Vitocal 222-G – tepelné čerpadlo za příznivou pořizovací cenu


Profitujte z těchto výhod:

  • Kompaktní rozměry s nízkým nárokem na prostor
  • Integrovaný 170litrový zásobník teplé vody
  • Ovládání volitelného větracího přístroje Vitovent 300-F pomocí regulátoru tepelného čerpadla
  • Optimalizované pro využití elektřiny z vlastního fotovoltaického zařízení
  • Integrovaná elektricky úsporná vysoce účinná čerpadla
  • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky Viessmann
  • Tepelné čerpadlo splňuje požadavky státních dotačních programů
  • Třída energetické účinnosti A++ *
*Třída energetické účinnosti podle nařízení EU č. 811/2013 Vytápění, průměrné klimatické poměry - nízkoteplotní aplikace (W35)
 


Efektivní, kompaktní a cenově výhodný

Vitocal 222-G cenově výhodný, kompaktní systém tepelných čerpadel. Vestavěný zásobník vody o objemu 170 litrů nabízí dostačující komfort teplé komfort teplé vody. Se svou malou instalační plochou a výkonem do 10 kW se tepelné čerpadlo hodí zejména pro novostavby rodinných domů. Přívodní teplota 60 °C je dostatečně vysoká pro komfortní zásobování teplou vodou. Sériově integrovaný průtokový ohřívač topné vody.


Snadný na ovládání a vždy dosažitelný

Regulace Vitotronic činí ovládání tepelného čerpadla obzvláště jednoduchým. V případě nejasností stačí stisknout klávesu nápovědy. Vitocal 222-G lze prostřednictvím Vitotrol App odkudkoliv ovládat přes smartphon nebo tablet.


Kompaktní tepelné čerpadlo Vitocal 222-G

Kompletní a velmi úsporné co do potřeby místa – v kompaktním tepelném čerpadle Vitocal 222-G jsou již integrovány všechny komponenty potřebné pro vytápění obytných prostor a ohřev pitné vody. S topnými výkony mezi 6,1 a 10,0 kW je navržen pro použití v rodinných domech. Výstupní teploty do 60°C umožňují provoz i ve spojení s topnými tělesy.

Vitocal 222-G je cenově zajímavá alternativa ke kompaktnímu zařízení série 300. S kompresorem Compliant Scroll a termostaticky regulovaným expanzním ventilem dosahuje výkonových čísel až 4,5 (podle EN 14511 při teplotě solanky 0 °C/vody 35 °C). Nově jsou v tepelných čerpadlech integrována vysoce účinná oběhová čerpadla v topném a solankovém okruhu.

Obsluha zařízení je díky regulaci Vitotronic velmi jednoduchá.

Kompaktní tepelné čerpadlo Vitocal 222-G

Kompletní a velmi úsporné co do potřeby místa – v kompaktním tepelném čerpadle Vitocal 222-G jsou již integrovány všechny komponenty potřebné pro vytápění obytných prostor a ohřev pitné vody.

Velký zásobník na teplou vodu

Kompaktní tepelné čerpadlo Vitocal 222-G má pro vysoký komfort přípravy teplé vody 170litrový zásobníkový ohřívač vody, který se ohřívá přes výměník tepla, který je uvnitř.

Velmi snadná obsluha

Jako všechna kompaktní zařízení má i Vitocal 222-G regulaci Vitotronic s mimořádně jednoduchou obsluhou. V případě pochybnosti stačí stisknout tlačítko nápovědy. Grafické rozhraní slouží k zobrazení topných charakteristik a spínacích časů.

Velmi tichý chod

Díky zvukově optimalizované konstrukci zařízení je chod kompaktních tepelných čerpadel velmi tichý a hodí se i pro instalaci blízko obytných prostor.

Přirozené vytápění i chlazení

Kompaktní tepelná čerpadla poskytují za horkých letních dnů příjemné ovzduší v nízkoenergetických domech. S funkcí „natural cooling“ přivádějí chlad ze země do domu. K tomu je jako příslušenství potřebný NC-box Viessmann.

Pečeť kvality EHPA

Pečeť kvality EHPA 

Pečeť kvality EHPA slouží jako průkaz COP
(Coefficient of Performance) pro získání dotace podle programu tržních pobídek.

Německá komise pro pečeť kvality EHPA potvrzuje, že tepelné čerpadlo Vitocal 222-G od firmy Viessmann splňuje požadavky předpisů pro pečeť kvality EHPA.

Regelung Vitotronic 200

Regulace Vitotronic 200 s ovládáním přes aplikaci jako příslušenství

Regulace Vitotronic 200 s grafickým displejem se srozumitelným textem pro ekvitermní topný provoz se dá ovládat jednoduše a intuitivně. Nastavení lze rychle měnit s řízením podle menu. Volitelně je možné ovládání přes internet přes aplikaci ViCare na mobilním koncovém zařízení

Vitoconnect 100 vytváří spojení

Obsluha přes aplikaci vyžaduje rozhraní Vitoconnect 100. Dřívější tepelná čerpadla série Vitocal (od roku výroby 2010) lze tímto zařízením kdykoliv dodatečně vybavit.

Vitoconnect 100
Aplikace ViCare

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
5,9 až 10 kW
Koeficient výkonu COP v režimu vytápění
V závislosti na výkonovém stupni až 4,3
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A++ * dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek – řešení pro nízkoteplotní aplikace (W35)
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dům, novostavba
Ovládání
icons-vitotrol-app.gif
Regulace Vitotronic 200 se srozumitelným textem a grafickým displejem, ovládání možné pomocí aplikace Vitotrol
Příprava teplé vody
Integrovaný 170litrový zásobník teplé vody
Další funkce
"natural cooling" funkce chlazení volitelně s boxem NC-Box
Vitocal_222-G_Schnitt.png