Viessmann a sport: to patří k sobě!

Už přes 28 let patří sportovní sponzoring jednoduše k nám. Děláme to především z přesvědčení a nadšení pro špičkový sport. Ať už je to biatlon, skoky na lyžích, bobování, běh na lyžích nebo severská kombinace: pomáháme špičkovým sportovcům mnoha druhů zimních sportů a doprovázíme je na cestě za úspěchem.

 

 


Jsme Winterfans!

Věříme, že špičkové produkty a špičkové sporty spolu souvisí. To je další důvod, proč v této oblasti působíme již od roku 1993. Od světového poháru přes Tour de Ski až po tradiční turnaj čtyř můstků: Jsme zastoupeni na všech důležitých akcích zimních sportů a partneři více než 40ti sportovců.

Našimi aktivitami ve sportovním sponzoringu přiznáváme i naše odhodláni v oblasti sociální a společenské odpovědnosti.


Jásající atletky zimních sportů jako symbol společnosti Viessmann a jako sportovní symbol

Naší iniciativou “Jsme #Winterfans” vylepšujeme ekologickou stopu zimních sportů

Milujeme zimní sporty. O tom není pochyb! Milujeme, když sníh změní krajinu na kouzelnou bílou krásu, i když nám to občas zhorší viditelnost. Milujeme, když fanoušci a členové doprovodných týmů tak vroucně fandí svým hvězdám, že přitom zapomenou na třeskutou zimu. A milujeme, jak se dětem rozzáří oči, když pozorují své vzory na lyžích nebo bruslích a tleskají, když se ženou svahem dolů.

Kromě této lásky, této vášně, existují i dva další důvody, proč jsme se zavázali chránit zimní sporty: pokračující globální oteplování a jeho následky.

Čím dál více ztrácejí roční období svoji přirozenou rovnováhu. Sjezdovky pokryté přírodním sněhem a tuhý zimní mráz již nejsou samozřejmostí. Místo toho je hranice trvalé sněhové pokrývky, tedy hranice tání sněhu čím dál více na ústupu. V nižších polohách dominuje místo bílé nádhery lepkavé bahno. To má důsledky pro zimní sporty – a samozřejmě také pro fanoušky. V souvislosti s tím jsme jako dlouhodobý partner zimních sportů zahájili iniciativu Jsme #Winterfans. Společně se sportovci a partnery společnosti, ve spolupráci s politiky, obchodem a vědou vyvíjíme řešení pro udržitelný zimní sport.

Nemůžeme sice zastavit změnu klimatu a její dopady, můžeme ale zvýšit povědomí všech zúčastněných stran a poskytnout zelené technologie neohrožující životní prostředí, které budou sloužit také budoucím generacím. 

Biatlonista jako symbol společnosti Viessmann a jako sportovní symbol
K aktivování videí klikněte prosím na tlačítko Play. Vemte na vědomí, že vyvoláním videí jste odeslali údaje YouTube. Podrobnosti vyčtěte v Prohlášení o ochraně osobních údajů.

sportovni-sponzoring.jpg
Sportovní sponzoring