Vytápění a aplikace Viessmann – s nimi dokážete regulovat své vytápění pohodlně a bezpečně přímo přes internet

Vytápění lze ovládat klasickým způsobem otáčením termostatu nebo pohodlně přes internet. Dálková údržba prováděna odborným specialistou nepředstavuje žádné problémy, což umožňují inteligentní aplikace Viessmann, internetové rozhraní a zařízení podporující internet, například smartphone nebo tablet.


Viessmann aplikace pro majitele zařízení

Pro majitele zařízení je jednoduchost používání obvykle nejvyšší prioritou. Neměly by chybět ani faktory bezpečnosti a úspor. S aplikacemi na regulaci vytápění Vičar a Vitotrol vyvinula společnost Viessmann dvě aplikace, které splňují nejdůležitější potřeby majitelů zařízení.

Obrázek ukazuje aplikaci ViCare pro ovládání vytápění na chytrém telefonu

Jak připojit váš topný systém k aplikaci Viessmann?

Aby bylo možné pohodlně a bezpečně řídit vaše vytápění, vyžaduje to internetové připojení. V závislosti na použité aplikaci Viessmann se může jednat o zařízení Vitoconnect nebo Vitocom 100. Obě zařízení vytvářejí spojení mezi kotlem a aplikací. S jejich pomocí může být kotel nejen řízen prostřednictvím aplikace. 

Systém Vitoconnect se používá ve spojení s aplikací ViCare pro topné systémy v rodinných a bytových domech. Vitocom 100 ve spojení s Vitotrol App pak ve složitějších systémech, např. v komerčních a průmyslových objektech.

ViCare App

Nové možnosti ovládání Vašeho vytápění přes internet představuje aplikace ViCare. Jednoduchý grafický design aplikace ViCare umožňuje intuitivní ovládání.

Automatická úspora energie

Systém je navržen pro regulaci topného okruhu. Přejetím po displeji se zvolí požadovaná teplota v místnosti a naťukáním prstem se přepíná mezi normálním a párty provozem. 
 
Při odjezdu z domu stačí rovněž příkaz, aby topné zařízení najelo na nižší teplotu a tím se ušetřila energie. Kdo chce naprogramovat různé spínací časy na každý den, ocení funkci asistenta.
 
Zvláštní ikona na spouštěcí obrazovce navíc zobrazuje mnoho tipů pro úsporu energie.

ViCare App zur Steuerung der Heizung


Apps_Vitotrol-App.png

Aplikace Vitotrol

Aplikace Viessmann Vitotrol Vám umožňuje ovládat topné systémy Viessmann pomocí ovládacích prvků Vitotronic. Ovládání je jednoduché, intuitivní a pohodlné odkudkoliv a v jakoukoliv denní dobu. Vedle funkce regulace topení disponuje aplikace Vitotrol také všeobecnou funkcí kontextové nápovědy. Aplikace Vitotrol je k dostání pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS nebo pro operační systém Android.
 

Inteligentní dům a hospodaření s energií

 

Vizualizujte, měřte a řiďte energetické toky a spotřebu prostřednictvím aplikace – inteligentní topné systémy to umožňují.

vitocharge-vx3-cz.jpg
one_base_cz.jpg

Viessmann One Base: Pohodlná, efektivní a perspektivní


Viessmann One Base integruje všechny produkty, systémy a řešení pro chytrou domácnost do jedné platformy. To znamená, že celý energetický systém lze snadno, spolehlivě a rychle ovládat pomocí jedné aplikace.Aplikace pro autorizované odborné partnery společnosti Viessmann

Firma Viessmann nabízí pro své odborných partnery řadu užitečných aplikací pro vytápění, se kterými se snaží vyhovět požadavkům svých zákazníků. Například aplikace ViGuide umožňuje monitorování a údržbu topných systémů na dálku. Zatímco majitelé zařízení profitují z vyšší spolehlivosti provozu, specializovaní odborní partneři mají vždy online přehled o topných systémech, které spravují.

Aplikace náhradních dílů byla vyvinuta pro rychlé určení a objednání náhradních dílů. Také umožňuje přímý přístup k nejdůležitějším informacím, jako jsou cena a použití jednotlivých náhradních dílů.    

Viguide

ViGuide – digitální zákaznický servis

Rozšiřte své služby zákazníkům o neocenitelný doplněk neviditelnou provozní bezpečnost. S aplikací Viessmann ViGuide jste okamžitě informováni o relevantních změnách na zařízeních vašich zákazníků. V případě poruchy můžete aktivně reagovat a napravit ji na dálku, aniž by si to zákazník všiml. Aplikace vás také informuje, když vás jiný zákazník požádá o správu svého zařízení.

Aplikace je přehledně strukturovaná a obsahuje důležité parametry jako jsou například manažer topné křivky a manažer teplot. Pomocí těchto můžete provést nejdůležitější úpravy na dálku a ušetřit si tak zbytečné výjezdy.

Aplikace pro náhradní díly

Aplikace pro náhradní díly poskytuje odborníkům rychlou a snadnou podporu při servisu topného zařízení přímo v místě uživatele. Kromě toho umožní tato aplikace servisním firmám vyvolat různé funkce a vést evidenci o uvedení zařízení do provozu, záruce a údržbě. Užitečné jsou také:

  • Barcode-Scanner pro čtení čárových kódů (také offline) pro výrobky a náhradní díly
  • Dostupnost náhradních dílů pomocí funkce scanneru
  • Objednávání náhradních dílů
  • Podpora při uvádění zařízení do provozu a při údržbě
Apps_ET-App.png
VIAR

Viessmann rozšířená realita – VIAR

Rozšířená realita VIAR umožňuje unikátní zobrazení 3D modelů – produktů Viessmannv rozšířené realitě, které si může uživatel umístit v reálném prostředí. Stačí se projít s tabletem nebo smartphonem v reálném prostoru, kde si chce uživatel své 3D modely umístit, přidat je jednotlivě v aplikaci do naskenovaného prostoru v měřítku 1:1.