Vitocal 350-G Pro – Dodává přívodní teplotu do 73 °C


Profitujte z těchto výhod:

 • Vysoké přívodní teploty do 73 °C
 • Tichá a vibrací prostá konstrukce přístroje
 • Klasická chladicí/topná funkce s akumulačním zásobníkem
 • Snadná obsluha a spolehlivá technika


Hygienicky vyhovující ohřev pitné vody

Vitocal 350-G Pro dosahuje vysokou přívodní teplotu do 73 °C a tím splňuje hygienické předpisy pro ohřev pitné vody.

Speciální funkce udržování vysoké teploty sama zaručuje stálé přívodní teploty během nabíjecího cyklu podle nabíjecího systému.


Monitoring a komunikace

Regulace disponuje množstvím možností pro komunikaci. Jedno, zda se jedná o jednoduchý analogový modem a nebo LAN podporovaný systém.

Rovněž se dají využít MODBus-technologie a Bacnet. Tím je zařízení pro dálkovou údržbu dosažitelné pomocí internetu a lze je rychle integrovat do stávajících řídících systémů budovy.


Účinné chlazení

Během aktivního chladicího provozu regulace rozhoduje, zda odpadní teplo může být použito k ohřevu pitné vody a/nebo ohřevu vyrovnávacího zásobníku na topnou vodu. Teprve pak bude odpadní teplo použito k regeneraci zemní sondy nebo odvedeno přes zpětný chladič do okolního vzduchu.


Vitocal 350-G Pro přesvědčí

 • Nízké provozní náklady díky vysokým výkonovým hodnotám: COP (COP = koeficient výkonu) podle ČSN EN 14511 až 4.4 (B0 / W35)
 • Ekonomické chování při částečném zatížení pomocí dvou nebo tří ekvivalentních kompresorů
 • Hluk a vibrace jsou optimalizovány díky konstrukci zařízení
 • Intuitivní ovládání pomocí dotykové obrazovky a schematickému znázornění
 • Klasická funkce chlazení/topení s akumulačním zásobníkem topné vody
 • Velké spektrum výkonu a optimální chování při částečném zatížení díky dvou nebo třístupňové konstrukci
 • Robustní konstrukce (průmyslový design)
Vitocal 350-G Pro – Velké tepelné čerpadlo pro velké bytové domy a průmysl

Vitocal 350-G Pro se hodí zejména pro sanaci topení s vysokým výstupními teplotami.

Vitocal 350-G Pro rozšiřuje nabídku výkonů tepelných
čerpadel od 27 do 197 kW

Provedení rámu tepelného čerpadla solanka/voda zjednodušuje dopravení na místo instalace a montáž výkonného a účinného tepelného čerpadla Vitocal 350-G Pro. Samostatně dodávané zvukově izolované opláštění se dá přesně zavěsit a snižuje přepravní hmotnost o takřka 200 kg. Agregát se hodí zejména pro sanaci topení s vysokými výstupními teplotami.

Hygienický ohřev pitné vody

Výrobní řada Vitocal 350-G Pro splňuje díky vysokým výstupním teplotám až 73 °C požadavky na hygienický ohřev pitné vody. Speciální udržovací funkce teploty zaručuje už během cyklu nabíjení stále teplé přívodní teploty.

Spolehlivá technika

Srdcem chladicího okruhu jsou semihermetické pístové kompresory vyráběné v Německu. V závislosti na výkonu se do chladicího okruhu montují dva nebo tři kompresory ve sdruženém zapojení. To ručí za vysokou účinnost i v provozu s částečným zatížením.

Elektronické vstřikovací ventily podporují a garantují vysokou bezpečnost – například při výpadku elektřiny. I plně hermetická konstrukce se sníženým počtem šroubových spojů a bez pojistných ventilů v chladicím okruhu je zárukou vysoké těsnosti a životnosti.

Velkoformátový barevný dotykový displej s přehledným zobrazením

Jednoduchá obsluha

Pro optimální regulaci chladicího okruhu a systému má Vitocal 350-G regulaci Vitotronic s podporou SPS. Velkoformátový grafický dotykový displej umožňuje intuitivní obsluhu. Jeho barevným režimem objasňuje rozdílné zobrazení funkce a obsluhy.

Dálková kontrola a komunikace

Regulace zná hodně možností datové komunikace. Ať už jednoduchý analogický modem nebo systém s podporou LAN: lze využít technologii Modbus a Bacnet a umožňují k dálkové
údržbě a komunikaci přístup k zařízení přes internet.

Optimalizovaná konstrukce zařízení pro tichý provoz

Jako u všech tepelných čerpadel vytváří kompresor hluk 50 až 60 Hz. Velmi kvalitní konstrukce rámu a zvukové izolace pomohla kompenzovat vznik hluku uvnitř pláště.

Vibrace na základním nosiči takřka nepostřehnete, protože zvukově izolovaná 3D konstrukce cíleně odvádí kmity. Hladina akustického výkonu 65 dB(A) u tepelného čerpadla 197 kW dosahuje v tomto segmentu dobré hodnoty, protože se nemusí obávat srovnání.

Volitelná výbava z výrobního závodu

Elektrická výbava je již kompletně integrována do tepelného čerpadla. Stykače pro oběhová čerpadla jsou předběžně namontovány tak, aby byly dobře přístupné. Například elektronické jemné rozběhy, které v případě potřeby ještě zlepšují malé rozběhové proudy funkce Part-Winding.


Produktové vlastnosti

 • Velké tepelné čerpadlo typu země/voda a voda/voda
 • Výstupní teplota: až 73 °C
 • Topné výkony: země/voda: 27 až 198 kW, voda/voda: 37 až 274 kW
 • COP (Coefficient of Performance) podle ČSN EN 14511: až 4,4 (B0/W35)
 • Rozměry: typ BW 353.B198 (délka x šířka x výška) 2816 x 911 x 1650 mm
 • Hmotnost: 1.678 kg (typ BW 353.B198)
 • Třída energetické účinnosti: A++