Systém rozvodu vzduchu pro centrální systémy bytové ventilace

Systém rozvodu vzduchu Click-and-Go pro centrální systémy bytové ventilace přesvědčí svojí jednoduchou a bezpečnou montáží. Veškeré součásti vychází z jednotného, ohledně proudění optimalizovaného konceptu designu.

Optická kontrola pro pevné a těsné spojení

Tvarové součásti jsou vybaveny integrovaným těsněním – to znamená, že jinak náročné vkládání odpadá. Fixační třmeny z korozivzdorné pružinové oceli u tvarových součástí zaručují bezpečné přichycení ventilačního kanálu. Drobné díly jako těsnění a upevňovací materiál se neztratí, ani se na ně nezapomene. A odborný partner profituje, díky inovačnímu řešení společnosti Viessmann, z vysoké úspory času.

Všechny součásti mají viditelnou kontrolu spojení. Těsnění se barevně výrazně liší od tvarovek a vzduchového kanálu, a umožňuje, že chybné spojení je opticky dobře rozpoznatelné. Spojení je bezpečně vytvořené tehdy, když těsnění kompletně zmizí v tvarovkách a není již vidět.

Možnost dodání ve kruhového nebo plochého kanálu

Jak kruhové, tak i ploché kanály jsou neobyčejně pružné. Na rozdíl od obvyklých systémů se dají jednoduše realizovat úzké poloměry ohybu. Hladká a antibakteriální vnitřní stěna splňuje nejen nejvyšší hygienické nároky, nýbrž slouží také jako poznávací znak.

Díky symetrickému kanálu s plochým průřezem s rozměry 140 x 50 milimetrů je možné díky z pohledu proudění optimalizovanému průřezu vzduchu transportovat větší množství vzduchu. Je vhodný pro instalování do skladby podlahy, do zdi nebo do zavěšeného podhledu, pro novou stavbu a pro sanaci. Kanál s kruhovým průřezem je vhodný také pro zabetonování.

Díky značkám na kanálech je možné rychle určit potřebnou délku. Je zajištěna kompatibilita mezi trubkou kruhového průřezu a kanálem plochého průřezu a vůči všem komponentám v síti pro rozvod vzduchu. Tím nabízí společnost Viessmann rozmanité možnosti použití a vysokou pružnost jak u nových staveb, tak i u modernizace.


Systém rozvodu vzduchu Vitoair


Systémové zobrazení Vitoair

[1] Spojovací deska R75/R90/F50
[2] Kruhový kanál R90
[3] Plochý kanál F50
[4] Kruhový kanál R75
[5] Koleno 90° R90
[6] Koleno 90° širokostranné F50
[7] Koleno 90° R75
[8] Propojení R90
[9] Propojení F50
[10] Propojoení R75
[11] Koleno 90° F50/R90
[12] Přechod F50/2 x R75
[13] Přechod F50/R90
[14] Koleno 90° úzkostranné F50


Využijte těchto výhod

+ Rychlá a bezpečná montáž zaklapnutím díky integrovaným těsněním a upevňovacím prvkům

+ Kontrolní prvky pro jasně rozpoznatelné, bezchybné připojení

+ Snadné řezání na délku díky značkám řezu vytištěným na kanálech

+ Flexibilní řešení pro novostavby a modernizace

+ Plně kompatibilní kruhové a ploché potrubí a systémové komponenty

+ Extrémně flexibilní ventilační kanály