Vitocal 333-G – kompaktní topný a chladicí systém

 

Profitujte z těchto výhod:

 • Kompaktní rozměry s nízkým nárokem na prostor
 • Integrovaný 220litrový zásobník teplé vody
 • "natural cooling" funkce
 • Ovládání volitelného větracího přístroje Vitovent 300-F pomocí regulátoru tepelného čerpadla
 • Optimalizované využití elektřiny u vlastních fotovoltaických zařízení
 • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky Viessmann
 • Tepelné čerpadlo splňuje požadavky státních dotačních programů
 • Třída energetické účinnosti A++ *
*Třída energetické účinnosti podle nařízení EU č.811/2013 Vytápění, průměrné klimatické poměry - nízkoteplotní aplikace (W35)
 


V zimě topí, v létě chladí

Vitocal 333-G je mimořádně kompaktní systém tepelných čerpadel. Disponuje vestavěným zásobníkem na vodu o objemu 220 litrů. Přístroj je k dostání také s integrovanou chladicí funkcí "natural cooling". V horké letní dny bude z topného okruhu odebíráno teplo a předáváno do země.

Se svojí malou instalační plochou a výkonem do 10,3 kW se tepelné čerpadlo doporučuje zejména pro novostavbu rodinného domu. Přívodní teplota 65 °C je dostačující pro komfortní zásobování teplou vodou. Účinný chladicí okruh a úsporná vysoce účinná oběhová čerpadla přispívají k nízkým provozním nákladům.


Jednoduchý na obsluhu a vždy dosažitelný

Regulace Vitotronic činí ovládání tepelného čerpadla mimořádně jednoduchým. V případě nejasností stačí stisknout klávesu nápovědy. Vitocal 333-G lze prostřednictvím Vitotrol App odkudkoliv ovládat přes smartphon nebo tablet.


Kompaktní tepelné čerpadlo Vitocal 333-G

Moderní inverterová technologie

Díky moderní invertorové technologii je nová generace kompaktních jednotek Vitocal 333-G nejúčinnějším řešením pro nová tepelná čerpadla země/voda.

Výkonově řízený chladicí okruh upravuje tepelný výkon tepelného čerpadla podle příslušné potřeby tepla budovy. Výsledkem je méně cyklů start/stop v rozsahu částečného zatížení a vyšší roční účinnost. Vitocal 333-G je k dispozici ve dvou výkonech s modulačním rozsahem 1,7 až 8,6 kW a 2,4 až 11,4 kW, čímž optimálně pokrývá novou budovu.


Vitocal 333-G 

 • Sotva slyšitelný, a to i v případě bytové instalace v blízkosti, díky inovativnímu konceptu zvukové izolace
 • Kompaktní rozměry a malý půdorys pro větší prostor v budově
 • Vysoký komfort obsluhy – topení, chlazení, horká voda a větrání pomocí integrovaného řízení Vitotronic
 • Vysoké využití vlastní solární energie z fotovoltaických systémů v důsledku nízkoenergetické modulace tepelného čerpadla
 • Internetové připojení pomocí Vitoconnect (příslušenství) s aplikací ViCare
 • Ovládání kompatibilních domácích větracích jednotek Vitovent

Vysoká účinnost – nízké náklady

Kromě řízení výkonu zajišťuje systém RCD (Diagnostic Cycle Diagnostic System) obzvláště přesné a rychlé ovládání okruhu chladiva pomocí elektronického expanzního ventilu. Úspora energie Vysoce účinná čerpadla země/voda snižují spotřebu energie a náklady.

ysoká účinnost teplé vody a vysoký komfort bydlení.

Vysoká účinnost ohřevu TV a vysoký komfort bydlení

Nově vyvinutý zásobník teplé vody o objemu 220 litrů ve Vitocal 333-G dosahuje maximálního objemu kohoutku přes 300 litrů (teplota kohoutku 40 °C) pro třídu účinnosti A + (profil XL) a udržuje maximální teplotu teplé užitkové vody 60 °C bez elektrického ohřevu. Solární tepelný systém pro přípravu pitné vody může být volitelně integrován pomocí sady solárních výměníků tepla. Kombinace tepelného čerpadla a ventilační jednotky Vitovent nabízí zvláštní pohodlí při bydlení a obsluze. Integrované ovládání nebo volitelné dálkové ovládání usnadňuje ovládání obou zařízení. V horkých letních dnech může tepelné čerpadlo také chladit místnosti. Tato integrovaná funkce chlazení vyžaduje volitelný "natural cooling" box. 


Snadná instalace, úspora místa a velmi nízký provozní hluk

V případě potřeby lze nový modul chladicího okruhu z tepelného čerpadla snadno vyjmout a přepravovat samostatně díky hydraulickým a elektrickým konektorům pro snadnou instalaci a instalaci Vitocal 333-G. Kromě toho lze tepelné čerpadlo rychle přizpůsobit montážní situaci na místě pomocí flexibilní koncepce připojení.

Malá půdorysná plocha menší než 0,5 m² a přístup ke všem komponentům důležitým pro servis z přední strany umožňují instalaci šetřící místo. Díky velmi nízkému provoznímu hluku 41 dB (A) (akustický výkon podle ErP pro B0 / W55) lze instalaci kompaktního zařízení použít také v blízkosti obytného prostoru, například v technické místnosti.

Produktové vlastnosti

 • Kompaktní jednotky tepelného čerpadla země/voda s invertorovou technologií, 1,7 až 11,4 kW (modulační)
 • Velmi vysoký komfort teplé vody až do teploty 60 °C teplé užitkové vody 
 • Velmi nízké provozní náklady díky optimalizované účinnosti teplé vody – třída energetické účinnosti A +
 • Teplota teplé vody: až 60 °C bez elektrického předehřívání
 • Nízké provozní náklady díky optimalizované sezónní účinnosti (SCOP = sezónní koeficient výkonnosti) podle EN 14825: až 5,5 (aplikace v chladném klimatu / nízkých teplotách)
 • Hodnota COP (koeficient výkonnosti) podle ČSN EN 14511 (5/2018): až 4,8 (B0 / W35)
Regelung Vitotronic 200

Regulace Vitotronic 200 s ovládáním přes aplikaci jako příslušenství

Regulace Vitotronic 200 s grafickým displejem se srozumitelným textem pro ekvitermní topný provoz se dá ovládat jednoduše a intuitivně. Nastavení lze rychle měnit s řízením podle menu. Volitelně je možné ovládání přes internet přes aplikaci ViCare na mobilním koncovém zařízení.

Vitoconnect vytváří spojení

Obsluha přes aplikaci vyžaduje rozhraní Vitoconnect. Dřívější tepelná čerpadla série Vitocal (od roku výroby 2010) lze tímto zařízením kdykoliv dodatečně vybavit. 

Vitoconnect
ViCare App

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

Aufeinander abgestimmt: Systemtechnik

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
5,9 až 10,3 kW
Koeficient výkonu COP v režimu vytápění
V závislosti na výkonovém stupni až 5,0
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A++ * dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek – řešení pro nízkoteplotní aplikace (W35)
-
-
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
rodinný dům, novostavba
Ovládání
Einfaches RGB
Regulace Vitotronic 200 se srozumitelným textem a grafickým displejem, ovládání možné pomocí aplikace Vitotrol.
Příprava teplé vody
Integrovaný 220litrový zásobník teplé vody
Další funkce
"natural cooling" funkce chlazení volitelně s boxem NC-Box
Vitocal_333-G_Schnitt.png

Kompaktní tepelné čerpadlo Vitocal 333-G

Kompaktní tepelná čerpadla Vitocal 333-G

Vitocal 333-G byl vyvinut jako kompaktní velmi efektivní řešení pro novostavbu. Přitom se na jedné straně díky integraci velkoryse dimenzovaných výměníků tepla dosahuje vysoké hodnoty COP (COP = Coefficient of Performance) až 5,0 podle ČSN EN 14511 při teplotě solanky 0 °C/vody 35 °C.

Roční pracovní číslo udává po dobu jednoho roku poměr mezi odevzdaným množstvím tepla (výhřevné teplo) a přivedenou energií (hnací energie). Výrazný podíl na zvýšení ročního pracovního čísla má inovativní RCD systém (Refrigerant Cycle Diagnostic), který umožňuje velmi přesnou a rychlou regulaci chladicího okruhu přes elektronický expanzní ventil. RCD systém zajišťuje, aby tepelné čerpadlo optimálně pracovalo v každém bodě provozu. Energeticky úsporná účinná čerpadla pro solankový a topný okruh zajišťují ve všech třech velikostech výkonů velmi nízké náklady na spotřebu a tím vysoké roční pracovní číslo.