Vitosol 100-F: vysoce výkonný plochý kolektor s proměnlivou absorpční vrstvou ThermProtect

Profitujte z těchto výhod

  • Bez přehřívání a tvorby páry při snížení odběru tepla ze soustavy
  • Zvýšené hodnoty solárního krytí na podporu vytápění a ohřev pitné vody
  • Univerzálně vhodný pro montáž na šikmé a ploché střechy, pro integraci přímo do střechy jako náhrada střešní krytiny a také pro montáž na fasády
  • Vysoce výkonný plochý kolektor s proměnlivou absorpční vrstvou ThermProtect
  • Je možná vodorovná i svislá montáž kolektorů
  • Kolektory splňují poždavky státních dotačních programů
Vitosol-200-FM.jpg

Plochý kolektor Vitosol 100-FM

Vysoce výkonný plochý kolektor Vitosol 100-FM s hliníkovým rámem je ideálním doplňkem jakéhokoliv topného systému. Se svou absorpční plochou 2,3 m² je možné tyto solární kolektory optimálně přizpůsobit energetickým potřebám.

Kolektory pokryjí průměrně ročně až 60 procent energie obvykle potřebné k ohřívání pitné vody a přispívají k podpoře vytápění. Ve spojení s kondenzačním kotlem může být díky bezplatné sluneční energii uspořena více než třetina roční energie spotřebované pro vytápění a přípravu teplé vody.

ThermProtect zabraňuje přehřátí

Inteligentní vrstva absorbéru chrání kolektory před přehřátím. Technologie ThermProtect patentovaná společností Viessmann zastaví další spotřebu energie, když je dosaženo určité teploty nebo když je solární zásobník zcela nabitý.

ThermProtect také zvyšuje výtěžek Vitosolu 100-FM ve srovnání s běžnými kolektory, protože je možné velkorysejší dimenzování.

ThermProtect

ThermProtect

Při teplotách nad cca 75 °C se mění krystalická struktura absorpční vrstvy, mnohonásobně se zvýší tepelné sálání a sníží se výkon kolektoru. Maximální teplota v kolektoru tak zůstanepodstatně nižší a zamezuje se tvorbě páry v solárním okruhu.

Snižováním teploty kolektoru se krystalická struktura vrací do svého původního stavu. Více než 95 % vznikající sluneční energie se poté absorbuje a mění na teplo, pouze zbývajících 5 % energie se odráží. Změna krystalické struktury je neomezeně reverzibilní, funkce je k dispozici trvale.

Trvale těsné a dobře izolované

Obvodově zakřivený hliníkový rám a bezešvý rám skla zaručují trvalou těsnost a vysokou stabilitu solárního kolektoru. Zadní stěna je odolná proti propíchnutí a korozi. Vysoce účinná tepelná izolace snižuje tepelné ztráty, zejména v přechodných obdobích a v zimě.

Snadná instalace

Instalace kolektorů je obzvláště snadná. Integrované průtokové a zpětné potrubí umožňují bezpečnou montáž ještě větších kolektorových polí pomocí pružných nerezových ocelových trubkových spojek. Snadno lze připojit až dvanáct solárních panelů.

Ploché kolektory jsou univerzálně vhodné pro montáž na střechu, pro integraci střechy a pro zvýšenou montáž, například na ploché střechy. Upevňovací systém Viessmann vhodný pro instalaci se skládá ze staticky testovaných a korozivzdorných součástí vyrobených z nerezové oceli a hliníku.

Produktový řez

Přehled

Hrubá plocha
2,51 m²
Plocha absorbéru
2,32 m²
Typ kolektoru
icon-solar.png
Plochý
Design
Vitosol 100-FM je k dostání s profilem rámu v barvě eloxovaný hliník.
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
obytné budovy, komerční provozy, obce, novostavba a modernizace
Způsob montáže
Ploché kolektory pro vertikální montáž (typ SV1F) nebo horizontální montáž (typ SH1F), pro montáž na plochých a šikmých střechách.
Další atributy
Pro ohřev pitné vody, topné vody a ohřev vody v bazénu pomocí výměníku tepla.
Vitosol-100-FM-Schnitt.png