Viessmann a sport: to patří k sobě!

Už přes 23 let patří sportovní sponzoring jednoduše k nám. Děláme to především z přesvědčení a nadšení pro špičkový sport. Ať už je to biatlon, skoky na lyžích, bobování, běh na lyžích nebo severská kombinace: pomáháme špičkovým sportovcům mnoha druhů zimních sportů a doprovázíme je na cestě za úspěchem.

Kromě zimních sportů podporujeme také vývoj v oblasti motosportu a fotbalu.

Od roku 2017 jsme oficiálním partnerem týmu Panasonic Jaguar Racing ve FIA formuli E. Ve stejném roce jsme rozšířili stávající partnerství s anglickým profesionálním fotbalovým svazem Huddersfield Town. Navíc podporujeme mnoho místních sportovních spolků v jejich zodpovědném angažování.

 


Jsme Winterfans!

Věříme, že špičkové produkty a špičkové sporty spolu souvisí. To je další důvod, proč v této oblasti působíme již od roku 1993. Od světového poháru přes Tour de Ski až po tradiční turnaj čtyř můstků: Jsme zastoupeni na všech důležitých akcích zimních sportů a partneři více než 40ti sportovců.

Našimi aktivitami ve sportovním sponzoringu přiznáváme i naše odhodláni v oblasti sociální a společenské odpovědnosti.


Jásající atletky zimních sportů jako symbol společnosti Viessmann a jako sportovní symbol

Naší iniciativou “Jsme #Winterfans” vylepšujeme ekologickou stopu zimních sportů

Milujeme zimní sporty. O tom není pochyb! Milujeme, když sníh změní krajinu na kouzelnou bílou krásu, i když nám to občas zhorší viditelnost. Milujeme, když fanoušci a členové doprovodných týmů tak vroucně fandí svým hvězdám, že přitom zapomenou na třeskutou zimu. A milujeme, jak se dětem rozzáří oči, když pozorují své vzory na lyžích nebo bruslích a tleskají, když se ženou svahem dolů.

Kromě této lásky, této vášně, existují i dva další důvody, proč jsme se zavázali chránit zimní sporty: pokračující globální oteplování a jeho následky.

Čím dál více ztrácejí roční období svoji přirozenou rovnováhu. Sjezdovky pokryté přírodním sněhem a tuhý zimní mráz již nejsou samozřejmostí. Místo toho je hranice trvalé sněhové pokrývky, tedy hranice tání sněhu čím dál více na ústupu. V nižších polohách dominuje místo bílé nádhery lepkavé bahno. To má důsledky pro zimní sporty – a samozřejmě také pro fanoušky. V souvislosti s tím jsme jako dlouhodobý partner zimních sportů zahájili iniciativu Jsme #Winterfans. Společně se sportovci a partnery společnosti, ve spolupráci s politiky, obchodem a vědou vyvíjíme řešení pro udržitelný zimní sport.

Nemůžeme sice zastavit změnu klimatu a její dopady, můžeme ale zvýšit povědomí všech zúčastněných stran a poskytnout zelené technologie neohrožující životní prostředí, které budou sloužit také budoucím generacím. 

Biatlonista jako symbol společnosti Viessmann a jako sportovní symbol

Společnost Viessmann a Formule E

Ve Formuli E se točí vše kolem energetické účinnosti a nejlepšího hospodaření s energiemi. Pro nás jsou to dvě oblasti, které nás za posledních 100 let existence naší společnosti vyznamenaly. A protože chceme zůstat i v budoucnu předními inovátory, vyrazili jsme v roce 2017 "do nového století" a stali jsme se oficiálním partnerem týmů Panasonic Jaguar Racing v mistrovství světa FIA Formula E.

Fotografie zobrazuje vůz formule E jako symbol společnosti Viessmann a jako sportovní symbol

Fotografie zobrazuje jezdce týmů Panasonic Jaguar Racing jako symbol společnosti Viessmann a jako sportovní symbol

Fotografie zobrazuje vozidlo Formule E během závodu jako symbol společnosti Viessmann a jako sportovní symbol


Elektrifikace, energetická účinnost a hospodaření s energiemi

Společnost Viessmann a Formuli E mnohé spojuje: již od počátku poskytujeme díky nepřetržité inovaci našich výrobků potřebné teplo s maximální ochranou životního prostředí. Od počátku usilujeme o dokonalost ve všem, co děláme a vyhlížíme technologie zítřka. A od počátku cítíme odvahu a vůli učinit další krok, zatímco zbytek světa usnul na vavřínech.

Mistrovství světa FIA Formule E je v současné době nejmladším a nejinovativnějším motorovým sportem. Vyhrát může pouze ten tým, který optimálně kombinuje elektrifikaci, energetickou účinnost a hospodaření s energiemi. Místo benzínu je palivem elektřina z obnovitelných zdrojů, která je uložená ve vysoce výkonných autobateriích a je díky inteligentní technologii kdykoliv k dispozici. Světový pohár FIA Formule E symbolizuje přechod do nového energetického věku, ve kterém výhra znamená víc než jen samotné vítězství.
 

Vyjeďme společně s novou generací

Vstup do formule E je proto také symbolickým krokem do budoucnosti, ve které hrají rozhodující úlohu efektivní a inteligentní technologie v oblasti skladování elektrické energie. Spolu s týmem Panasonic Jaguar Racing chceme realizovat vizi "Nulové emise" a podtrhnout náš závazek k inovativním technologiím a trvalé udržitelnosti. Od technologie ukládání elektrické energie VitoCharge přes mikrokogenerační jednotky s palivovýmim články Vitovalor 300 až po výrobu energie pomocí tepelných čerpadel: Technologie pro nový energetický věk a novou generaci jsme již vyvinuli.

Ve firmách Panasonic a Jaguar jsme našli ideální partnery, kteří se mohou pyšnit dlouholetou tradicí a současně kráčí vpřed s velkou sílou inovace. Společnost Panasonic je jednou z největších a nejúspěšnějších společností na světě a zaměstnává téměř 300.000 pracovníků po celém světě, zatímco společnost Jaguar je legendou v oblasti motorového sportu a připravuje svým vstupem do Formule E cestu pro budoucí elektromobily.

Připojte se k nám a našim partnerům na cestě do budoucnosti!


Jaguar I-Pace eTrophy-Serie

Viessmann rozšiřuje své partnerství o Jaguar: série I-Pace eTrophy

Protože je pro nás tým Panasonic Jaguar Racing ideálním partnerem pro vizi „Zero Emission“ i pro inovativní technologii a trvalou udržitelnost, podporujeme v nadcházející sezóně sérii Jaguar I-Pace eTrophy.

Portál značek se rozděluje na deset závodních víkendů jako rámcová série formule E. Závodní série představuje logické rozšíření našeho partnerství o Jaguar, jejíž pozornost se zaměruje na to, aby se elektromobilita přenesla ze závodní dráhy na ulici. Tímto způsobem můžeme přispět k tomu, aby se adaptovaly nové ekologické technologie a tím se udržely životní hodnoty našeho světa pro příští generace. Zvenku vypadá Jaguar I-Pace jako sériový model – ale v něm se skrývá výkon závodního vozu. Základní předpoklady jsou přitom pro každý závodní tým I-Pace stejné. Jedině v setup a v přípravě bolidů se dají tvořit rozdíly, které určují závod.

Max Viessmann je týmový manažer

Max Viessmann je vášnivým fanouškem motoristického sportu a dokonalý spojovací článek mezi starým a novým světem motorismu u Jaguar. Protože jako příští generace v rodinné firmě Viessmann je pro něj zcela jistě prioritou utvářet a udržovat svět jako místo s hodnami pro život. S realizací této verze začíná jako týmový manažer již dnes. Jako vizinoářský machr vede a reprezentuje nejen tým po celou sezónu, ale svou vizí inspiruje i jiné. Tímto způsobem můžeme při první rámcové sérii formule E-I-Pace série trvale získat sérii eTrophy.

Další informace k sérii eTrophy najdete na Website oficiálního mediální partnera ran.de


K aktivování videí klikněte prosím na tlačítko Play. Vemte na vědomí, že vyvoláním videí jste odeslali údaje YouTube. Podrobnosti vyčtěte v Prohlášení o ochraně osobních údajů.

sportovni-sponzoring.jpg
Sportovní sponzoring