Sestava Vitosol 100-FM, typ SVKF: Snadná příprava teplé vody

Solární sestava pro ohřev pitné vody Vitosol 100-FM, typ SVKF je vhodná zejména pro modernizaci a novostavbu. Svou velikostí, výkonem a cenou je určen pro použití v rodinných domech. Tato sestava představuje ekonomicky výhodné řešení pro ohřev pitné vody šetrné k životnímu prostředí s využitím bezplatné energie ze slunce.

Systém se skládá ze dvou plochých kolektorů Vitosol 100-FM (Typ SVKF/SVKG) a bivalentního 250litrového zásobníku pitné vody Vitocell 100-B/-W. Je ideálním doplňkem při výměně kotlů nebo v případě pořízení nového topného zařízení, kde se v mezičase staly solární termické systémy standardním vybavením.

Profitujte z těchto výhod

  • ThermProtect chrání kolektor před přehřátím
  • Nízké náklady na energii díky solárního ohřevu vody
  • Solární regulace je integrována v čerpací stanici Solar-Divicon a je předinstalována na akumulačním zásobníku
  • Těleso zásobníku z oceli se smaltováním Ceraprotect pro bezpečnou trvalou ochranu proti korozi
  • Optimalizovaný povrch plochého kolektoru s vysoce selektivní vrstvou absorbéru
  • Absorpční vrstva ThermProtect chrání kolektory před přehřátím
  • Nízká spotřeba proudu díky vysoce efektivnímu oběhovému čerpadlu
  • Kolektory splňují požadavky státních dotačních programů

Absorpční vrstva ThermProtect zabraňuje přehřívání

Inteligentní absorpční vrstva chrání kolektory před přehřátím. Patentovaná technologie společnosti Viessmann ThermProtect vypne solární kolektory při dosažení určité teploty. Při teplotě přibližně 75 °C a výše se mění krystalická struktura absorpční vrstvy, zvyšuje se několikanásobně procento odraženého záření, což snižuje výkon kolektoru. Díky ThermProtect bude maximální teplota v kolektoru podstatně nižší a zabrání se tvorbě páry v solárním okruhu.

S poklesem teploty kolektoru se krystalická struktura vrátí zpět do původního stavu. Poté bude opět více než 95 procent dopadající energie ze slunce absorbováno a přeměněno na teplo. Pouze zbylých pět procent představuje odražené záření. Změna krystalické struktury je neomezeně vratný (reverzibilní) děj a tato funkce trvalá.

Díky absorpční vrstvě ThermProtect mají kolektory Vitosol 200-FM a Vitosol 100-FM oproti tradičním plochým kolektorům vyšší výnos, protože jejich výkonnost nestagnuje a kolektory dodávají do systému kdykoliv teplo.


Bivalentní zásobník s vrstvou smaltu Ceraprotect

Zásobníkový ohřívač vody s odolnou vrstvou smaltu Ceraprotect pracuje se dvěma samostatnými topnými spirálami, které jsou připojeny přímo na solární systém. Pitná voda je doplňkově ohřívána topným kotlem přes topnou spirálu. Solární okruh je již od výrobce vybaven čerpací stanicí Solar-Divicon se solární regulací (Vitosolic 100, typ SD1 nebo SM1 Modul solární regulace). Vysoce efektivní celoobvodová tepelná izolace zcela minimalizuje tepelné ztráty.

 

Bivalentní zásobník Vitocell 100-B

Jednoduchá instalace

Veškeré komponenty jsou ideálně vzájemně provázány do vyladěného kompletního systému pro jednoduchou instalaci, ve kterém jsou všechny součásti vzájemně přesně sladěné. V případě integrace do střechy jako náhrada střešní krytiny jsou ploché kolektory upevněny přímo na střešní konstrukci. Pro hydraulické spojení dvou kolektorů není potřeba žádného nářadí. Výhodou pro uživatele je kromě nízkých investičních nákladů také krátká doba montáže celého solárního balíčku pro ohřev teplé vody.

Zvýšená energetická účinnost. Díky kombinaci solární energie se zdrojem tepla je dosažena zpravidla energetická třída A+ pro celý energetický systém.