Vitodens 242-F – Progresivní solární integrace
 


Profitujte z těchto výhod:

  • Plynový kondenzační kompaktní kotel s integrovaným solárním zásobníkem
  • Nová jednoduše ovladatelná regulace Vitotronic s pětipalcovým barevným dotykovým displejem
  • Vysoký komfort teplé a pitné vody včetně solárního připojení  
  • Dlouhá životnost a účinnost díky výměníku tepla Inox-Radial
  • Válcový sálavý hořák MatriX s regulací spalování Lambda Pro Control Plus pro vysokou provozní spolehlivost a nízké emise škodlivin
  • Se základní plochou pouze 0,4 m² zabírá tato kompaktní jednotka velmi málo místa a vejde se do každého rohu
  • Úsporné vysoce účinné oběhové čerpadlo
  • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky Viessmann
  • Kotel splňuje poždavky státních dotačních programů
  • Třída energetické účinnosti: A


Vytápějte moderně a šetrně k životnímu prostředí

Pro moderní vytápění kondenzační a solární technikou v rodinném domě je kotel Vitodens 242-F mimořádně energeticky úsporný, ekologický a progresivní topný systém.

Se základní plochou pouze 0,4 m² zabírá tato kompaktní jednotka velmi málo místa a vejde se do každého rohu. Plynový kondenzační kotel Vitodens 242-F pracuje extrémně tiše a především velmi efektivně.

Pro okamžitou nebo pozdější kombinaci se slunečními kolektory Vitosol je Vitodens 242-F již připraven pro jejich připojení. Modul regulace k ovládání solárního systému je již integrován, solární výnos se graficky zobrazuje na displeji přístroje. Všechny funkce jsou vzájemně sladěny a odzkoušeny již ve výrobním závodě.
 

Gas-Brennwert-Kompaktgerät Vitodens 242-F

Vysoká energetická účinnost, nabíjecí zásobníkový systém, integrované solární komponenty a malá potřeba místa jsou silnými stránkami topného systému.  

Pro včasné dodávky tepla do rodinného domu pomocí kondenzační a solární techniky je stacionární kompaktní plynový kondenzační kotel Vitodens 242-F ideálním řešením. Energetická centrála má základní plochu pouze 0,4 m² a šetří tak místo. Doporučuje se pro novostavbu i modernizaci.

A+ díky solární integraci

Vitodens 242-F je připraven k přímému zapojení slunečních kolektorů Vitosol. K tomu jsou již ze závodu integrovány potřebné komponenty a modul solární regulace. Míra solárního krytí činí více než 50 %. Už dva kolektory Vitosol ohřejí pitnou vodu a ušetří polovinu fosilní energie, která je k tomu potřebná.  

Inox-Radial-Wärmetauscher

Výměník tepla Inox-Radial

Stacionární kotel je vybaven výměníkem tepla Inox-Radial z ušlechtilé oceli. Zaručuje splolehlivost a trvalé využití kondenzačního účinku. To platí i pro válcový hořák MatriX z tkaniny z ušlechtilé oceli. Plynový kondenzační kotel pracuje navíc velmi tiše a především vysoce efektivně.

Dodatečně také využívá tepla spalin a přeměňuje použitou energii až z 98 % na teplo. To snižuje náklady na vytápění a ulehčuje životnímu prostředí.

Ekologický válcový hořák MatriX

Automatická regulace spalování snižuje náklady

Integrovaná regulace spalování Lambda Pro Control Plus přizpůsobuje hořák automaticky kvalitě rozdílných druhů plynu (zemní plyn E/LL, zkapalněný plyn, bioplyn) a zajišťuje konstantně vysokou energetickou efektivitu.


Lambda Pro Control Plus přispívá ke sníženým nákladům na údržbu, protože intervaly kontroly prováděné kominíkem činí tři roky.

MatriX-Zylinderbrenner

316_Touch-Display_vitodens_300_W.jpg

5ti palcový barevný dotykový displej Vitotronic 200 pro Vitodens 200-W/222-W/222-F a 242-F

Osvědčená digitální regulace Vitotronic 200 dostala pro kotle Vitodens řady 200 nové přídavné funkce. Obzvláště nápadný je velký pětipalcový barevný dotykový displej.


Energie Cockpit zpřehledňuje spotřeby energií

Úhlopříčka obrazovky s téměř 13 centimetry zobrazuje přehledně nový Energie Cockpit, aby uživatel mohl být informován o výnosech a spotřebách. Navíc počítá výnos ze solární energie při zapojeném solárním systému. Nebo spotřebu plynu pro vytápění a teplou vodu. Přehledně bude zobrazen aktuální stav nabití zásobníku teplé vody. Histogram volitelně ukazuje všechny hodnoty podle dne, týdne, měsíce a roku.

316_Energie-Cockpit_Vitodens_300_w.jpg
Aplikace ViCare

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

Vitoconnect 100 vytváří spojení

Pro obsluhu přes aplikaci je nutné rozhraní Vitoconnect 100. Kdykoliv je možné dodatečně vybavit touto aplikací dřívější plynové kondenzační kotle série Vitodens (od roku výroby 2004).

Bezdrátový WLAN-modul Vitoconnect 100 - Připojení

Vysoký komfort přípravy teplé vody pomocí nabíjecího zásobníku

Plynový kondenzační kotel Vitodens 242-F poskytuje velmi vysoký komfort přípravy teplé vody: je vybaven bivalentním smaltovaným nabíjecím zásobníkem TV s objemem 170 litrů.

U nabíjecího zásobníku plynule dobíhá voda ohřátá na požadovanou teplotu a je ihned k dispozici. Senzory zajišťují rovnoměrnou teplotu. V případě vyšší potřeby teplé vody – například při napouštění vany nebo při dlouhém sprchování se automaticky zapne válcový hořák MatriX a udržuje požadovanou teplotu vody.

Velmi snadná instalace a údržba

Pokud se uživatel rozhodne pro jedno z těchto zařízení, má výhodu nízkých nákladů na instalaci a údržbu. Všechny součásti jsou přístupné zepředu a proto není nutný boční servisní odstup. Volitelné příslušenství umožňuje montáž u stěny.

 

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
2,4 až 26 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn a zkapalněný plyn
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
rodinný dům, novostavba a modernizace
Obsluha
icons-vitotrol-app.gif
Regulace Vitotronic se snadnou obsluhou s pětipalcovým barevným dotykovým displejem
Příprava teplé vody
Vysoký komfort teplé vody díky smaltovanému, bivalentnímu zásobníku s objemem 170 litru a solárním tepelným výměníkem.
Další charakteristiky
Kompaktní přístroj s integrovaným solárním ohřevem pitné vody
Vitodens-242-F-Schnitt.png

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.