Vitoligno 150-S – kompaktní a cenově obzvlášť atraktivní zplyňovací kotel na kusové dřevo

Vitoligno 150-S je kompaktní a cenově obzvlášť atraktivní zplyňovací kotel na kusové dřevo, který je vhodný jak pro monovalentní tak také pro bivalentní provoz (jako další zdroj tepla k olejovým a plynovým kotlům).


Profitujte z těchto výhod

  • Odsávání karbonizačního plynu umožňuje nakládání paliva při nízké tvorbě kouře
  • Jednoduchá a intuitivní obsluha ovládání s podsvíceným displejem
  • Optimální spalování pomocí regulace s Lambda sondou
  • Nízké emise prachu díky čistému a účinnému spalování (Třída kotle dle ČSN EN 303-5: 5)
  • Velký plnící prostor umožňuje dlouhé intervaly nakládání paliva a dobu hoření až 4,5 hodiny
  • Nízká spotřeba elektřiny šetří náklady
  • Komfortní obsluha prostřednictvím aplikace Viessmann v chytrém telefonu
  • Kotel splňuje poždavky státních dotačních programů
  • Součást 3. kola kotlíkových dotací

 

Zplyňovací kotel na dřevo Vitoligno 150-S

Komfortní vytápění: Vitoligno 150-S

Velký plnící prostor umožňuje dlouhé intervaly dokládání paliva a dobu hoření až 4,5 hodiny. Kotel Vitoligno 150-S spaluje kusové drevo až do délky 56 cm. Odsávání karbonizačního plynu zabezpečuje dokládání kusového dřeva při minimální kouřivosti. Topné plochy lze snadno čistit ze strany pomocí páky.

Díky technice zplyňování a regulaci spalování pomocí sondy Lambda dosahuje kotel Vitoligno 150-S vysoký stupeň účinnosti, jakož i čisté a účinné spalování při velmi nízké prašnosti. Oboustranný dveřní doraz umožňuje optimální využití prostoru a umístění v místnosti v rohu u stěny.

Vysoký komfort obsluhy

Také komfortní obsluha prostřednictvím aplikace Viessmann a chytrého telefonu či tabletu splní všechna očekávání uživatele. Pomocí příslušenství Vitoconnect 100, typ OPTO1 (příslušenství pro obsluhu a servis pomocí aplikace) může uživatel prostřednictvím chytrého telefonu komunikovat se svým kotlem na kusové dřevo.

Regulace Ecotronic 100

Digitální regulace Ecotronic 100

Regulace Ecotronic 100 překvapí svým velmi jednoduchým a intuitivním ovládáním. Na podsvíceném displeji jsou zobrazeny všechny informace ve formě symbolů. Prostřednictvím lišty symbolů se na displeji zobrazuje také stav nabíjecího zásobníkového systému topné vody.

warmwasserspeicher.jpg

Vzájemná provázanost: Systémová technika

"Celek je více než suma jeho částí." Podle této filozofie, nabízí Viessmann nejen jednotlivé komponenty zařízení vytápění, které splňují vysoké standardy kvality, spolehlivosti a účinnosti Viessmann. Všechny výrobky jsou součástí odpovídající celkové koncepce, kde se všechny komponenty vzájemně doplňují. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s bezdrátovým dálkovým ovládáním, silné zásobníky teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort z teplé vody a kvalitní solární systémy pro úsporné vytápění.


Produktový řez

Přehled

Výkon
17 až 30 kW
Stupeň účinnosti
až 94,1%
Palivo
icon-biomasse.png
Kusové dřevo až 56 cm (délka)
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Rodinné a bytové domy, novostavba a modernizace
Obsluha
Digitální regulace Ecotronic 100 s podsvíceným displejem, komfortní obsluha přes Viessmann App prostřednictvím chytrých telefonů
Příprava teplé vody
Dodatečý multivantní zásobník teplé vody, pro vysoký komfort teplé vody
Další atributy
Velký plnící prostor umožňuje dlouhé plnící intervaly s hořením až 4,5 hodiny, pákové poloautomatické čištění trubek výměníku
Produktový řez Zplyňovací kotel na kusové dřevo Vitoligno 150-S