Výměna starého olejového nebo plynového kotle za moderní tepelné čerpadlo? S novými tepelnými čerpadly vzduch/voda Vitocal 150-A a Vitocal 151-A je výměna starého plynového nebo olejového topení velmi jednoduchá. Monobloková tepelná čerpadla dosahují výstupních teplot až 70 °C – i při venkovních teplotách mínus 10 °C, takže lze zpravidla dále využívat stávající topná tělesa. Nová zařízení navíc přesvědčí vysokou energetickou účinností, malou potřebou místa a komfortní obsluhou pomocí aplikace. Patentovaná hydraulika Hydro AutoControl umožňuje rychlou montáž a uvedení do provozu.

Dostupný jako nástěnné a kompaktní zařízení

S koeficientem COP (Coefficient of Performance) 5,0 (podle ČSN EN 14511 při A7/W35) vyrobí nová tepelná čerpadla z jedné kilowatthodiny elektřiny a tepla z venkovního vzduchu až pětinásobek využitelného tepla pro vytápění a přípravu teplé vody. Použité „zelené“ chladivo R290 (propan) je s velmi nízkým GWP3 (Global Warming Potential) a GWP100 0,02 (podle IPPC AR6) mimořádně ekologické. Vitocal 150-A je velmi úsporné nástěnné zařízení z hlediska potřeby místa k instalaci. Stacionární kompaktní zařízení Vitocal 151-A má integrovaný zásobník teplé vody s objemem 190 l. Obě varianty jsou k dispozici s výkony od 2,6 do 14,9 kW (při A7/W35).

Výrazná úspora času při montáži

Inovativní patentovaná hydraulika Hydro AutoControl zajišťuje, že nová tepelná čerpadla pracují spolehlivě a s maximální účinností po celou dobu své životnosti. Hydro AutoControl navíc umožňuje výrazně kratší dobu instalace, než je potřeba u běžných tepelných čerpadel. Díky jedinečné konstrukci hydrauliky může odborný topenář namontovat zařízení s OptiPerform mnohem rychleji, a proto levněji, ale tato zařízení vyžadují také mnohem méně místa k instalaci, protože jsou o 60 % kompaktnější než obdobné systémy.

Viessmann One Base ‒ ekologický systém spojuje komponenty a digitální služby

Podobně jako ucelený systém nebo symbióza v přírodě, spojuje inovativní Viessmann One Base zcela jednotně nová tepelná čerpadla s dalšími systémovými komponenty, jako například fotovoltaickými zařízeními Vitovolt, akumulátory Vitocharge VX3 a digitálními službami, jako je aplikace ViCare pro provozovatele zařízení a servisní nástroj ViGuide pro odborného partnera. Provozovatel má přes WiFi a bezplatnou aplikaci ViCare kdykoli snadný a rychlý přístup ke svému topnému energetickému zařízení. Nový ekosystém usnadňuje odbornému partnerovi, spolu s digitálním servisním nástrojem ViGuide, jednak uvedení zařízení do provozu, dále jeho monitorování i servis. Výhody jsou následující: menší spotřeba energie, menší uhlíková stopa a vždy aktuální přehled o běžných nákladech.

Viessmann One Base je dostupný pro všechny doplňkové digitální služby. Řízení integrovaných služeb a zařízení je možné na přání i zcela jednoduše s hlasovým asistentem jako Amazon Alexa nebo Google Assistant. Nový ekosystém je tak v každé domácnosti základem pro rozšiřitelný a perspektivní energetický systém.

Na přání je do elektronické platformy integrován také inovativní Viessmann Energy Management. Sdružuje zařízení jako tepelné čerpadlo Vitocal a případně stávající akumulátory, zásobníky teplé vody a elektrické spotřebiče do jednoho celkového systému a umožňuje transparentnost energetických toků. Především však umožňuje energeticky velmi účinný a úsporný provoz s ochranou přírodních zdrojů.

Servisní link – pro rychlejší dobu reakce v případě servisu  

WiFi není k dispozici? Tepelná čerpadla série Vitocal 15x jsou díky servisnímu linku (mobilní síť) vždy spojena se servisem Viessmann. A to zcela zdarma. Vybrané informace, jako například kód poruchy a přehled o zabudovaných řidicích a rozšiřovacích modulech, se automaticky předávají firmě Viessmann, aby byla umožněna lepší podpora v případě poruchy (informace o ochraně osobních údajů lze získat na viessmann.com/servicelink). Odborná servisní firma může učinit potřebná opatření. Odpadnou tak zbytečné výjezdy, což šetří čas i peníze.

 

Výhody pro obchodní partnery

 

 • S výstupní teplotou až 70 °C (při výstupní teplotě do -10 °C) se nejlépe hodí pro rekonstrukci 
 • Výrazně rychlejší instalace než u běžných tepelných čerpadel díky inovativnímu hydraulickému systému Hydro AutoControl
 • Servisní link: zaručuje rychlejší dobu reakce v případě potřeby servisu 
 • Jedinečná aplikace pro obsluhu & servis pro všechna topná zařízení (od plynového kondenzačního kotle až po tepelné čerpadlo)

 

Výhody pro uživatele

 

 • Malé provozní náklady díky vysoké účinnosti tepelných čerpadel
 • OptiPerfom zajišťuje spolehlivý provoz při vysoké účinnosti po celou dobu životnosti 
 • Perspektivní a ekologický díky použití přírodního chladiva 
 • Integrovaný systém energetického managementu zajišťuje transparentnost u spotřeby energie a nákladů 
 • O 60 % menší potřeba místa oproti srovnatelným modelům 
 • Jednoduchá obsluha přes aplikaci ViCare

 

Technické údaje

 

 • Výkon: 2,6 až 14,9 kW (při A7/W35)
 • Hodnota COP (Coefficient of Performance): 5,0 (při A7/W35)
 • Maximální výstupní teplota: až 70 °C 
 • Objem zásobníku: 190 l (Vitocal 151-A)

 

Dostupnost: od 03/2022

 

Obrázky

 

Ke stažení zde

 

Obr. 1: Nová monobloková tepelná čerpadla Vitocal 150-A a Vitocal 151-A od firmy Viessmann dosahují výstupní teploty až 70° C a nejlépe se hodí pro rekonstrukci.

Obr. 2: Vitocal 150-A je velmi úsporné nástěnné zařízení z hlediska potřeby místa k instalaci, s COP (Coefficient of Performance) 5,0 (podle ČSN EN 14511 při A7/W35) je mimořádně účinný.

Obr. 3: stacionární kompaktní zařízení Vitocal 151-A má integrovaný zásobník teplé vody s objemem 190 l.