Vyžádat bezplatné poradenství

Ohřívače vody pro zásobování TV v obytných budovách

Požádejte o bezplatnou konzultaci

V závislosti na počtu obyvatel a jejich spotřebních zvyklostech se může potřeba teplé vody v obytných budovách značně lišit. To však není jediný faktor, který je třeba při plánování zásobování teplou vodou zohlednit. Pokud má být teplá voda dodávána centrálně, musí svou roli sehrát také zdroj tepla. Kromě ohřevu vody pak ohřívá i vodu pitnou. Centrální ohřev TV však nepřipadá vždy v úvahu. Pokud je například potřeba jen malé množství teplé vody nebo jen příležitostně, jsou vhodnou alternativou decentralizované ohřívače vody. Pro splnění různých potřeb a okolností nabízí Viessmann široký sortiment zásobníků TV a ohřívačů vody. Různé výkony a provedení zajišťují spolehlivé a energeticky úsporné zásobování v každém obytném domě.

Kombinace se solárním teplem v systému ústředního vytápění

Pokud plánujete připojení k otopné soustavě, nabízí vám Viessmann Vitocell zásobníky teplé vody a vyrovnávací zásobníky topné vody širokou škálu možností. Lze je kombinovat jak s klasickými kondenzačními kotli, tak s výrobníky tepla na bázi obnovitelných zdrojů. Kromě tepelných čerpadel a plynových kotlů je možná také kombinace se solárním termickým systémem. Ten umožňuje využít volně dostupnou energii slunce k ohřevu vody pro každodenní potřebu i k vytápění obytných prostor. Začleněním solární termické energie do topného systému můžete pokrýt přibližně 60 % roční potřeby tepla na ohřev TV a 20 až 30 % potřeby tepla na vytápění. Tím ušetříte energii a zároveň snížíte náklady na vytápění.

Jak vybrat ten správný zásobníkový ohřívač TV pro vaše potřeby?

Jak velký by měl být objem vašeho zásobníku teplé vody nebo akumulačního zásobníku topné vody a na co byste si měli dát pozor při kombinaci se solárním termickým systémem? S takovými otázkami vám mohou pomoci naši partneři. Pokud se chcete před nezávaznou konzultací dozvědět více o sortimentu Viessmann, pomůže vám katalog produktů. Pomocí filtračních funkcí můžete výběr zúžit, například podle oblasti použití. Pro podrobné návrhy výrobků doporučujeme produktový vyhledávač.

Zásobníky teplé vody jako univerzální zařízení

Zásobník teplé vody Vitocell 100-W s nástěnným plynovým kotlem Vitodens 100-W

Zásobníky teplé vody uchovávají pitnou a topnou vodu ohřátou připojeným topným systémem a v případě potřeby ji zpřístupňují. Účinná tepelná izolace zajišťuje energeticky úsporný provoz a vysokou úroveň komfortu pro obyvatele domu. Díky různým konstrukcím a velikostem jsou zásobníky teplé vody Viessmann Vitocell univerzální. Pokud je k dispozici pouze omezený prostor, přicházejí v úvahu zásobníky instalované pod kotlem. Nabízejí dostatečný prostor pro instalaci kondenzačního kotle nad nimi. Při větších nárocích jsou naopak ideální podlahové zásobníky TUV Viessmann.

Přehled výhod zásobníků TV

 • Spolehlivé zásobování topnou vodou a TV
 • Účinná tepelná izolace pro vysokou energetickou účinnost
 • Různé velikosti a provedení
 • Možnost kombinace se všemi topnými systémy
 • Lze je rozšířit a vytvořit tak systém zásobníku.

Zásobníky topné vody pro topný systém

Akumulační zásobníky topné vody Viessmann zajišťují efektivní fungování topného systému. Ukládají přebytečné teplo a umožňují jeho pozdější využití. Pokud je do topného systému integrován solární systém, je tento druh zásobníku nepostradatelný. Umožňuje využití tepelné energie i v době, kdy slunce nesvítí. S vícerežimovým akumulačním zásobníkem Viessmann lze ukládat nejen teplo ze solárního termického systému, ale také teplo z jiných zdrojů tepla. V kombinaci s modulem pro ohřev čerstvé vody je možný i ohřev teplé vody.

Přehled výhod akumulačních zásobníků topné vody

 • Akumulace tepla pro pozdější použití
 • Zvýšení účinnosti solárních tepelných a topných systémů
 • Systémy s více režimy pro několik zdrojů tepla
 • Možnost přidání modulů čerstvé vody
 • Možnost kombinace se všemi topnými systémy

Moduly čerstvé vody pro hygienický ohřev TV

Pokud je přidán modul čestvé vody, může akumulační zásobník topné vody zajišťovat i teplou užitkovou vodu. Kombinace těchto dvou komponent je tedy alternativou ke klasickému zásobníku teplé vody. Vzhledem k tomu, že se voda ohřívá pouze v případě požadavku na principu průtokového ohřevu vody, je obzvláště hygienická. Moduly Viessmann Vitotrans pro přípravu čerstvé vody jsou předem smontované kompaktní jednotky, které lze snadno namontovat na stěnu nebo přímo na vyrovnávací zásobník. Optimálně sladěné komponenty zajišťují konstantní teplotu vody i při různých rychlostech odběru.

Přehled výhod modulů sladké vody

 • Ohřev pitné vody pomocí vyrovnávacího zásobníku
 • Obzvláště hygienické díky principu okamžitého ohřevu vody
 • Snadná instalace na stěnu nebo na zásobník
 • Konstantní teplota vody
 • Možnost použití v nízkoteplotních topných systémech

Elektrické systémy TV pro decentralizované zásobování

Průtokový ohřívač vody Vitotherm E15 mini

Decentralizované elektrické systémy pro přípravu teplé vody poskytují teplou vodu na vyžádání. To zajišťuje vysokou úroveň pohodlí, je hygienické a udržuje nízké náklady na elektřinu. Vzhledem k tomu, že systémy jsou navíc připojeny v těsné blízkosti odběrných míst, lze zabránit tepelným ztrátám z potrubí. Díky tomu je elektrický ohřev TV energeticky účinný. Průtokové ohřívače vody a elektrické zásobníkové ohřívače teplé vody Viessmann Vitotherm jsou nenáročné na údržbu a lze je snadno dodatečně namontovat. Zatímco průtokové ohřívače vody ohřívají malé množství vody na přesný stupeň, malé a nástěnné zásobníkové ohřívače vody pojmou poněkud větší objemy.

Přehled výhod elektrických ohřívačů vody

 • Rychlé a hygienické zásobování teplou vodou
 • Zabránění tepelným ztrátám
 • Jednoduchá instalace a údržba
 • Voda ohřátá na přesný stupeň
 • Dostupné v mnoha výkonových stupních a velikostech  
Užitečné odkazy