Vitosol 200-FM

Vysoce výkonný plochý kolektor s proměnlivou absorpční vrstvou ThermProtect

Vysoce výkonný plochý kolektor Vitosol 200-FM je ideálním doplňkem jakéhokoliv topného systému. Tyto solární kolektory s absorpční plochou 2,3 m² je možné optimálně přizpůsobit energetickým potřebám.

Kolektory pokryjí ročně průměrně až 60 procent energie obvykle potřebné k ohřívání pitné vody a přispívají k podpoře vytápění. Ve spojení s kondenzačním kotlem lze díky sluneční energii, která je zdarma, ročně ušetřit více než třetinu energie spotřebované na vytápění a přípravu teplé vody.
 

Profitujte z těchto výhod

  • Vysoce výkonný plochý kolektor s proměnlivou absorpční vrstvou ThermProtect
  • Bez přehřívání a tvorby páry v případě sníženého odběru tepla ze soustavy
  • Zvýšené hodnoty solárního krytí na podporu vytápění a ohřev pitné vody
  • Univerzálně vhodný pro montáž na šikmé a ploché střechy a také pro montáž na fasády
  • Je možná vodorovná i svislá montáž kolektorů
  • Atraktivní design, možnost individuálního lakování rámu dle vzorníku RAL
  • Kolektory splňují poždavky státních dotačních programů

ThermProtect zabraňuje přehřátí

Inteligentní vrstva absorbéru chrání kolektory před přehřátím. Technologie ThermProtect patentovaná společností Viessmann zastaví další přijímání energie, když je dosaženo určité teploty nebo když je solární zásobník plně zahřátý.

Ve srovnání s běžnými kolektory ThermProtect také zvyšuje výtěžek kolektoru Vitosol 200-FM, a to díky velkorysejšímu dimenzování.

ThermProtect

ThermProtect

Při teplotách nad cca 75 °C se mění krystalická struktura absorpční vrstvy, mnohonásobně se zvýší tepelné sálání a sníží se výkon kolektoru. Maximální teplota v kolektoru tak zůstane podstatně nižší a zamezuje se tvorbě páry v solárním okruhu.

Snižováním teploty kolektoru se krystalická struktura vrací do svého původního stavu. Více než 95 % vznikající sluneční energie se poté absorbuje a mění na teplo, pouze zbývajících 5 % energie se odráží. Změna krystalické struktury je neomezeně reverzibilní, tato funkce je tedy trvalá.

Trvale těsné a dobře izolované

Průběžně ohýbaný hliníkový rám a bezešvý rám skla zaručují trvalou těsnost a vysokou stabilitu solárního kolektoru. Zadní stěna je odolná proti proražení a korozi. Vysoce účinná tepelná izolace snižuje tepelné ztráty, zejména v přechodných obdobích a v zimě.

Snadná instalace

Instalace kolektorů je obzvláště snadná. Integrované průtokové a vratné potrubí umožňují bezpečnou montáž ještě větších kolektorových polí pomocí pružných nerezových ocelových trubkových spojek. Snadno lze připojit až dvanáct solárních panelů.

Ploché kolektory jsou univerzálně vhodné pro montáž na střechu a pro zvýšenou montáž, například na ploché střechy. Upevňovací systém Viessmann vhodný pro instalaci se skládá ze staticky testovaných a korozivzdorných součástí vyrobených z nerezové oceli a hliníku.

Solární kolektor Vitosol 200-FM, Bytový dům v Geisenfeldu

Atraktivní vzhled na všech střechách

Kolektor Vitosol 200-FM je tou pravou volbou, pokud si přejete rám individuálním barevném odstínu RAL. Ve standardním provedení je rám lakován v decentní tmavě modré barvě a hodí se téměř pro všechny střešní plochy.

Rám solárního kolektoru Vitosol 200-FM

Rám kolektoru se speciálním profilem pro integraci do střešního pláště pro uchycení lemovacího rámu


Produktový řez

Přehled

Hrubá plocha
2,51 m² (SV2F/SH2F), 2,56 m² (SV2G/SH2G)
Plocha absorbéru
2,32 m²
Typ kolektoru
icon-solar.png
Plochý kolektor
Design
Profil rámu v barvě tmavě modré. Na přání lze rám dodat ve všech ostatních barevných odstínech RAL.
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Obytné budovy, komerční provozy, obce, novostavba a modernizace
Způsob montáže
Ploché kolektory pro vertikální montáž (typ SV2F) nebo horizontální montáž (typ SH2F), pro montáž na plochých a šikmých střechách.
Další atributy
Pro ohřev pitné vody, topné vody a ohřev vody v bazénu pomocí výměníku tepla.
Vitosol-200-FM-Schnitt.png