Infrapanely Vitoplanar

Elektrické nástěnné panely Viessmann nabízejí širokou škálu použití: Například v koupelně během přechodného období, kdy se ještě nevyplatí zapínat topení. Nebo v zimní zahradě, v garáži nebo v suterénu, který se často používá jako hobby dílna. Existuje mnoho důvodů, proč je elektrické panelové infa vytápění v takových případech optimálním řešením pro dočasnou výrobu tepla.

Příjemné infračervené teplo díky elektrickému nástěnnému vytápění

Moderní systémy povrchového vytápění, které jsou provozovány elektricky, se často používají ve formě nástěnného vytápění. Odtud přenášejí tepelnou energii do místnosti ve formě infračerveného záření. Mnoho lidí velmi dobře zná infračervené záření z lékařských aplikací. Před masáží tělo pohodlně zahřeje. A v domácnosti se infračervené lampy často používají k úlevě od nachlazení.

Toto sálavé teplo však lze použít také k vytápění. K tomu vyvinuté povrchové vytápění vytváří svůj plný účinek, když infračervené záření zasáhne objekty a lidi v domě. Tato energie se pak rovnoměrně vrací zpět do obytného prostoru.

 

Na obrázku je nástěnné infatopení se zrcadlovým povrchem.

Infrapanely jsou extrémně kompaktní

Infrapanel vydává teplo do místnosti v podobě konvekce a díky své kompaktní konstrukci může být instalován téměř kdekoliv. Stejně jako ostatní elektrické ohřívače pracuje na elektřinu, jejíž připojení je k dispozici prakticky v každé obytné budově. Pokud chcete chránit životní prostředí, můžete také využívat zelenou elektřinu.

Bez ohledu na jejich design jsou systémy Vitoplanar účinné a bezpečné. To zahrnuje trvale vysoký radiační efekt, dva omezovače teploty pro nejlepší zabezpečení, vysoce izolované zádové části pro maximální záření, bezúdržbovou technologii a technologii bez magnetického pole a v neposlední řadě flexibilní možnosti instalace. Zařízení mají také takzvanou funkci otevírání oken. Když je okno otevřené, je zajištěno, že se zařízení vypne a nebude fungovat nehospodárně.

Rozmanitost typů a subtilní design

Infračervená topení jsou vhodná pro montáž na stěnu stejně jako elektrický radiátor. Zařízení jsou k dispozici v různých úrovních výkonu, velikostí, provedení a splňují všechny požadavky na vytápění. Zejména jako elektrické ohřívače zrcátek jsou zvláště zajímavé pro uživatele, kteří oceňují funkčnost. Koneckonců působí na jedné straně jako zářič a na druhé jako reflexní povrch. To umožňuje vysoce leštěný povrch, který dodává radiátorům vzhled běžného zrcadla. Kdo má rád klasiku, může si vybrat model s bílým povrchem.

Zelený napájecí kabel jako symbol pro použití zelené elektřiny při nástěnném vytápění.

Další výhody 

Díky společnosti Viessmann jako spolehlivému německému výrobci topných systémů získávají koncoví zákazníci vysoce kvalitní topné systémy, které zaručují komfort vytápění pouhým stisknutím tlačítka. Zařízení jsou téměř bezúdržbová a umožňují rychlou a snadnou instalaci. Díky způsobu jejich práce nedochází během provozu k malým tepelným ztrátám.

Jsou vhodné pro renovaci ve starých budovách i v novostavbách. Tam jsou dokonce vhodné pro ekonomické úplné vytápění, pokud je obvodový plášť budovy vhodně izolován. Je však běžnější jej používat jako doplněk tepelného čerpadla nebo plynového kondenzačního kotle.
 

Shrnutí:

  • Decentralizované nebo centralizované vytápění koupelen, kuchyní, vestibulů
  • Vhodný také pro dočasné budovy
  • Nízké investiční náklady
  • Ekologický provoz se „zelenou“ elektřinou
  • Snadná a rychlá instalace
  • Není nutná žádná údržba

Produtkový program

Infrarotheizung Vitoplanar EI2

Vitoplanar EI6

Infrapanely
Výkony: 325/700/900 W
Bílý povrch z oceli (RAL 9016)

Infrarotheizung Vitoplanar EI2

Vitoplanar EI2

Infrapanely
Výkony: 450/700 W
Zrcadlový skleněný povrch
Vitoplanar EI6 E – skoro neviditelný

Vitoplanar EI6 E – skoro neviditelný

Infračervený panel Vitoplanar EI6 E je patrný pouze během provozu. S nejvyšším stupněm radiační účinnosti vyzařuje infračervený ohřívač efektivně a energeticky úsporným způsobem. Díky zapuštěné instalaci do stěn a stropů je topný systém stěží patrný. Může být ovládán buď kabelovým nebo dálkově.

●  Výkon: 350 až 750 W.
●  Teplota povrchu: max. 120 ° C
●  Připojení: kabel bez konektoru, 1 m
●  Zapuštěná instalace do sádrokartonu, betonu, dřevěných stropů nebo stěn
●  Instalační rám s klikovým systémem
●  Ovládání: kabelové / dálkové
●  Bezúdržbové
●  Bez magnetických polí