Vitosol 100-FM

Vysoce výkonný plochý kolektor s proměnlivou absorpční vrstvou ThermProtect

  • Bez přehřívání a tvorby páry při sníženém odběru tepla ze soustavy
  • Zvýšené hodnoty solárního krytí na podporu vytápění a ohřev pitné vody
  • Univerzálně vhodný pro montáž na šikmé a ploché střechy a také pro montáž na fasády
  • Vysoce výkonný plochý kolektor s proměnlivou absorpční vrstvou ThermProtect
  • Je možná vodorovná i svislá montáž kolektorů
  • Kolektory splňují požadavky státních dotačních programů
Vitosol-200-FM.jpg

Plochý kolektor Vitosol 100-FM

Vysoce výkonný plochý kolektor Vitosol 100-FM s hliníkovým rámem je ideálním doplňkem jakéhokoliv topného systému. Tyto solární kolektory s absorpční plochou 2,3 m² je možné optimálně přizpůsobit energetickým potřebám.

Kolektory pokryjí ročně průměrně až 60 procent energie obvykle potřebné k ohřívání pitné vody a přispívají k podpoře vytápění. Ve spojení s kondenzačním kotlem lze díky sluneční energii, která je zdarma, ušetřit více než třetinu ročně spotřebované energie na vytápění a přípravu teplé vody.

ThermProtect zabraňuje přehřátí

Inteligentní vrstva absorbéru chrání kolektory před přehřátím. Technologie ThermProtect patentovaná společností Viessmann zastaví další přijímání energie, když je dosaženo určité teploty nebo když je solární zásobník plně zahřátý.

Ve srovnání s běžnými kolektory ThermProtect také zvyšuje výtěžek kolektoru Vitosol 100-FM, a to díky velkorysejšímu dimenzování.

ThermProtect

ThermProtect

Při teplotách nad cca 75 °C se mění krystalická struktura absorpční vrstvy, mnohonásobně se zvýší tepelné sálání a sníží se výkon kolektoru. Maximální teplota v kolektoru tak zůstane podstatně nižší a zamezuje se tvorbě páry v solárním okruhu.

Snižováním teploty kolektoru se krystalická struktura vrací do svého původního stavu. Více než 95 % vznikající sluneční energie se poté absorbuje a mění na teplo, pouze zbývajících 5 % energie se odráží. Změna krystalické struktury je neomezeně reverzibilní, tato funkce je tedy trvalá.

Trvale těsné a dobře izolované

Průběžně ohýbaný hliníkový rám a bezešvý rám skla zaručují trvalou těsnost a vysokou stabilitu solárního kolektoru. Zadní stěna je odolná proti proražení a korozi. Vysoce účinná tepelná izolace snižuje tepelné ztráty, zejména v přechodných obdobích a v zimě.

Snadná instalace

Instalace kolektorů je obzvláště snadná. Integrované průtokové a vratné potrubí umožňují bezpečnou montáž ještě větších kolektorových polí pomocí pružných nerezových ocelových trubkových spojek. Snadno lze připojit až dvanáct solárních panelů.

Ploché kolektory jsou univerzálně vhodné pro montáž na střechu a pro zvýšenou montáž, například na ploché střechy. Upevňovací systém Viessmann vhodný pro instalaci se skládá ze staticky testovaných a korozivzdorných součástí vyrobených z nerezové oceli a hliníku.

Produktový řez

Přehled

Hrubá plocha
2,51 m²
Plocha absorbéru
2,32 m²
Typ kolektoru
icon-solar.png
Plochý
Design
Vitosol 100-FM je k dostání s profilem rámu v barvě eloxovaný hliník.
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
obytné budovy, komerční provozy, obce, novostavba a modernizace
Způsob montáže
Ploché kolektory pro vertikální montáž (typ SV1F) nebo horizontální montáž (typ SH1F), pro montáž na plochých a šikmých střechách.
Další atributy
Pro ohřev pitné vody, topné vody a ohřev vody v bazénu pomocí výměníku tepla.
Vitosol-100-FM-Schnitt.png