Vitocal 200-A v monoblokovém provedení využívá ekologickým způsobem a cenově příznivě teplo obsažené ve venkovním vzduchu.

Tepelná čerpadla vzduch/voda v monoblokovém provedení se vyznačují rozdělením na tichou vnitřní část a venkovní část, přičemž jsou spojovací vedení naplněna vodou.


Profitujte z těchto výhod

 • Tepelná čerpadla vzduch/voda v monoblokovém provedení, výkon 4 až 12 kW (vzduch 7 °C/voda 35 °C)
 • Nízké provozní náklady díky vysoké hodnotě COP (COP = Coefficient of Performance = výkonové číslo COP neboli faktor výkonnosti systému tepelného čerpadla v režimu vytápění) podle normy EN 14511: do 5,0 (vzduch 7 °C/voda 35 °C) a do 4,2 (vzduch 2 °C/voda 35 °C)
 • Vytápění a chlazení, dvě funkce v jednom zařízení díky reverzibilnímu provozu
 • Obzvláště tichý provoz díky vestavěné technologii pro akustický komfort bydlení, tzv. akustický design – Advanced Acoustic Design (AAD), ideální pro použití v sídlištích s řadovými domy
 • Vysoká kvalita výrobku a moderní nadčasový designem – pod značkou “Made in Germany“ – vyrobeno v Německu
 • Maximální výstupní teplota až 60 °C
 • Monobloková vnitřní jednotka s vysoce účinným oběhovým čerpadlem, trojcestným přepínacím ventilem a regulací, u varianty pro vytápění a chlazení s integrovaným průtokovým ohřívačem vody
 • Intuitivní regulace Vitotronic s jednoduchým ovládáním, srozumitelným textem a grafickým displejem
 • Možnost ovládání větracích systémů Viessmann
 • Není nutno provádět kontrolu těsnosti díky hermeticky uzavřenému chladícímu okruhu
 • Není nutno dodržovat minimální vzdálenosti mezi vnitřní a venkovní jednotkou
 • Připravený na spotřebu vlastní vyrobené elektřiny z fotovoltaických systémů
 • Možnost ovládání přes internet pomocí bezplatné aplikace ViCare und Vitoconnect (volitelně)
 • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky Viessmann
 • Součástí kotlíkových dotacích ve všech krajích
 • Tepelné čerpadlo splňuje požadavky pro státní dotační programy
 • Třída energetické účinnosti* A++ / A++
*Třída energetické účinnosti dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek - řešení pro nízkoteplotní aplikace (výstupní teploty do 35 °C) / řešení pro středně-teplotní aplikace (výstupní teploty do 55 °C).

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 200-A

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-A v monoblokovém provedení využívá ekologicky a levně teplo obsažené ve venkovním vzduchu. Je volitelně k dostání pouze k vytápění nebo k vytápění a chlazení.

Kompaktní monoblokové venkovní jednotky

Nové venkovní jednotky v nadčasovém designu padnou hned do oka. Zařízení s jedním nebo dvěma ventilátory pochází z vlastního vývoje a výroby. Mají proto kromě velmi dobrých výkonových hodnot i vynikající kvalitu zpracování a produktů – Made in Germany.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 200-A

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 200-A

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-A v monoblokovém provedení využívá ekologickým způsobem a cenově příznivě teplo obsažené ve venkovním vzduchu. Je k dodání alternativně jako čistě vytápěcí systém, a nebo jako zařízení pro vytápění a chlazení.

Kompaktní monobloková venkovní jednotka

Nové venkovní jednotky s nadčasovým designem padnou příjemně do oka. Jednotky s jedním nebo dvěma ventilátory jsou výsledkem vlastního vývoje a výroby. Vedle mimořádně tichého provozu nabízí nejlepší výkonové hodnoty a vynikající kvalitu výroby pod značkou „Made in Germany“ – vyrobeno v Německu.

Snadná a rychlá montáž bez potřeby odborných znalostí

Kompaktní nástěnná vnitřní jednotka s hydraulikou a regulací je mimořádně tichá a může být instalována v blízkosti obytných místností. Spojovací vedení mezi vnitřní a venkovní jednotkou je naplněno vodou, pro instalaci jednotky není vyžadováno žádných odborných znalostí specializovaného technika z oblasti chladící a klimatizační techniky (není nutná profesní kvalifikace pro chladicí zařízení). Vzhledem k velkému počtu předinstalovaných komponentů a odpovídajícího příslušenství je možno Vitocal 200-A namontovat ve velmi krátkém čase.

Bivalentní provoz se stávajícím zařízením

Během modernizace je tepelné čerpadlo velmi vhodné pro efektivní bivalentní provoz. V tomto případě zůstává stávající zařízení dále v provozu k pokrytí špičkových zatížení při mimořádně nízkých teplotách. Tím se účinnost zařízení podstatně zvyšuje.

Řadová zástavba

Obzvláště tichý provoz, ideální pro použití v řadové zástavbě

Zdaleka nejtišší venkovní jednotka svého typu

Venkovní jednotky pro tepelná čerpadla v monoblokovém provedení využívají novou technologii, tzv. akustický design - Advanced Acoustic Design (AAD). Frekvenční spektrum je optimalizováno tak, aby byly hluboké tóny přesunuty do vyšší harmonické frekvence. V tomto frekvenčním pásmu jsou tyto tóny vnímány jako méně rušivé a mohou být konstrukční substancí lépe tlumeny.

Vitocal 200-A je proto vhodný pro použití v oblastech s hustou zástavbou, jako jsou například sídliště s řadovými domy.

Regulace Vitotronic 200

Regulace Vitotronic 200 volitelně s WLAN modulem

Pomocí regulace Vitotronic 200 je možno tepelné čerpadlo ovládat pomocí internetového rozhraní Vitoconnect (jako příslušenství) a zdarma na dálku také přes internet přes aplikaci ViCare na mobilním koncovém zařízení. Kromě toho je možná kombinace s centrální domácí vzduchotechnikou Vitovent.

Vitoconnect vytváří spojení

Pro obsluhu přes aplikaci je nutné rozhraní Vitoconnect. Kdykoliv je možné dodatečně vybavit touto aplikací dřívější tepelná čerpadla výrobní série Vitocal (od roku výroby 2010).

Vitoconnect
Aplikace ViCare

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

fernbedienungen.jpg

Vzájemná provázanost: Systémová technika

„Celek je více než suma jeho částí." Podle této filozofie, nabízí Viessmann nejen jednotlivé komponenty zařízení vytápění, které splňují vysoké standardy kvality, spolehlivosti a účinnosti Viessmann. Všechny výrobky jsou součástí odpovídající celkové koncepce, kde se všechny komponenty vzájemně doplňují. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s bezdrátovým dálkovým ovládáním, silné zásobníky teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort z teplé vody a kvalitní solární systémy pro úsporné vytápění.

Informace o produktu

Přehled

Jmenovitý tepelný výkon (kW)
4 až 12 kW
COP při topném provozu
až 5,0 (A7/W35) a až 4,2 (A2/W35) podle ČSN EN 14511
Třída energetické účinnosti dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek - řešení pro nízkoteplotní aplikace (výstupní teploty do 35 °C) / řešení pro středně-teplotní aplikace (výstupní teploty do 55 °C).
energieeffizienklasse.png
A++ / A++
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dům, novostavba
Ovládání
Einfaches RGB
Regulace Vitotronic 200 se srozumitelným textem a grafickým displejem, ovládání možné pomocí mobilní aplikace ViCare.
Příprava teplé vody
Nutný přídavný zásobník pro vysoký komfort přípravy teplé vody.
Další funkce
Reversibilní tepelné čerpadlo vzduch/voda k vytápění a chlazení.
Produktový řez Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 200-A