Komfort vytápění nejefektivnějším způsobem: Vitodens 242-F

Nová generace topných systémů orientovaných na budoucnost. Efektivní zásobování teplem, vysoký komfort přípravy teplé vody, připravenost na využití energeticky úsporné solární techniky. K tomu jednoduché ovládání, dlouhá životnost a digitální regulace. Takto dnes vypadá moderní technologie vytápění.

S orientací na budoucnost: Vitodens 242-F je inteligentní energetická centrála, která splňuje nejvyšší požadavky na efektivní zásobování teplem a komfortní přípravu teplé vody. Zařízení Vitodens 242-F je projektováno pro připojení solární techniky. Pro okamžitou nebo pozdější kombinaci se slunečními kolektory Vitosol.


Zvláštnosti

H₂ Ready: Připraveno pro klimaticky neutrální vytápění plynem

Moderní plynové kondenzační kotle Viessmann jsou H₂ ready. To znamená, že jsou připraveny na příměs až 20 % vodíku (H₂) v zemním plynu. Od roku 2025 budete moci dokonce provozovat kondenzační kotle se 100 % vodíku. To znamená: Máte zařízení, které je připraveno na budoucí změny v dodávce plynu bez větších úprav. Patentovaná regulace spalování Lambda Pro Plus ® se automaticky přizpůsobí příslušnému palivu.

H₂ Ready: Připraveno pro klimaticky neutrální vytápění plynem
Hořák MatriX Plus: Srdce Vaší topné centrály

Hořák MatriX Plus: Srdce Vaší topné centrály

Nový hořák MatriX Plus se vyznačuje především svým efektivním provozem a nízkými emisemi znečištění ovzduší a nízkým hlukovým znečištěním. Speciální povrch hořáku MatriX z ušlechtilé nerezové oceli odolává vysokým teplotám pro spolehlivý výkon a dlouhou životnost.

Lambda Pro Plus: Automatická regulace spalování snižuje náklady

Automatické sledování kvality plynu přizpůsobuje spalování kvalitě rozdílných druhů plynů. To zajišťuje konstantně vysokou energetickou účinnost po celý rok a šetří náklady na údržbu.

Lambda Pro Plus
● Přizpůsobení spalování kvalitě rozdílných druhů plynů
● Trvale vysoká energetická účinnost
● Orientace na budoucnost
● Nízké náklady na údržbu


Výměník tepla Inox-Radial z ušlechtilé nerezové oceli: Bezpečný a efektivní provoz a dlouhá životnost

Ušlechtilá ocel dělá divy. Srdcem kotle Vitodens 242-F je tepelný výměník s topnou plochou Inox-Radial z ušlechtilé oceli odolné proti korozi. Výměník tepla převádí použitou energii na teplo vhodné k vytápění velmi efektivně. Výsledkem je vysoká přeměna využité energie prakticky bez ztráty s téměř nepřekonatelným stupněm účinnosti 98 procent. A to vše bezpečným provozem díky použití vysoce kvalitní nerezové oceli, která se vyznačuje obzvláště dlouhou životností.

10 let záruka

na výměníky tepla z nerezové oceli pro plynové kondenzační kotle do 150 kW

Korozivzdorný výměník tepla Inox-Radial z ušlechtilé oceli


Vitodens 242-F nabízí tyto výhody

Vitodens 242-F - inteligentní energetická centrála pro nejvyšší nároky
  • Výjimečně snadná a intuitivní obsluha a integrované rozhraní WLAN
  • Vysoký komfort obsluhy díky 7palcovému barevnému dotykovému displeji nebo alternativně s 3,5palcovým displejem nebo s regulací topení přes internet pomocí aplikace ViCare 
  • Vysoký komfort přípravy teplé vody díky integrovanému bivalentnímu nabíjecímu zásobníku o objemu 170 litrů
  • Připraven na přímé zapojení solárního systému
  • Vysoká provozní spolehlivost díky integrované regulaci spalování Lambda Pro Plus
  • Vyšší účinnost s nízkými emisemi oxidů dusíku díky novému hořáku MatriX Plus
  • Energetický kokpit s vizualizací veškeré spotřeby elektrické energie při provozu
  • Sledování správného provozu zařízení díky fluorescenčnímu podsvícení
  • Třída energetické účinnosti: A

Informace o produktu Vitodens 242-F

Přehled

Výkon (kW)
1,9 až 26 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn a zkapalněný plyn
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Plynové vytápění pro rodinné domy | pro novostavbu i modernizaci
Obsluha
Einfaches RGB
7-palcový barevný dotykový displej nebo alternativně 3,5-palcový displej, s integrovaným rozhraním WLAN, možná regulace topení přes internet pomocí aplikace ViCare
Příprava teplé vody
Integrovaný zásobník o objemu 170 litrů se solárním tepelným výměníkem
Další charakteristiky
Hořák MatriX Plus s automatickou regulací spalování Lambda Pro Plus
Produktový řez Plynový kondenzační kompaktní kotel 242-F


Regulace

Velký výškově nastavitelný barevný dotykový displej pro snadné a intuitivní ovládání

Energetický kokpit: jednoduché nastavení a ovládání zvyšují energetickou účinnost

Jednoduchost nastavení a ovládání zařízení je jedním z nejdůležitějších kritérií při rozhodování o pořízení nového topného systému. Vitodens 242-F zaujme svým mimořádně vysokým komfortem ovládání. Tento kondenzační kompaktní přístroj lze snadno a intuitivně ovládat pomocí smartphonu, tabletu nebo přímo pomocí velkého, výškově nastavitelného 7-palcového barevného dotykového displeje. Grafický displej se srozumitelným textem nás provede všemi položkami nabídky. A díky energetickému kokpitu získáte přehled o veškeré spotřebě elektrické energie při provozu.


Integrované rozhraní WiFi: Topný komfort je plně digitalizovaný

Integrované rozhraní WiFi propojuje tento plynový kondenzační kompaktní kotel přímo s internetem a umožňuje tak na přání připojení do sítě a digitální služby. Aplikace ViCare pak umožní ovládat zařízení ještě komfortněji: Tím budou všechny funkce vytápění jednoduše pod kontrolou. A v případě potřeby bude Váš topenář prostřednictvím servisní aplikace přímo informován a může zjednat rychle nápravu. 

 

Integrované rozhraní WiFi: Topný komfort je plně digitalizovaný

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.


Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Vzájemně sladěno: Systémová technika