Vitodens – Nová generace plynových kondenzačních kotlů

Krása je v jednoduchosti – čím je ve skutečnosti dobrý design?

Na tuto otázku lze odpovědět zdánlivě snadno, neboť dobrý design znamená především praktičnost, zejména pro lidi, kteří výrobek používají každý den. Montážní firmy a uživatelé nám sdělili, co by na výrobcích firmy Viessmann vylepšili. Výsledek: ještě nikdy nebyla instalace, obsluha a servis plynových kondenzačních kotlů tak snadná jako nyní. A jsou také krásné – nová generace topných systémů Viessmann.

Plynová kondenzační technika (PDF)

Nový program Vitodens (PDF)

Jednoduchá argumentace

Nejvyšší spolehlivost a efektivita – to očekávají uživatelé plynových kondenzačních kotlů Viessmann. Jejich nová generace se však vyznačuje také novými standardy z hlediska komfortu obsluhy a kvality designu, což jsou velmi silné prodejní argumenty.

Ze sklepa do pokoje
Nové, matné práškové lakování v barvě Vitopearlwhite je jediné tohoto druhu na trhu a harmonicky ladí s vybavením každého moderního bytu. Díky větší tloušťce plechů je zajištěna vyšší stabilita a pevnost.

Snadná obsluha díky 7segmentovému displeji (produktová řada 100) 
Jednoduchá obsluha se 7segmentovým zobrazovačem nové elektronické platformy se vyznačuje velmi jednoduchou a srozumitelnou obsluhou a decentním designem v optice „Blackpanel“. Topná zařízení s přímým a/nebo směšovaným topným okruhem se dají komfortně regulovat.

Nejvyšší komfort obsluhy díky 7palcovému dotykovému barevnému displeji (produtková řada 200)
Velký 7palcový barevný dotykový displej poskytuje maximální komfort obsluhy. Uživatel má například vždy na očích svůj energetický přehled s údaji o spotřebě energie a solárních ziscích. Navíc lze zařízení snadno ovládat pomocí mobilní aplikace.

Nejvyšší efektivita a spolehlivost   
Nově vyvinutý hořák MatriX-Plus je ještě spolehlivější a efektivnější než jeho předchůdce. Systém automatické regulace spalování Lambda Pro Plus vždy zajišťuje plný výkon, dokonce při výkyvech kvality plynu a proměnlivých provozních podmínkách.

Více bezpečnosti, více komfortu
Díky mobilní aplikaci ViCare app a integrovanému rozhraní WiFi může dodavatel poskytnout svým zákazníkům komfort a bezpečnost na nejvyšší úrovni. V případě poruchy v provozu zařízení je dodavatel informován ještě předtím, než v bytě klesne teplota (v přípravě).

Vybaveno pro budoucnost – H2 ready
Technologie, která umožňuje používat takové směsi zemního plynu a vodíku při vytápění budov, je k dispozici a tisíce z nich jsou již na trhu. Plynové kondenzační kotle nejnovější generace Vitodens 050/100/200 lze provozovat při směsi 20 % vodíku v zemním plynu. Majitelé domů a bytů, kteří se rozhodnou pro tato moderní nástěnná a kompaktní zařízení, jsou proto ideálně vybaveni pro budoucnost již dnes!

 


Snadná instalace

Nová řada kotlů Vitodens usnadňuje dodavateli každodenní práci ze všech možných hledisek. Zprovoznění prováděné v nepohodlné poloze je již minulostí. Přispívá k tomu mnoho výhod, jako sjednocení připojení nebo intuitivní asistent zprovoznění.

Informace v úrovni očí
Umístění displeje lze individuálně a variabilně uzpůsobit místním podmínkám. Lze jej pohodlně umístit tak vysoko, aby bylo možné komfortně zprovoznit instalaci a mít přitom displej v úrovni očí (k dispozici pouze u produktové řady Vitodens 200).

Intuitivní zprovoznění
Zdokonalený asistent zprovoznění umožňuje pohodlné provedení všech obslužných úkonů na dotykovém displeji. Volitelně lze za tímto účelem použít naši mobilní aplikaci ViStart app na chytrém telefonu nebo tabletu. Není k tomu nezbytné připojení k internetu.

Internet Inside
Spojení každé instalace s internetem je podmínkou, aby mohl být zákazníkům poskytován ten nejlepší servis také do budoucna. Díky integrovanému modulu WiFi a aplikaci ViCare app je možné tuto záležitost s uživatelem instalace vyřídit během několika minut. Teprve pak lze považovat instalaci za zprovozněnou.
 

Snadný servis

U nové generace kotlů se dodavatel stává dlouholetým partnerem svých zákazníků, který může snadno kontrolovat správnost a efektivitu práce instalace prostřednictvím dálkové diagnostiky.

O 50 % méně náhradních dílů
Modulová konstrukce nových závěsných plynových kotlů a program vybavení usnadňuje projektování, montáž a servis instalace. V důsledku to znamená snížení počet náhradních dílů a zjednodušení výrobků.

Ještě snažší čištění
Kondenzační kotel s osvědčeným tepelným výměníkem Inox-Radial z ušlechtilé oceli a nově vyvinutým hořákem MatriX-Plus je zárukou nejvyšší kvality, energetické účinnosti a životnosti. A nyní jej lze navíc velmi snadno čistit.

Vše vždy na první pohled
Díky online připojení lze zjistit případné poruchy také dálkově, prostřednictvím individuální signalizace jednotným systémem kódů. Díky tomu si dodavatel může ještě u stolu připravit řešení problému, změnit nastavení a objednat náhradní díly. Když jede k zákazníkovi, má vše nezbytné již s sebou a nečeká jej na místě žádné překvapení.

Lightguide signalizuje aktuální provozní stav zařízení

Lightguide je fluorescenční světelná LED lišta, která se táhne celou šířkou zařízení. Informuje uživatele o celkovém stavu zařízení v reálném čase. Dostupná pouze na produktech řady Vitodens 200.

Světelná lišta Lightguide, svítící firemní červenou barvou Viessmann, má různé funkce:
– Po zapnutí zařízení Lightguide svítí rovnoměrně.
– V pohotovostním režimu Lightguide rovnoměrně pulzuje.
– Lightguide potvrzuje bliknutím nové nastavení na dotykovém displeji nebo chytrém telefonu.
– Při ukončování práce zařízení Lightguide bliká. 

 

Nová elektronická platforma – připravená na digitální servisní služby budoucnosti

Společně s novou elektronickou platformou začíná nová éra v obsluze, seřízení a ovládání topných systémů Viessmann. Umožňuje síťovou komunikaci mezi topným systémem, dodavatelem/servisem (Vitoguide) a uživatelem instalace (ViCare) zcela v digitální technologii.

Použité v celé produktové řadě Vitodens  
Nové kondenzační kotle Vitodens 100-W/111-W/111-F/141-F/200-W/222-W/222-F/242-F již obsahují novou elektronickou platformou.

Elektronická platforma je dnes používána k rozsáhlým digitálním službám, které přinášejí výhody jak dodavatelům, tak uživatelům instalace. Garantuje to bezpečný, efektivní a k životnímu prostředí šetrný provoz s maximální úctou k přírodním zdrojům.

Značně méně náhradních dílů
Díky modulové konstrukci elektronické platformy lze výrazně snížit počet součástek, ve srovnání s předchozími regulátory. A to usnadňuje projektování, montáž i servis. V důsledku to znamená značnou redukci sortimentu náhradních dílů a menší komplikovanost programu výrobků.

Textové zprávy místo chybových kódů
Další výhoda: zařízení přesně informuje o možné příčině poruchy textovou zprávou, nikoli pouze číslem chybového kódu.

Integrované čidlo tlaku, viditelné také on-line
Všechny kotle řady Vitodens jsou vybaveny digitálním čidlem tlaku. Indikovaný tlak je vždy viditelný. Díky tomu lze tlak v instalaci zobrazit také v aplikaci ViCare App a Vitoguide, což umožňuje přesnější dálkovou diagnostiku.

Hořák MatriX-Plus – vysoce efektivní srdce kotlů Vitodens nové generace

„Nic není tak dobré, aby to nemohlo být ještě lepší“ – na tomto principu Viessmann již více než 100 let zdokonaluje ověřenou technologii a uzpůsobuje ji novým požadavkům trhu.

Kompaktnější, efektivnější, ekonomičtější
Srdcem kondenzačních kotlů nové generace je nově vyvinutý hořák MatriX-Plus. Největší rozsah modulace při maximální stabilitě plamene – pro citelně nižší spotřebu paliva.

Méně náhradních dílů – nižší náklady
Hořák MatriX-Plus vyžaduje pro všechny typové velikosti kotlů Vitodens pouze jeden druh korpusu a jeden druh zapalovací elektrody. Výhoda nové generace: menší sortiment a vyšší unifikace náhradních dílů – a tím nižší náklady.

Automatická regulace spalování Lambda Pro Plus
Další technickou inovací Viessmann je systém automatické regulace spalování Lambda Pro Plus. Uzpůsobuje se automaticky druhu plynu a parametrům systému odvodu spalin, přičemž vždy zajišťuje čisté a efektivní spalování. Systém provádí také automatické přizpůsobení délce odvodu spalin a výšce instalace. 

Tepelný výměník Inox-Radial

Jako tepelný výměník spaliny/voda je použit ověřený Inox-Radial, vyrobený z ušlechtilé oceli.

Přehled výhod

– Dlouhá životnost a účinnost tepelného výměníku Inox-Radial z ušlechtilé oceli

– O 40 % nižší emise NOx snižují zátěž prostředí

– Největší rozsah modulace při maximální stabilitě plamene – pro citelně nižší spotřebu paliva

– Nižší náklady díky snížení sortimentu náhradních dílů a zjednodušení výrobků

– Stále čisté a efektivní spalování díky automatickému uzpůsobení parametrů druhu plynu a systému odvodu spalin

– Spolehlivé a bezpečné, protože zpracované a vyrobené „Made in Germany by Viessmann”

– Záruka 10 let

Srovnání nových kotlů Vitodens