Vitovent 200-C – Větrací systém pro obytné prostory pro modernizace


Profitujte z těchto výhod:

  • Ochrana proti vlhkosti a vysoká kvalita vnitřního vzduchu
  • Příspěvek ke splnění národních specifikací pro efektivitu budov
  • Úspora nákladů díky až 95 % rekuperaci tepla
  • Nízká tvorba prachu díky filtrovanému vzduchu
  • Volitelná filtrace pylů – příjemné pro alergiky
  • Pasivní chlazení přes integrovaný letní bypas
  • Jednoduché přizpůsobení potřebám větrání pomocí 4 stupňového spínače
  • Rozšířené a pohodlné ovládání v propojeném systému s tepelným čerpadlem Viessmann


Vitovent 200-C je kompaktní a cenově atraktivní větrací bytový přístroj pro byty v bytovém domě, sdružené byty a stávající budovy.

Hodí se do každého podhledu

Konstrukční výška Vitovent 200-C je pouze 30 centimetrů. Pro zapojení připravený přístroj lze lehce ukrýt do podhledu. K tomu je ideální chodba. Odtud mohou být nenápadně položeny, speciálně se systémem sladěné, kompaktní přívodní a odvodní větrací kanály k výstupním místnostem. Stejně tak se pro to hodí – při vertikálním zavěšení – také skříň v koupelně nebo kuchyni.

Ideální pro každou potřebu

Maximální vzduchový výkon 200 m3/h umožňuje komfortní ventilaci a odvětrání bytových ploch až do 120 m².

Rekuperace tepla a letní bypas

Větrací bytový přístroj Vitovent 200-C využívá až 95 procent tepla obsaženého v odpadním vzduchu a přes křížový protiproudý výměník tepla ohřívá chladný venkovní vzduch. Tak po celý rok šetří náklady na energie a vytápění.

Pro teplé roční období je sériově integrováno bypasové zapojení. Čerstvý, chladný přiváděný vzduch bude pak veden podél tepelného výměníku přímo do místností.
 


Centrální stropní závěsný systém pro větrání bytu určený pro modernizaci

Vitovent 200-C je kompaktní a cenově zajímavé zařízení pro větrání bytů v bytových domech, sdružených bytech a stávajících budovách.

Vzduchový výkon zařízení maximálně 200 m³/h umožňuje komfortní větrání a odvětrávání obytných ploch do 120 m².

Vejde se do každého zavěšeného podhledu

Konstrukční výška přístroje Vitovent 200-C činí pouze 30 cm. Zařízení s konektory se dá snadno skrýt v zavěšeném podhledu. Ideální je k tomu chodba. Odtud se dají položit nenápadně k výstupním místnostem kompaktní kanály pro přívod a odvod vzduchu speciálně sladěné se systémem. Rovněž se však k tomu hodí – u vertikálního zavěšení – i skříň v koupelně nebo v kuchyni. S vlastní hmotností pouze 18 kg a integrovanými instalačními kolejničkami je Vitovent 200-C rychle nainstalován.

Rekuperace tepla a letní bypass 

Zařízení pro větrání bytů Vitovent 200-C využívá až 95 % tepla obsaženého v odpadním vzduchu a ohřívá přes křížový protiproudý výměník tepla chladný venkovní vzduch. To šetří po celý rok náklady na energie a vytápění.

Efektivní strategie protimrazové ochrany

Aby se zabránilo, že při nízkých venkovních teplotách výměník tepla tak silně zledovatí, že zamrzne, je do přístroje Vitovent 200-C integrován inteligentní detektor mrazu. Aby se minimalizovala spotřeba energie, detekuje Vitovent 200-C plynule stupeň zamrzání výměníku tepla a zpomaluje rozmrazení tak dlouho jak je to možné. Tak se intervaly rozmrazování snižují zejména v přechodném období, což šetří energii a tím peníze.

Sériově je integrované bypasové zapojení pro teplé roční období. Čerstvý, chladný přiváděný vzduch se potom vede kolem výměníku tepla přímo do místností.

Stufenschalter.png

Snadná obsluha

V samostatné verzi je přístroj obsluhován krokovým přepínačem. V kombinaci s tepelným čerpadlem řídí regulace Vitotronic 200 (WO1C) také větrací přístroj s komfortním časovým programem. Je rovněž možná i regulace pomocí dálkového ovládání Vitotrol 300-RF nebo aplikace Vitotrol App pomocí chytrého telefonu.

Konstantně vysoká kvalita vzduchu

Dokonce i s přibývajícím znečištěním filtru zůstává zajištěno dostatečné větrání. K tomu větrací zařízení plynule reguluje objemový proud a zajišťuje konstantně vysoké množství vzduchu. Potřebná výměna filtru se automaticky zobrazuje a může ji provést provozovatel zařízení sám.

Na přání dodatečná zvuková izolace 

Ačkoliv pracuje kompaktní zařízení již velmi tiše, lze v závislosti na místě instalace doplnit přídavná izolační opatření. Ke sladěnému systémovému příslušenství patří integrovatelný zvukově izolovaný rozdělovač i tlumiče hluku venkovního a odvětrávaného vzduchu.

Alergici se mohou nadechnout

Díky systému pro větrání bytů Vitovent 300-C se mohou nadechnout i alergici. Filtrační systém s volitelným pylovým filtrem čistí přiváděný vzduch od alergenů a škodlivin a vytváří v místnosti nedráždivé ovzduší.


Produktový řez

Přehled

Objemový tok vzduchu
až 200 m3/h
Třída energetické účinnosti dle směrnice č. 1254/2014
energieeffizienklasse.png
Ruční řízení: podle typu A nebo B • Časové řízení: podle typu A nebo B • Centrální řízení: A
Vhodný pro obytné plochy
až 120 m2
Stupeň zpětného získání tepla
až 95 %
Oblast použití
Byty v bytovém domě, jednolůžkové byty a stávající budovy | modernizace
Způsob montáže
Nástěnná nebo stropní montáž
Další charakteristiky
Stupňový přepínač pro jednoduché ovládání. Pasivní chlazení automatickým letním bypassem. Integrovaný předehřívací registr pro ochranu před zamrznutím a celoroční efektivní rekuperace.
Vitovent_200-C-Schnitt.png