Vitoligno 300-C – efektivní řešení vytápění peletkami


Profitujte z těchto výhod:

  • Nejnižší emise prachových částic díky inovativní technologii spalování
  • Komfortní automatické funkce
  • Připraveno pro kombinaci se solárním systémem
  • Automatické čištění spalovací komory
  • Vyprazdňování popelníku pouze jednou až dvakrát do roka


Stačí mu malý prostor a nevyžaduje práci navíc

Plně automatizovaný peletkový kotel Vitoligno 300-C je efektivní řešení vytápění pro novostavby a modernizace rodinných a dvougeneračních domů.

Kompaktní, prostorově úsporný kotel činí vytápění peletkami vysloveně pohodlným: Od plnění až po čištění funguje téměř všechno automaticky. Ovládání regulace je jednoduché a intuitivní.  


Využití sluneční energie pro přípravu teplé vody

V kombinaci se solárním systémem budou kromě toho zdokumentovány aktuální solární údaje přímo na displeji regulace Ecotronic.

Patří mezi ně teplota kolektorů a zásobníku spolu s provozní dobou solárního systému.
 

Peletkový kotel Vitoligno 300-C, 2,4 až 12 kW

Peletkový kotel Vitoligno 300-C

Vitoligno 300-C je plně automatický kotel na peletky s celou řadou aplikací – od nízkoenergetických domů po objekty s vyšším požadavkem tepla.

Nabízí univerzální a flexibilní možnosti pro dopravní systémy pro téměř každou aplikaci a vyznačuje se kompaktním designem pro nízké místnosti. V rozsahu výkonu od 2,4 do 48 kW moduluje kotel na peletky v poměru 1:3 a zaujme svou nízkou spotřebou energie.


design-award-vitoligno-300-c.jpg

2015 | VÍTĚZ ceny za design „German Design Award“

Německou cenu za design uděluje Rada pro průmyslový design. 30 expertů za design z oblasti hospodářství, učení a vědy hodnotilo celkem 1 900 zařízení a rozhodlo o udělení toužebně očekávaného ocenění.

V kategorii „Excellent Product Design – Building and Energy“ zvítězil kotel. Viessmann Vitoligno 300-C a získal cenu German Design Award WINNER 2015

Efektivní a šetrný k životnímu prostředí

S účinností až 95,3 % mění kotel Vitoligno 300-C dřevěné peletky na teplo. Díky inovativní technologii spalování má Vitoligno 300-C nízkou úroveň prachu – splnění 1. úrovně BImSchV 2. Manipulace s Vitoligno 300-C je velmi jednoduchá a vytápění dřevěnými peletkami je velmi pohodlné. Prakticky vše je automatizované – od nakládání dřevěných peletek až po čištění.

Flexibilní přívod paliva

Přívod peletek pro Vitoligno 300-C je buď pomocí pružného šroubu nebo pomocí sacího systému. Do 12 kW je kotel na peletky standardně vybaven odsávacím systémem pro automatické vyjímání peletek ze skladu. Výkony 8 a 12 kW lze také rychle a snadno převést z automatického na ruční plnění. To umožňuje ruční plnění dřevěnými peletkami z komerčních pytlů, například pokud není dostatek místa pro sklad peletek.

Kompaktní rozměry

Díky přímé dostupnosti všech komponentů pro servis a údržbu lze kotel na peletky (8 a 12 kW) nastavit flexibilně a šetří místo. Ideální je instalace v rohu kotelny. Společnost Viessmann nabízí kompletní sortiment příslušenství pro skladování pelet a jejich přepravu.

Komfortní automatické funkce

Dřevěné peletky hoří s malým zbytkem – ale to je další důvod, proč se kotel na peletky Vitoligno 300-C stará sám o sobe. Například otočný mřížkový rošt ve spalovací komoře se automaticky zcela čistí alespoň jednou denně. To zaručuje nízké ztráty a dobré využití paliva. Proces automatického vysypávání komprimuje popel v popelníku a snižuje vyprazdňování popelníku maximálně dvakrát ročně. Díky uzavřené krabici na popel je odstraňování popela také bez nečistot a bez stresu.

Inteligentní regulace Ecotronic

Inteligentní regulace Ecotronic

Kotle na peletky Vitotron 300-C se snadno ovládají pomocí digitální regulace Ecotronic s kompenzací počasí. Řídí až tři topné okruhy se směšovačem, dva topné okruhy se směšovačem a ohřevem TV nebo topný okruh se směšovačem, solárním okruhem a ohřevem TV. Prostřednictvím KM-BUS lze připojit další čtvrtý topný okruh se směšovačem. Intuitivně je kotel regulován přívodem pelet, topnými okruhy a teplotou zásobní nádrže. Grafický a snadno čitelný displej s podporou víceřádkového prostého textu usnadňuje nastavení všech relevantních dat.

Připraven k využití slunce

V kombinaci se solárním systémem jsou aktuální solární data dokumentována přímo na displeji. Patří sem teplota kolektoru nebo akumulační nádrže nebo doba slunečního osvitu.


Prostorový termostat a kaskádováregulace

Ve spojení s Vitotrol 350-C (volitelně) lze kotel na peletky ovládat také z obývacího pokoje. Pětipalcová dotyková obrazovka ve formátu 16:9 usnadňuje obsluhu. Kromě toho je možné rozšíření o řídicí moduly až na 24 regulačních smyček, jako topný okruh, ohřev TV nebo dálkové vedení tepla. Vitotrol 350-C lze také použít jako kaskádový regulátor až pro čtyři kotle na dřevo.

Dálkové ovládání Vitotrol 350-C

Vitoconnect vytváří spojení

Obsluha přes aplikaci vyžaduje rozhraní Vitoconnect. Dřívější tepelná čerpadla série Vitocal (od roku výroby 2010) lze tímto zařízením kdykoliv dodatečně vybavit.  

WiFi rozhraní Vitoconnect
Aplikace ViCare

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.


K aktivování videí klikněte prosím na tlačítko Play. Vemte na vědomí, že vyvoláním videí jste odeslali údaje YouTube. Podrobnosti vyčtěte v Prohlášení o ochraně osobních údajů.

vitoligno-300-c-video.jpg
Viessmann Vitoligno 300-C – plně automatizovaný kompaktní peletkový kotel pro novostavby a staré budovy s nízkým energetickým standardem (video k dispozici pouze v německém jazyce).


warmwasserspeicher.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

výkon
2,4 do 12 kW
Stupeň účinnosti
až 95,3%
Třída energetické účinnosti
A+
Palivo
icon-biomasse.png
Dřevěné pelety
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
rodinný dům, novostavba a modernizace
Obsluha
Počasím řízená, digitální regulace Ecotronic s grafickým a dobře čitelným displejem s podporou prostého textu ve více řádcích
Příprava teplé vody
Je zapotřebí dodatečný zásobníkový ohřívač vody, tím je dosaženo vyššího komfortu teplé vody
Další charakteristiky
Automatické odpopelnění. Ideální pro budovy s dobrou tepelnou izolací a nízkou spotřebou tepla (nízkoenergetické a pasivní domy)
Vitoligno-300-C-Schnitt.png

Schnittabbildung Vitoligno 300-C, 6 bis 48 kW

Produktový řez Vitoligno 300-C, 6 až 48 kW

Přehled

výkon
2,4 do 12 kW
Stupeň účinnosti
až 95,3%
Třída energetické účinnosti
A+
Palivo
icon-biomasse.png
Dřevěné pelety
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
rodinný dům, novostavba a modernizace
Obsluha
Počasím řízená, digitální regulace Ecotronic s grafickým a dobře čitelným displejem s podporou prostého textu ve více řádcích
Příprava teplé vody
Je zapotřebí dodatečný zásobníkový ohřívač vody, tím je dosaženo vyššího komfortu teplé vody
Další charakteristiky
Automatické odpopelnění. Ideální pro budovy s dobrou tepelnou izolací a nízkou spotřebou tepla (nízkoenergetické a pasivní domy)
Vitoligno-300-C_48kW-Schnitt.png