Produktová rodina Vitotrans 353

Moduly čerstvé vody slouží k pohodlnému a hygienickému ohřevu pitné vody na principu průtokového ohřívače. Na rozdíl od běžného zásobníku teplé vody se v něm voda pro potravinářské účely nepoužívá k ukládání energie, ale v případě potřeby se nejdříve ohřívá pomocí výkonného deskového tepelného výměníku. K ohřevu teplé vody se využívá energie z akumulačního zásobníku topné vody, který může být vytápěn nejrůznějšími systémy – jak solárními systémy, tak i kotli na tuhá paliva, běžnými olejovými nebo plynovými kotli, tepelnými čerpadly nebo jinými systémy.

Moduly čerstvé vody Vitotrans 353 dokáží zajistit i při velkých rozdílech v odběrných množstvích stabilní výstupní teplotu teplé vody z kohoutku. Vysoce účinná oběhová čerpadla nejnovější generace jsou řízena otáčkami pomocí výkonné regulace tak, aby objemový proud topné vody byl optimálně nastaven podle aktuálního odběrného množství. Moduly Vitotrans 353 tak nabízejí perfektní pohodlí, optimální hygienu a nadčasový energeticky úsporný provoz.

Vitotrans 353 se dodává v pěti různých typech. V základním provedení – montáž na stěnu – typy PBS (výdejní kapacita 25 l/min), PBM (výdejní kapacita 48 l/min) a PBL (výdejní kapacita 68 l/min).


Profitujte z těchto výhod:

  • Díky vysoké výdejní kapacitě je mnohostranně použitelný: např. v rodinných a dvougeneračních domech, na sportovištích, v domech pro seniory
  • Díky principu průtokového ohřívače je vždy k dispozici čerstvá teplá voda a není nutný zásobníkový ohřívač vody
  • Předinstalovaný modul pro rychlou a snadnou montáž na stěnu nebo na zásobník – s integrovanou a připojenou regulací a vysoce účinným čerpadlem
  • Díky kompaktní konstrukci lze integrovat do stávajícího topného zařízení s akumulačním zásobníkem topné vody
  • Díky náležitě nízké přívodní teplotě je optimálně vhodný k napojení na nízkoteplotní topná zařízení se solárními systémy
  • Regulace pomocí plně grafického displeje a slotu pro SD karty pro systém evidence
  • Možnost kaskádování bez nutnosti další externí regulace

Hygienický ohřev pitné vody na principu průtokového ohřívače

Moduly čerstvé vody nabízí komfortní a hygienický ohřev vody na principu průtokového ohřívače. Na rozdíl od běžných zásobníkových ohřívačů vody se pitná voda nepoužívá k ukládání energie, nýbrž se ohřívá až v případě potřeby pomocí výkonného deskového tepelného výměníku. Pro ohřev vody se využívá energie z akumulačního zásobníku topné vody, který lze ohřívat různými systémy – jak solárními systémy, tak i kotli na pevná paliva, běžnými olejovými/plynovými kotli, tepelnými čerpadly nebo jinými systémy.

Moduly Vitotrans 353 mohou zaručit stabilní výstupní teplotu vody z kohoutku při různých množstvích odběru. Vysoce účinná oběhová čerpadla nejnovější generace jsou řízena otáčkami pomocí integrované regulace tak, aby objemový proud topné vody byl optimálně nastaven podle aktuálního odběrného množství.

Pět typů modulů Vitotrans 353 nabízí perfektní komfort, optimální hygienu a moderní energeticky úsporný provoz.

Poznámka:
Moduly čerstvé vody Vitotrans 353 je možné volitelně vybavit niklem pájeným deskovým tepelným výměníkem.

Moduly čerstvé vody základní konstrukční řady

Moduly čerstvé vody základní konstrukční řady

Základní konstrukční řada – k montáži na stěnu – s typy PBSA (výdejní kapacita 25 l/min), PBMA (výdejní kapacita 48 l/min) a PBLA (výdejní kapacita 68 l/min), dodává se bez cirkulačního čerpadla a lze ji doplnit cirkulační sadou (příslušenství) v rámci tepelné izolace. Dále je možnost použít sadu pro vratný tok (příslušenství) fungující prostřednictvím 3cestného přepínacího ventilu nainstalovaného v blízkosti akumulačního zásobníku topné vody.

Pro zvýšení výdejního objemového proudu je možné zapojit kaskádově až čtyři stejné moduly typu PBMA a PBLA. Není nutná dodatečná regulace, protože integrované regulace spolu komunikují přes sběrnicový kabel.


Moduly čerstvé vody cirkulační konstrukční řady

Další dva typy jsou v cirkulační konstrukční řadě pro montáž na akumulační zásobník topné vody. Typy PZSA (výdejní kapacita 25 l/min) a PZMA (výdejní kapacita 48 l/min) se z výroby dodávají s namontovanou cirkulační sadou a sadou ventilu pro vratný tok pro snadnou a rychlou montáž na zásobník. Moduly čerstvé vody v cirkulačním provedení lze kombinovat s následujícími akumulačními zásobníky topné vody Vitocell:

Moduly čerstvé vody pro montáž na zásobníky Vitocell

Produktový řez Vitotrans 353 (typ PBSA/PBMA)

Produktový řez Vitotrans 353