí momentální potřeby. V závislosti na výkonu venkovní jednotky můžete připojit až 5 vnitřních jednotek. Všechny jednotky zapojené do jednoho systému je možné ovládat samostatně. Toto řešení je energeticky úsporné, poněvadž umožňuje racionálně hospodařit s energií. Použité ekologické chladivo R-32 představuje o 68 % nižší zátěž pro životní prostředí ve srovnání s klimatizacemi využívajícími chladivo R-410A.

V průběhu provozování systému můžete měnit či přidávat vnitřní jednotky. Při výběru správného chladicího výkonu současně dbáme na estetický vzhled místností, a vedle nástěnných vnitřních jednotek máme navíc k dispozici podstropní klimatizační jednotky montované v oblasti podhledových stropů. 

Vitoclima 300-S Multisplitová klimatiční jednotka

Přehled funkcí:

 • „I feel” – Funkce chytrého řízení teploty. Teplotní senzor integrovaný v dálkovém ovladači umožňuje načíst teplotu vzduchu v nejbližším okolí a přenést informaci o načtené teplotě do vnitřní jednotky. Na základě této informace se klimatizační jednotka spustí v provozním režimu vhodném pro danou teplotu. Tato funkce díky přesnému přizpůsobení teploty danému prostředí zvyšuje uživatelský komfort i úsporu energie.   
 • Wi-Fi – Ovládání vnitřních nástěnných jednotek z mobilní aplikace
 • Timer 24h – Umožňuje nastavit čas zapnutí a vypnutí
 • Turbo – Rychlé provětrání místnosti
 • Swing – Výběr úhlu foukání vzduchu ve vertikální a horizontální rovině
 • Sleep – Noční režim
 • +8 °C – Tato funkce umožňuje v zimním období udržovat v místnosti při režimu vytápění stálou teplotu +8 °C
Vitoclima 300-S Přehled funkcí