Vyžádat bezplatné poradenství

Elektrické parní a horkovodní kotle pro průmyslové aplikace

Ochrana zdrojů, snižování emisí CO2 a větší využívání technologií šetrných ke klimatu jsou také cíle, které určují procesy v průmyslu a zajišťují další existenci projektů. Optimální je, když se ekologicky potřebné a relevantní kroky vyplatí i z ekonomického hlediska. Viessmann k tomu nabízí systémová řešení orientovaná na budoucnost, založená na elektřině - také pro průmyslové/komerční kotelny.

Rostoucí význam ekologického povědomí v průmyslových procesech

V roce 2015 bylo v rámci pařížské konference o klimatu, které se zúčastnilo 195 zemí, dosaženo dohody. Základním cílem je omezit globální oteplování na maximálně 1,5 stupně Celsia. Aby bylo tohoto cíle dosaženo, musí se globální ekonomika změnit způsobem odpovědným k životnímu prostředí. Aby se to zase podařilo, je nutné, aby se na tom podílela všechna odvětví. Všechny soukromé i veřejné investice musí podporovat realizaci klimatických cílů.

Německé spolkové ministerstvo hospodářství a energetiky zdůrazňuje, že v Německu musí dojít k zásadním změnám v zásobování energií. Aby se tak stalo, je třeba přejít od jaderných a fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie.

Proto je také pro průmyslové aplikace zásadní, aby se obnovitelné zdroje energie používaly, snížilo se využívání fosilních paliv a především se snížily emise CO2. Jednou z možností je využití technologie power-to-heat ve svůj prospěch.

Využití přebytečné elektřiny k výrobě páry a tepla

Větrná a solární energie se stále častěji zapojuje do elektrické sítě. To však znamená, že dochází k výrobním špičkám, tj. v určitých obdobích je přebytek elektřiny. Tyto špičky by měly být využity ekologicky i ekonomicky smysluplným způsobem. Díky technologii power-to-heat může tato energie přispívat mimo jiné k výrobě tepla a páry v průmyslových aplikacích. Proces power-to-heat nabývá stále většího významu jako hybridní systém skladování energie v rámci přechodu na energetiku. Využívá se však nejen přebytečná elektřina, ale také se šetří fosilní paliva a snižují se emise CO2.

Se společností Viessmann budete mít po svém boku spolehlivého partnera i v této oblasti. Pro průmyslové aplikace nabízíme elektrické a hybridní kotle ve standardních výkonových řadách i kotle, které lze přizpůsobit projektům.

Využití energie - jak probíhá technická realizace?

Elektrické a hybridní kotle využívají přebytečnou elektrickou energii k výrobě syté páry nebo tepla. To se děje prostřednictvím přírubových radiátorů rozmístěných v kotli, které jsou konstruovány jako topné patrony a jsou ke kotli připojeny pomocí konektorů. Patronová topná tělesa se vyznačují vysokou odolností proti korozi a mechanickému namáhání. Kromě toho je možné v závislosti na požadavcích dosáhnout různých délek ponoru v kotli až do 4,5 metru. Výsledkem je optimální využití elektrické energie pro výrobu páry a tepla.

Jaké jsou výhody elektrických parních a horkovodních kotlů?

Kromě snížení emisí CO2 a množství spotřebovaných fosilních paliv mají elektrické parní a horkovodní kotle i další výhody. Mimo jiné to znamená také úsporu nákladů, protože je třeba platit méně emisních poplatků. Kromě toho je třeba nakupovat a skladovat méně paliva. U plně elektrických kotlů toto ve skutečnosti zcela odpadá. Kromě toho ohřívače patron usnadňují udržování tepla v kotlích v pohotovostním režimu. To snižuje celkový cyklus hořáku a pomáhá minimalizovat jeho opotřebení.

Hybridní i plně elektrické kotle také využívají levnou elektřinu. Může se jednat o energii z nočního tarifu nebo o přebytečnou energii vyrobenou vlastními silami. V obou případech lze snížit provozní náklady. Obě verze bodují vysokou účinností a širokým normálním rozsahem. Další podrobnosti a další informace naleznete na stránkách hybridního kotle a plně elektrického kotle.

Elektrické parní a horkovodní kotle Viessmann

Rozsáhlý sortiment elektrických parních a horkovodních kotlů Viessmann pro průmyslové aplikace zahrnuje hybridní kotle i plně elektrické kotle. Nabídka zahrnuje také vše potřebné pro energetický systém, jako je dokonale sladěná systémová technika pro přístrojové vybavení a regulaci, systémy pro udržování tlaku, čerpadla, ventily, systémy rekuperace tepla a komíny.

*V závislosti na aktuální součásti a jmenovitém tlaku

Užitečné odkazy