Vyžádat bezplatné poradenství

Vítáme vás v novém světě rozšířené reality

Stáhnout aplikaci

Co je to rozšířená realita?

Název rozšířená realita pochází z anglického Augmented Reality (AR) a je to způsob, jak umísťovat virtuální objekty do reálného prostředí. Tyto objekty jsou viditelné přes displej smartphonu, tabletu nebo přes speciální brýle pro rozšířenou realitu.

Rozdíl mezi rozšířenou a virtuální realitou

Virtuální realita (VR)  využívá úplné nahrazení reálného světa virtuálním, a tím vytrhává uživatele z reálného prostředí. Lze říci, že rozšířená realita (AR) je jistým druhem virtuální reality. Hlavní rozdíl je v tom, že AR nevyužívá úplného nahrazení reálného světa virtuálním, ale doplňuje nebo pozměňuje vnímání reálného světa.

Rozšířená realita (AR) tedy doplňuje reálný svět o prvky světa virtuálního. Rozšířená realita umožňuje osobě pohybující se v reálném prostředí vnímat objekty vytvořené v digitálním světě. Technologie rozšířené reality se stala velmi atraktivní pro on-line aplikace, které umožňují spotřebitelům vizualizovat produkty v reálné velikosti a představit si jejich umístění přímo v reálném prostoru ještě před samotnou koupí.

Podstata aplikace VIAR

VIAR umožňuje unikátní zobrazení 3D modelů – produktů Viessmann v rozšířené realitě, které si může uživatel umístit v reálném prostředí. Stačí se projít s tabletem nebo smartphonem v reálném prostoru, kde si chce uživatel své 3D modely umístit, přidat je jednotlivě v aplikaci do naskenovaného prostoru v měřítku 1:1.

Zařízení podporující AR využívají kameru na snímání prostoru a na rozpoznávání rovných ploch. Na těchto plochách dokáže následně zařízení vykreslit nějaký virtuální objekt, který se díky datům z kamery a pohybových senzorů dokáže držet na stejném místě i tehdy, když se uživatel pohybuje a objekt si prohlíží z různých úhlů a vzdáleností.

Uživateli se naskytne pohled na sestavu složenou z topných zařízení Viessmann, jako by byla zařízení už zabudována v rodinném domě, kotelně apod.

Nabídka aplikace VIAR

Virtuální katalog 3D produktů firmy Viessmann (aktuálně dostupných více než 180 3D modelů).
Detail produktu 3D modelu s popisem.
Interaktivní zobrazení a fotografie 3D modelů.
Umístění 3D modelů v jejich reálné velikosti v rozšířené realitě.
Umístění 3D modelů v reálném prostoru.
Vytvoření sestav z 3D modelů.

Stáhnout aplikaci

Aplikace VIAR je dostupná v Apple Store a Google Play.

* Podmínky pro zobrazení 3D modelů

* Podmínky pro zobrazení 3D modelů v rozšířené realitě:  
Vaše zařízení musí podporovat ARKit nebo ARCore (seznam zařízení, která podporují zobrazení v rozšířené realitě, najdete zde:  ARKit,  ARCore). Pokud vaše zařízení nepodporuje ARKit nebo ARCore, budou zobrazeny pouze 3D modely.

Možnosti využití aplikace

  

 • Může si vytvořit nebo od své montážní firmy získat 3D model sestavy topného systému nebo jiného Viessmann zařízení – a to v reálném prostředí svého domu.
 • Může si vytvořit různé alternativy – vybrat tu správnou.
 • Prohlížení 3D modelů zařízení Viessmann.

  

 • Může si vytvářet libovolné 3D modely sestav z aktuálního katalogu v různých reálných prostorech, ukládat je a posílat koncovým spotřebitelům jako přílohu nabídky.
 • Může si vytvářet libovolné 3D modely sestav z aktuálního katalogu v různých reálných prostorech, ukázat je investorovi v rámci prohlídky stavby, ukládat je, posílat a sdílet uložené scény s montážními pracovníky a investory za účelem realizace.
 • Může si vytvářet vlastní 3D virtuální showroom zařízení z aktuálního katalogu.
 • Na svém účtu si může vytvářet a ukládat svoje scény a sdílet je (např. vzorové technické místnosti).
 • Může si vybrat oblíbené modely a označit si je ikonkou srdíčka. Tyto oblíbené modely se budou zobrazovat v hlavním výběru modelů v dolní liště aplikace.

Jak používat aplikaci VIAR

 • Naskenovat podlahu, stěnu, strop, fasádu nebo střechu, vyvarovat se jednobarevných (čistě bílých) a monotematických ploch.
 • Vybrat 3D model z virtuálního katalogu produktů.
 • V režimu ukázky je možný náhled 3D modelu.
 • Umístit 3D model na vhodnou pozici, možnost rotace 360°, rovněž přiblížení nebo posunutí.
 • Vytvoření sestavy 3D modelů v reálném prostoru.
 • Uložení a sdílení sestavy.
 • Více informací k používání je dostupných v tutoriálu samotné aplikace VIAR.
 • Instruktážní video k aplikaci VIAR je dostupné i na YouTube kanálu Viessmann Česká republika.
Užitečné odkazy