Úpravny vody

Úpravny vody

  • Aquahome SMART – moderní úpravny vody pro domácnosti.
  • Aquaset – moderní úpravny vody určené k zásobování kotelen.

Aquahome je produktová řada zařízení Viessmann, která umožňuje úpravu vody v rodinných domech nebo bytech. Úpravny vody zlepšují kvalitu jak studniční vody, tak vody z vodovodu. V závislosti na velikosti domácnosti a vaší spotřeby jsou úpravny vody k dispozici v několika modelech o různých kapacitách.

Nejběžnějším nešvarem vody je její příliš vysoká tvrdost. Řešením je změkčit vodu (odstranění iontů vápníku a hořčíku a jejich nahrazení ionty sodíku). Díky této změně nezanechává voda po kontaktu s povrchy obtížně odstranitelné skvrny. Měkká voda navíc chrání zařízení před zarůstáním vodním kamenem a zabraňuje nadměrnému vysychání vlasů a pokožky.

Úpravny vody se instalují jednorázově na hlavní přípojku studené vody v domě. Díky tomu každý dm3 vody protéká úpravnou a členové domácnosti mají doma stálý přístup k měkké upravené vodě. Úpravny vyžadují přidávání tabletované soli pouze jednou za čas. Sůl umožňuje úpravně provádět automatickou a periodickou regeneraci iontoměničového lože. Kromě toho úpravna vyžaduje trvalý přístup k elektřině a odpadu.

Úpravny vody prod-icon-water-2.png

Komfort upravené vody bez ohledu na její původ. Úpravny vody Viessmann jsou spolehlivým a dostupným způsobem, jak se nadobro zbavit problémů s tvrdou vodou.