Vitocal 300-W Pro – velké tepelné čerpadlo provelké obytné budovy, komerční a obchodní sféru


Využijte těchto výhod

 • Tepelné čerpadlo solanka/voda, jedno- a dvoustupňové
 • Topný výkon: 112 až 290 kW, maximálně 1450 kW (jako kaskáda)
 • Nízké provozní náklady díky vysokým výkonovým číslům: hodnota COP (COP =Coefficient of Performance) podle EN 14511 až 6
 • Maximální výstupní teplota: 60 °C (solanka 5 °C) pro všechny velikosti
 • Tiché a bez vibrací díky zvukově optimalizované konstrukci zařízení
 • Nízké provozní náklady při maximální účinnosti v každém bodě provozu díkyinovativnímu systému RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic System) s elektronickým expanzním ventilem (EEV)
 • Regulace Vitotronic se snadnou obsluhou, srozumitelným textem a grafickýmdisplejem
 • Přípoj připravený k provozu pro jiskrově bezpečná primární a sekundární čerpadla
 • Elektronické měkké startéry pro snížený rozběhový proud a menší zatížení rozvodné sítě
 • Potřebný dopravní otvor vyžaduje šířku pouze 855 mm
 • Velmi tichý provoz v tomto výkonovém rozsahu
 • Konstrukční řada s regulací Vitotronic s SPS pro lepší integraci do systémů GLT
 • Třída energetické účinnosti LT (pro B0/W35 °C) /HT (pro B0/W55 °C): A++/A++

Standardizace zařízení umožňuje jednoduché a rychléplánování zařízení a transparentní zadání pro kalkulaci

Tepelná čerpadla Vitocal 300-W Pro do 290 kW se vyrábí sériově. Série Pro vykazuje všechny znaky vysoce účinné konstrukční řady Vitocal 300-G. Sedm velikostí výkonu spolehlivě splní většinu požadavků z výstavby bytů a komerční sféry. Standardizace zařízení přitom umožňuje rychlé a obsáhlé plánování i transparentní zadání prokalkulaci. Pomocí kaskádování lze docílit vyšších výkonů až s pěti tepelnými čerpadly Vitocal 300 Pro.

Úsporná konstrukce

Plně hermetická konstrukce s novou technologií Scroll vyžaduje jen málo místa pro instalaci. Dopravení na místo výrazně usnadňuje šířka pouhých 855 mm odnímatelnou stěnou krytu a podjízdná konstrukce.

Přímé využití spodní vody bez meziokruhu

Pouze konstrukční řada Vitocal 300-W poskytuje s trubkovým výparníkem z ušlechtilé oceli spolehlivé řešení pro přímé využití spodní vody bez přídavného meziokruhu při nízkých instalačních nákladech.

Vitocal 300-W Pro – Velká tepelná čerpadla

Sedm velikostí výkonu spolehlivě splní většinu požadavků z oblasti bytovévýstavby a komerční sféry.

Předmontované elektrické vybavení

Elektrické vybavení je již integrováno do krytu tepelného čerpadla. Stykače zabudované ze závodu pro jiskrově bezpečná primární a sekundární čerpadla i pojistky kompresorů snižují instalační náklady a zajišťují rychlé zabudování tepelného čerpadla.

Osvědčená a spolehlivá technika

Filozofie regulování a řízení byla převzata z konstrukční řady Vitocal pro rodinné a dvougenerační domy. Systém Refrigerant Cycle Diagnostic (RCD) kontroluje i zde stále účinnost a zajišťuje v souhře s elektronickým expanzním ventilem (EEV) a obsáhlou senzorikou spolehlivou funkci v každém bodě provozu.

Vitotronic-Regelung.jpg

Regulace Vitotronic se snadnou obsluhou sesrozumitelným textem a grafickým displejem

Až tři topné okruhy řídí regulace Vitotronic 200 a zajišťuje díky funkci „natural cooling“ v horkých letních měsících příjemné ovzduší v místnosti. Komunikační modul Vitocom 300,který je k dostání jako příslušenství, umožňuje i obsáhlá nastavení k optimalizaci zařízení přes internet nebo mobil a to odkudkoli.

Konstrukční řada s regulací Vitotronic s možností uložení (SPS)

Všechny velikosti výkonů se dodávají i s programovatelným řízením s možností uložení (SPS). Zejména datová komunikace přes Modbus/BACnet nebo LAN zde splňuje ještě cíleněji možnosti k integraci do řídicí techniky budov (GLT). Regulace Vitotronic smožností uložení (SPS) navíc poskytuje řízení zařízení pro zpětné chlazení i ovládání až tří topných/chladicích skupin.