Nová generace tepelných čerpadel Vitocal 

Spolehlivá, kompaktní a ekologická jako nikdy předtím – s novou inovativní technikou tepelných čerpadel od společnosti Viessmann lze teplo z okolního prostředí využívat co nejúčinněji k vytápění a chlazení.

 

Modernizace s tepelným čerpadlem. Tak jednoduše jako ještě nikdy.

Monobloková tepelná čerpadla Vitocal 15x-A/25x-A s výstupní teplotou až 70 °C jsou speciálně vyvinuta pro modernizaci. Stávající radiátory lze využívat i nadále. Podlahové topení není nutně potřeba. Přesvědčí vysoká energetická účinnost, komfortní ovládání přes aplikaci, trvale udržitelný provoz a příjemný design.

Splitová tepelná čerpadla: Zejména pro energeticky úsporné novostavby

Spolehlivé, kompaktní a ekologické jako nikdy dříve – pomocí nové inovativní techniky tepelných čerpadel Viessmann se dá venkovní vzduch velmi účinně využít k vytápění a chlazení. S výstupní teplotou až 60 °C se doporučuje nová série splitových tepelných čerpadel Vitocal 2XX-S zejména pro energeticky úspornou novostavbu. Přesvědčivá je vysoká energetická účinnost, komfortní obsluha aplikace, trvale udržitelný provoz a atraktivní design.

Benefity Vitocal

S novou generací Vitocal bude tepelné čerpadlo tak jednoduché jako plynový kondenzační kotel

Tepelná čerpadla jsou perspektivní pro budoucnost – toto je jasné. Ale přesto doposud představovala užitečnost stávajících topných těles často výzvu. Nová generace Vitocal řeší tyto výzvy díky své vysoké výstupní teplotě až 70 °C.

„Cílem bylo tepelné čerpadlo, které přívodní teplotu až 70 °C bude kombinovat s inovační hydraulikou, trvalým chladicím médiem a jednoduchým uvedením do provozu. A tohoto cíle jsme dosáhli.“

Super Silent – tichý jako šepot v režimu plného a částečného zatížení

Tepelná čerpadla Vitocal patří díky patentovanému designu Advanced Acoustic k nejtišším svého druhu (35 dB(A) ve vzdálenosti 4 m). Ventilátor je optimalizován z pohledu hluku. Ve spojení s inteligentním řízením otáček zajišťuje podstatné snížení zvuku v režimu plného i částečného zatížení. To znamená, že se venkovní jednotka dá bez potíží instalovat také v oblastech s hustou zástavbou, například na sídlištích s řadovými rodinnými domky, nebo v blízkosti hranice pozemku.

Service Link – pro rychlejší reakci v případě servisu

Tepelná čerpadla Vitocal jsou díky technologii pro mobilní telefony vždy spojeny se servisem společnosti Viessmann. Tepelné čerpadlo ohlásí případné závady přímo a bez časové prodlevy. Odborný servisní technik může ihned učinit potřebná opatření. Odpadají tak zbytečné výjezdy, což šetří čas i peníze.

OptiPerform – spolehlivý provoz při nejvyšší efektivitě

Moderní tepelná čerpadla od společnosti Viessmann pracují s patentovanou hydraulikou. S Hydro AutoControl® se tepelné čerpadlo provozuje spolehlivě s maximální účinností po celou dobu životnosti. Jedinečná konstrukce neslouží pouze k tomu, aby mohl odborný topenář tepelné čerpadlo s OptiPerform namontovat mnohem rychleji, a tím pádem levněji. Vyžaduje i mnohem méně místa, protože je o 60 % menší než obdobné systémy.

Climate Protect – chrání životní prostředí a ovzduší

Nová tepelná čerpadla Vitocal využívají chladivo R290 (propan), které se považuje za mimořádně ekologické „zelené“ chladivo s velmi nízkým GWP100 od 0,02 (Global Warming Potential).

 

 

Udržitelnost je nejen našim přesvědčením, nýbrž také prodejním argumentem

Naše chladicí médium musí být nejen co možná nejvíce trvale udržitelné, ale musí také realizovat vysoké přívodní teploty až do 70 °C. V tepelných čerpadlech Vitocal použité „zelené“ chladicí médium R290 (propan) splňuje oba předpoklady.

Uvedení do provozu s aplikací ViGuide 

Pro nejnovější generaci topných systémů se sériovým připojením k WiFi jsme podstatně zlepšili a zjednodušili uvedení do provozu. S digitálním nástrojem s intuitivní obsluhou, budou instalační firmy v několika krocích bezpečně provedeni uvedením tepelného čerpadla do provozu.

Šetří nejen náklady, ale také místo

Tepelná čerpadla odpovídají aktuálnímu stavu progresivní techniky. Vyznačují se nejen moderním designem, ale i maximální úsporou místa. Technika tepelných čerpadel Viessmann zapadne opticky perfektně do každého domova a je rychle a snadno nainstalována.


Konektivita a digitální služby

Nová elektronická platforma Viessmann On Base propojuje sítí mezi sebou řadu produktů společnosti Viessmann. Díky tomu „hovoří“ všechna zařízení spolu a existuje k tomu již jen jedna aplikace pro všechna použití: Aplikace ViGuide pro odborné partnery a aplikace ViCare pro koncové zákazníky.

Viessmann One Base: Pohodlná, efektivní a perspektivní

Viessmann One Base integruje všechny produkty, systémy a řešení pro chytrou domácnost do jedné platformy. To znamená, že celý energetický systém lze snadno, spolehlivě a rychle ovládat pomocí jedné aplikace.

ViCare App – Řízení celého energetického systému

Chytrý telefon s aplikací ViCare se stává inteligentní řídicí centrálou pro kompletní energetický systém. Zde mají uživatelé přehled o všech komponentech svého zařízení a mohou se kdykoliv informovat o aktuálních tocích energie.

Viessmann Energy Management inside: Celé zařízení pod kontrolou

Aplikace ViCare ukazuje celý tok energie od výroby – například ve fotovoltaickém zařízení – až po spotřebu v tepelném čerpadle nebo v nějakém jiném spotřebiči.

Vše v jedné aplikaci

Systém řízení energie Viessmann Energy Management zjednodušuje integraci fotovoltaiky a baterií.

Jasné linie a vynikající design

Tepelná čerpadla Vitocal jsou nejen předním leadrem ve věci trvalé udržitelnosti – kromě toho ještě dobře vypadají! To také ocenila World Design Group a produktům Vitocal propujčila v kategorii „výrobek“ zlatou cenu za vzhled – Gold Design Award 2021. Rozhodnutí poroty o propůjčení zlaté ceny oceňuje „absolutně přesvědčivý design“, který spojuje „jasné, přesvědčivé linie s vysokou funkčností“, který přesvědčí i nejnáročnější zákazníky.

gold award 2021

Porovnejte nejdůležitější vlastnosti nových monoblokových tepelných čerpadel Vitocal 

Zjistěte, které tepelné čerpadlo v monoblokovém provedení je pro vás tím nejlepším řešením. Nejste si jisti, které vybrat? Důvěřujte našim specialistům a zeptejte se. Nic to nestojí a k ničemu vás to nezavazuje!

  Vitocal 150-A Vitocal 151-A Vitocal 250-A Vitocal 252-A Vitocal 250-AH
Monoblok

Rodinné domy

Novostavby

Modernizace

Integrovaný zásobník na TV


2 integrované topné okruhy (2C)
Přímé napojení stávajícího kotle
Dálková správa