Vitosol 200-F – vysoce výkonný plochý kolektor s proměnlivou absorpční vrstvou ThermProtect

Vysoce výkonný plochý kolektor Vitosol 200-FM je ideálním doplňkem jakéhokoliv topného systému. Se svou absorpční plochou 2,3 m² je možné tyto solární kolektory optimálně přizpůsobit energetickým potřebám.

Kolektory pokryjí průměrně ročně až 60 procent energie obvykle potřebné k ohřívání pitné vody a přispívají k podpoře vytápění. Ve spojení s kondenzačním kotlem může být díky bezplatné sluneční energii uspořena více než třetina roční energie spotřebované pro vytápění a přípravu teplé vody.
 

Profitujte z těchto výhod

  • Vysoce výkonný plochý kolektor s proměnlivou absorpční vrstvou ThermProtect
  • Bez přehřívání a tvorby páry při snížení odběru tepla ze soustavy
  • Zvýšené hodnoty solárního krytí na podporu vytápění a ohřev pitné vody
  • Univerzálně vhodný pro montáž na šikmé a ploché střechy, pro integraci přímo do střechy jako náhrada střešní krytiny a také pro montáž na fasády
  • Je možná vodorovná i svislá montáž kolektorů
  • Atraktivní design, možnost individuálního lakování rámu dle vzorníku RAL
  • Kolektory splňují poždavky státních dotačních programů

Produktový řez

Přehled

Hrubá plocha
2,51 m² (SV2F/SH2F), 2,56 m² (SV2G/SH2G)
Plocha absorbéru
2,32 m²
Typ kolektoru
icon-solar.png
Plochý kolektor
Design
Profil rámu v barvě tmavě modré. Na přání lze rám dodat ve všech ostatních barevných odstínech RAL.
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Obytné budovy, komerční provozy, obce, novostavba a modernizace
Způsob montáže
Ploché kolektory pro vertikální montáž (typ SV2F) nebo horizontální montáž (typ SH2F), pro montáž na plochých a šikmých střechách.
Další atributy
Pro ohřev pitné vody, topné vody a ohřev vody v bazénu pomocí výměníku tepla.
Vitosol-200-FM-Schnitt.png

Absorpční vrstva ThermProtect zabraňuje přehřívání

Inteligentní absorpční vrstva chrání kolektory před přehřátím. Patentovaná technologie společnosti Viessmann ThermProtect vypne solární kolektory při dosažení určité teploty. Při teplotě přibližně 75 °C a výše se mění krystalová struktura absorpční vrstvy, zvyšuje se několikanásobně procento odraženého záření, což snižuje výkon kolektoru. Díky ThermProtect bude maximální teplota v kolektoru podstatně nižší a zabrání se tvorbě páry v solárním okruhu.

S poklesem teploty kolektoru se krystalová struktura vrátí zpět do původního stavu. Poté bude opět více než 95 procent dopadající energie ze slunce absorbováno a přeměněno na teplo. Pouze zbylých pět procent představuje odražené záření. Změna krystalové struktury je neomezeně vratný (reverzibilní) děj a tato funkce je tu trvale k dispozici.

Solární kolektor Vitosol 200-FM, Bytový dům v Geisenfeldu

Atraktivní vzhled na všech střechách

Kolektor Vitosol 200-FM je tou pravou volbou, pokud má být dodán s rámem v individuálním barevném odstínu RAL. Ve standardním provedení je rám lakován v decentní tmavě modré barvě a hodí se téměř pro všechny střešní plochy.


Trvalá těsnost a dobrá izolace

Rotačně ohýbaný obvodový hliníkový rám a utěsnění solárního skla v bezešvém provedení ručí za trvalou těsnost a vysokou stabilitu kolektorů. Zadní stěna je odolná proti proražení a korozi. Vysoce účinná tepelná izolace zabraňuje tepelným ztrátám speciálně v přechodových obdobích a v zimě.

Rám solárního kolektoru Vitosol 200-FM

Rám kolektoru se speciálním profilem pro integraci do střešního pláště pro uchycení lemovacího rámu


Jednoduchá montáž

Kolektor má velmi snadno montovatelný upevňovací systém. Rychlé a spolehlivé připojení také velkých kolektorů umožňují ohebné zásuvné propojky z vlnitých nerezových trubek. Paralelně je možné zapojit až 12 kolektorů. Kolektor umožňuje univerzální montáž na střechu nebo integraci přímo do střechy jako náhrada střešní krytiny a také montáž na konstrukci pro přizvednutí k dosažení optimálního sklonu kolektorů při nižším sklonu střechy, například při montáži na ploché střechy. Snadno montovatelný upevňovací systém Viessmann se skládá ze staticky odzkoušených a korozivzdorných součástí z ušlechtilé oceli a hliníku.