Vitosol 200-F – vysoce výkonný plochý kolektor s proměnlivou absorpční vrstvou ThermProtect

Vysoce výkonný plochý kolektor Vitosol 200-FM je ideálním doplňkem jakéhokoliv topného systému. Se svou absorpční plochou 2,3 m² je možné tyto solární kolektory optimálně přizpůsobit energetickým potřebám.

Kolektory pokryjí průměrně ročně až 60 procent energie obvykle potřebné k ohřívání pitné vody a přispívají k podpoře vytápění. Ve spojení s kondenzačním kotlem může být díky bezplatné sluneční energii uspořena více než třetina roční energie spotřebované pro vytápění a přípravu teplé vody.
 

Profitujte z těchto výhod

  • Vysoce výkonný plochý kolektor s proměnlivou absorpční vrstvou ThermProtect
  • Bez přehřívání a tvorby páry při snížení odběru tepla ze soustavy
  • Zvýšené hodnoty solárního krytí na podporu vytápění a ohřev pitné vody
  • Univerzálně vhodný pro montáž na šikmé a ploché střechy, pro integraci přímo do střechy jako náhrada střešní krytiny a také pro montáž na fasády
  • Je možná vodorovná i svislá montáž kolektorů
  • Atraktivní design, možnost individuálního lakování rámu dle vzorníku RAL
  • Kolektory splňují poždavky státních dotačních programů

ThermProtect zabraňuje přehřátí

Inteligentní vrstva absorbéru chrání kolektory před přehřátím. Technologie ThermProtect patentovaná společností Viessmann zastaví další spotřebu energie, když je dosaženo určité teploty nebo když je solární zásobník zcela nabitý.

ThermProtect také zvyšuje výtěžek Vitosolu 200-FM ve srovnání s běžnými kolektory, protože je možné velkorysejší dimenzování.

ThermProtect

ThermProtect

Při teplotách nad cca 75 °C se mění krystalická struktura absorpční vrstvy, mnohonásobně se zvýší tepelné sálání a sníží se výkon kolektoru. Maximální teplota v kolektoru tak zůstane podstatně nižší a zamezuje se tvorbě páry v solárním okruhu.

Snižováním teploty kolektoru se krystalická struktura vrací do svého původního stavu. Více než 95 % vznikající sluneční energie se poté absorbuje a mění na teplo, pouze zbývajících 5 % energie se odráží. Změna krystalické struktury je neomezeně reverzibilní, funkce je k dispozici trvale.

Trvale těsné a dobře izolované

Obvodově zakřivený hliníkový rám a bezešvý rám skla zaručují trvalou těsnost a vysokou stabilitu solárního kolektoru. Zadní stěna je odolná proti propíchnutí a korozi. Vysoce účinná tepelná izolace snižuje tepelné ztráty, zejména v přechodných obdobích a v zimě.

Snadná instalace

Instalace kolektorů je obzvláště snadná. Integrované průtokové a zpětné potrubí umožňují bezpečnou montáž ještě větších kolektorových polí pomocí pružných nerezových ocelových trubkových spojek. Snadno lze připojit až dvanáct solárních panelů.

Ploché kolektory jsou univerzálně vhodné pro montáž na střechu, pro integraci střechy a pro zvýšenou montáž, například na ploché střechy. Upevňovací systém Viessmann vhodný pro instalaci se skládá ze staticky testovaných a korozivzdorných součástí vyrobených z nerezové oceli a hliníku.

Solární kolektor Vitosol 200-FM, Bytový dům v Geisenfeldu

Atraktivní vzhled na všech střechách

Kolektor Vitosol 200-FM je tou pravou volbou, pokud má být dodán s rámem v individuálním barevném odstínu RAL. Ve standardním provedení je rám lakován v decentní tmavě modré barvě a hodí se téměř pro všechny střešní plochy.

Rám solárního kolektoru Vitosol 200-FM

Rám kolektoru se speciálním profilem pro integraci do střešního pláště pro uchycení lemovacího rámu


Produktový řez

Übersicht

Bruttofläche
2,51 m² (SV2F/SH2F), 2,56 m² (SV2G/SH2G)
Absorberfläche
2,32 m²
Kollektortyp
icon-solar.png
Flachkollektor
Design
Rahmen in dunkelblau. Auf Wunsch ist der Rahmen in allen anderen RAL-Farbtönen lieferbar.
Einsatzbereich
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Wohngebäude, Gewerbe, Kommunen | Neubau und Modernisierung.
Montageart
Flachkollektor für senkrechte (Typ SV2F) oder waagerechte (Typ SH2F) Montage, für Flach- und Schrägdachmontage, Typ SV2G (senkrecht) und SH2G (waagerecht) für Dachintegration.
Weitere Merkmale
Zur Erwärmung von Trinkwasser, Heizungs- und Schwimmbadwasser über einen Wärmetauscher.
Vitosol-200-FM-Schnitt.png