Elektrokotel Vitotron 100 

  • Ovládací panel umožňuje regulaci teploty vody v okruhu vytápění v rozsahu od 20 °C do 85 °C.
  • Automatická modulace výkonu topných těles je závislá na aktuálním požadavku na teplo.
  • Kotel může spolupracovat v libovolné instalaci i se zásobníkem teplé vody.
  • Ekvitermní regulace vám díky automatické reakci na změnu vnější teploty zajišťuje energeticky nejúspornější provoz kotle.
  • Na ovladači si můžete naprogramovat teplotu ve vytápěných prostorech v denním a týdenním cyklu.
  • Elektrokotel můžete kombinovat s kotlem na tuhá paliva nebo krbem, tepelným čerpadlem a fotovoltaickou instalací.
Vitotron 100 - výhody elektrokotlů

Výhody elektrických kotlů

Díky elektrickým kotlům šetříte peníze i přírodu. Nemusíte nakupovat ani doplňovat topivo a dostáváte teplo moderním, komfortním, bezpečným a ekologickým způsobem.Jedná se o poměrně malá zařízení estetického vzhledu, která lze snadno instalovat prakticky kamkoliv. I přímo do bytu, protože elektrokotle nejsou hlučné a nezabírají moc místa. 

Snadná montáž a ovládání elektrokotle

Instalace elektrického kotle Vitotron 100 není drahá a nevyžaduje žádné speciální vybavení. K spuštění zařízení stačí pouze elektrická přípojka. Vysoký tepelný komfort a bezobslužnou funkčnost zajistí mimo jiné ekvitermní regulace (typ VMN3), která při účinnosti kotle na úrovni 99,4 % (skutečná účinnost v místě instalace) garantuje energetický úsporný provoz topného systému.

Vitotron 100 - Snadná montáž a ovládání elektrokotle
Vitotron 100 - Akumulační topný systém

Akumulační topný systém

Použití elektrického kotle s akumulační nádrží vám poskytuje komfortní a levné vytápění při poměrně nízkých investičních nákladech. A pokud pro provoz využijete nízký elektrický tarif v kombinaci se systémem akumulace tepla, můžete také významným způsobem snížit náklady na elektrické vytápění!

Automatika elektrokotle umožňuje fungování zařízení v kombinaci s alternativními energetickými zdroji, například s fotovoltaickou instalací. Díky tomu může Vitotron 100 pracovat ještě levněji, protože v první řadě spotřebuje bezplatnou elektrickou energii vytvořenou doma z energie slunečního záření.

Věděli jste, že spojení akumulace tepla a výroby bezplatné energie z fotovoltaické instalace zajišťuje nejnižší náklady na vytápění domu?

Vitotron 100 - Bezproblémová spolupráce

Bezproblémová spolupráce

Elektrický kotel Vitotron 100 může plnit funkci hlavního topného zdroje budovy, nebo pouze doplňovat vytápění domu, ve kterém je hlavním zdrojem tepla kotel na tuhá paliva, krb nebo tepelné čerpadlo. Při zachování poměrně nízkých provozních nákladů zajišťuje elektrokotel Vitotron 100 vysoký komfort provozu a nabízí jistotu, že během vaší nepřítomnosti bude v domě udržovat konstantní teplotu.

Při použití vhodných modulů může fungovat také společně s akumulačním zásobníkem topné vody. A díky akumulaci tepla během levných energetických tarifů vám zajistí ještě nižší náklady na vytápění! Elektrický kotel je vybaven membránovou expanzní nádobou o objemu 5 litrů i pojistným ventilem a může fungovat v libovolné instalaci společně se zásobníkem teplé vody.

Když bude elektrokotel spolupracovat se zásobníkem teplé vody, je možné snadno regulovat teplotu vody i zapínání cirkulačního čerpadla v souladu s nastavenými denními a týdenními programy.

Produktový řez kotle Vitotron 100

Produktový řez elektrického kotle Vitotron 100