Vitocrossal 300 CR3B – vysoce výkonný plynový kondenzační kotel


Profitujte z těchto výhod:

  • Přeměna použité energie v teplo až 98 %
  • Vysoká provozní bezpečnost a dlouhá životnost díky nerezovému tepelnému výměníku Inox-Crossal
  • Samočisticí efekt tepelného výměníku díky hladkým plochám z nerezové oceli
  • Alternativně k dodání s plynovými přetlakovými hořáky ELCO nebo Weishaupt
  • Dvě zpětná hrdla pro z hlediska kondenzace optimalizované hydraulické napojení


Jednokotlové zařízení do 1400 kW

Vitocrossal 300 CR3B poskytuje mezi plynovými kondenzačními kotli výkon od 787 do 1400 kW. Jako jednokotlové zařízení představuje vysoce výkonnou topnou centrálu od firmy Viessmann.

Proto je stejně vhodný jak pro bytové objekty, tak pro sítě centrálního vytápění, větší veřejné a komerční budovy jakož i pro průmyslová zařízení.

Pro Vitocrossal 300 budou alternativně dodávány plynové přetlakové hořáky ELCO nebo Weishaupt.

Konstrukce výměníkových ploch umožňuje vysoké výkony kotle Vitocrossal 300 při jinak umírněných rozměrech a malé hmotnosti.

Pro snadnější uložení může být kondenzační kotel dodávaný ve dvou částech.


Komfortní regulace Vitotronic

O spolehlivý provoz topného zařízení se stará regulace Vitotronic 300 s možností komunikace. Lze ovládat až čtyři topné kotle. Pohodlné je snadno srozumitelné zobrazení textu a osvětlený displej s integrovaným diagnostickým systémem.

Je možná integrace do systému řízení budov. Pro dálkové ovládání prostřednictvím internetu lze dodat TeleControl Systém s Vitocom a Vitodata.
 

Plynový kondenzační kotel Vitocrossal 300 Typ CR3B

Plynový kondenzační kotel Vitocrossal 300 Typ CR3B

Vitocrossal 300 typ CR3B je špičkový produkt mezi stacionárními plynovými kondenzačními kotli s výkonem od 787 do 1400 kW.

Jako jednokotlové zařízení představuje v kompletní nabídce firmy Viessmann kondenzační kotel s nejsilnějším výkonem. Proto je stejně vhodný pro bytové objekty jako pro sítě centrálního vytápění, větší veřejné a komerční budovy a průmyslové objekty.

Vyspělá kondenzační technika

Konstrukce ploch výměníku tepla Inox-Crossal umožňuje rozšíření výkonu kotle Vitocrossal 300 na 1400 kW i při malých rozměrech a nízké hmotnosti. Provedení rozdělené na modul výměníku tepla / modul spalovacího prostoru navíc usnadní dopravení na místo instalace.

Vysoce účinný přenos tepla a vysoká míra kondenzace umožňují normované stupně využití až 98 % (Hs). Tyto vysoké normované stupně využití se dosahují pomocí principu křížového proudění spalin a kotlové vody i intenzivním profukováním spalin přes topnou plochu.

U kotle Vitocrossal 300 je díky druhému hrdlu vratné vody možné hydraulické zapojení, které je velmi výhodné pro využití kondenzačního účinku.

Plynové kondenzační kotle Vitocrossal 300 se dodávají ze závodu s plynovými přetlakovými hořáky ELCO a Weishaupt.

Komfortní a výkonná regulace Vitotronic s barevným dotykovým displejem

Komfortní a výkonná regulace Vitotronic

Regulace Vitotronic s velkým barevným dotykovým displejem je vybavena sériově asistenční funkcí pro rychlé uvedení do provozu a jednoduchým ovládáním. Díky integrovanému rozhraní LAN je umožněno přímé spojení s internetem pro dálkovou kontrolu zařízení. Software Vitosoft 300 komunikuje přímo prostřednictvím sítě WLAN. Pomocí energetického kokpitu regulace je možná transparentní vizualizace dat o spotřebě.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
787 do 1400 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Energetická třída účinnosti
-
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn E, LL a zkapalněný plyn
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Velké obytné budovy, podnikání, obce, novostavba a modernizace
Obsluha
Výkonná regulace Vitotronic 300, se kterou se dají řídit až čtyři kotle v kaskádě se snižující se teplotou vody v kotli stejně jako zařízení s jedním nebo dvěma topnými okruhy s opcionálním směšovačem.
Příprava teplé vody
Je zapotřebí dodatečný zásobníkový ohřívač nebo více ohřívačů pro vyšší komfort teplé vody
Další charakteristiky
Alternativně s plynovými přetlakovými hořáky firmy ELCO nebo Weishaupt
Vitocrossal-300-CR3B-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.