Vitocrossal 300 CM3 – flexibilně použitelný ve středním výkonovém rozsahu


Profitujte z těchto výhod:

  • Přeměna použité energie v teplo až 98 %
  • Nehlučný, hospodárný a šetrný k životnímu prostředí
  • Samočisticí efekt tepelného výměníku díky hladkým plochám z nerezové oceli
  • Regulace spalování Lambda-Pro-Control pro všechny druhy plynů
  • Vysoký dopravní tlak ve spalinovém hrdle umožňuje velké přívodní a spalinové potrubí


Spolehlivá kondenzační technika

Vitocrossal 300 plynový kondenzační kotel s topnou plochou Inox-Crossal z ušlechtilé nerezové oceli a sálavým hořákem MatriX.

Ve středním výkonovém rozsahu od 87 do 142 kW je flexibilně použitelný v celé řadě aplikací. Jak pro vytápění vícegeneračních domů, tak i veřejných a komerčních budov.

Konstrukce svisle uspořádaných ploch tepelného výměníku využívá kondenzační teplo topných plynů obzvláště intenzívně. Tím je přeměněno až 98 procent použité energie v teplo.

Vitocrossal 300 je z výroby dodáván se sálavým hořákem MatriX nebo také pro nástavbu s plynovými přetlakovými hořáky ELCO nebo Weishaupt.


Komfortní regulace Vitotronic

Provozovatelé zařízení a specializované provozy profitují stejnou měrou ze snadno ovladatelné regulace Vitotronic: Ovládací menu je logicky a snadno srozumitelně uspořádané, osvětlené, kontrastní a dobře čitelné.

Pomocná funkce nápovědy informuje v případě nejasností o dalších krocích při zadávání. Grafické uživatelské rozhraní slouží rovněž k zobrazení topných křivek a zisků ze solární energie v případě připojeného solárního systému.
 


Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
87 do 142 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Energieeffizienzklasse
-
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Bytový dům, podnikání, obce, novostavba a modernizace
Obsluha
Jednoduše ovladatelná regulace Vitotronic s prostým textem a grafickým displejem
Příprava teplé vody
Je zapotřebí dodatečný zásobníkový ohřívač nebo více ohřívačů pro vyšší komfort teplé vody
Další charakteristiky
Modulovatelný plynový hořák MatriX s širokou oblastí modulace
Vitocrossal-300-CM3-Schnitt.png

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.