Viessmann Energy Management

Systém Energy Management zobrazuje v reálném čase toky energie v domě na mobilním telefonu nebo tabletu. K tomu patří například hodnoty vlastní vyrobené elektřiny z fotovoltaického zařízení a také hodnoty vlastní spotřebované elektřiny. Například pro provoz tepelného čerpadla. Systém Energy Management zajišťuje tyto funkce obzvlášť pro akumulátor Vitocharge VX3, s tepelnými čerpadly nové řady Vitocal 25x-A a také s tepelnými čerpadly ve spojení s Vitocharge VX3 s Vitoconnect od listopadu 2017.

 


Zobrazení toků energie na chytrém telefonu nebo tabletu.

Zobrazení toků energie na chytrém telefonu nebo tabletu


Progresivní

Šetřit zdroje a šetřit náklady díky energeticky efektivnímu, optimalizovanému provozu všech elektrických a tepelně-elektrických energetických systémů v domě – to je síla nového systému řízení energie Energy Management, který je alternativně integrován v nové platformě Viessmann One Base, a který je možné dát zákazníkovi k dispozici prostřednictvím aplikace ViCare.

Kromě regulace komponent sdružuje systém Energy Management on-line propojená zařízení jako Tepelná čerpadla VitocalAkumulátor Vitocharge VX3 a také zásobník teplé vody a spotřebiče do jednoho celkového systému. Uživatel má s tím k dispozici funkční řízení systému pro zajištění optimálního provozu. Díky tomu je možné řídit v domě mnoho komponent systému šetrně ohledně zdrojů a také energeticky efektivně. 


Funkce

Aktuální přehled a monitoring výroby
  • Aktuální přehled a monitorování výroby, vlastní spotřeby, stavu nabití baterie, využití nabití baterie, napájení a odběru ze sítě, včetně dvouleté historie
  • Optimalizovaný provoz tepelných čerpadel v kombinaci s fotovoltaickými zařízeními
  • Zobrazení nezávislosti a vlastní spotřeby
  • Zobrazení emisí CO₂ a díky systému dosažené úspory CO₂
  • Zobrazení toků energie v aplikaci ViCare a v softwaru ViGuide


Kompatibilní systémy

Akumulátor – systém Vitocharge VX3

Akumulátor – systém Vitocharge VX3 s tepelným čerpadlem po listopadu 2017

Tepelné čerpadlo je možné připojit k akumulátoru Vitocharge VX3 prostřednictvím rozhraní Vitoconnect, typ OPOT2 a zařízení EEBUS.

Kompatibilní regulace: Vitotronic 200 typ WO1C.

Viessmann Energy Management - kompatibilní systémy

Vitocharge VX3

Produktové informace

Tepelná čerpadla

Produktové informace


Uvedení do provozu & Monitoring

Systém Energie management je možné prostřednictvím odborného partnera jednoduše uvést do provozu a aktivovat pomocí software ViGuide. Monitorování prostřednictvím partnera Viessmann se provádí jako obvykle pomocí software ViGuide (pohled se může ve verzi u zákazníka a ve specializovaném provozu lišit).


Užívání

ViCare – další úroveň pro váš domov.

Pro obsluhu je uživateli k dispozici aplikace ViCare s přídavnými funkcemi. Funkce je možné aktivovat se systémem Energiemanagement a přidat k rozšířením.

> Informace & Stažení