Vytápění plynem – vždy čistá záležitost
 

Pořídíte-li si plynový kondenzační kotel, aktivně tím přispějete k ochraně ovzduší a životního prostředí díky jeho efektivitě a bezkonkurenční účinnosti až 98 % při přeměně zemního plynu na teplo.

Naše plynové kondenzační kotle myslí na budoucnost. Díky regulaci spalování Lambda Pro Control se naše plynové kondenzační kotle automaticky nastaví na různé druhy plynu, včetně těch s příměsí bioplynu. Tím s přehledem splňujeme mnohokrát formulované požadavkyna topné technologie, které šetří zdroje.

Pro volbu plynového vytápění mluví i argument, že není potřeba mít dostatečnou zásobu paliva.

Využijte pro své vytápění i bezplatnou energii ze slunce! Všechny plynové kotle s ohřevem vody jsou navrženy pro kombinaci se solárními panely firmy Viessmann. Systémová technika Viessmann zaručuje optimální souhru všech komponentů až po komfortní regulaci, která nenechá nesplněné žádné přání.

Plyonvé kotle Viessmann

Plynové vytápění – efektivita využití zdrojů s kondenzační technikou
 

Plynové kondenzační kotle odebírají téměř úplně teplo obsažené ve spalinách a přeměňují ho dodatečně na vytápěcí teplo. K tomu jsou kondenzační kotle Viessmann vybaveny výměníky tepla Inox-Radial z nerezové ušlechtilé oceli, které spaliny před odvodem do komína vychlazují natolik, že vodní pára, která je v nich obsažena cíleně kondenzuje a uvolněné teplo se dodatečně přenáší do topného systému.


Výměník tepla Inox-Radial z nerezové ušlechtilé oceli v kombinaci s plynovým hořákem MatriX jsou zárukou vysoké energetické účinnosti a dlouhodobě vysokého komfortu tepla. Tato technika navíc šetří náklady na vytápění a nekompromisně minimalizuje emise škodlivin.