Vyžádat bezplatné poradenství

Topné systémy pro průmysl a obchod - přehled

Požádejte o bezplatnou konzultaci

Najděte správný systém vytápění

Portfolio výrobků Viessmann nabízí rozmanitý sortiment topných systémů pro průmysl a obchod. Pro dobrý přehled o tom, co je k dispozici, se vyplatí nahlédnout do našeho katalogu výrobků. Tam si můžete pomocí filtrů, jako je oblast použití a zdroj energie, seřadit a zobrazit požadované výsledky. Vyhledávač výrobků nabízí také možnost vyhledávání konkrétních témat. V následujících kapitolách najdete také přehled topných systémů určených speciálně pro komerční a průmyslové aplikace. Ať už máte již pevnou představu o tom, co chcete, nebo stále nejste rozhodnuti, neváhejte nás kontaktovat a požádat o bezplatnou konzultaci.

Tepelná čerpadla pro obchod a průmysl

Tepelná čerpadla Viessmann Vitocal pro komerční a průmyslové aplikace vám umožní využívat bezplatnou energii z okolního prostředí. Pro komerční a průmyslové prostředí nabízí Viessmann tepelná čerpadla typu solanka/voda, tepelná čerpadla se zdrojem tepla ve vzduchu a velká tepelná čerpadla. K dispozici je také možnost využití systémů pro ukládání energie v ledu.

Tepelná čerpadla země/voda využívají jako zdroj energie zeminu prostřednictvím geotermálních kolektorů nebo sond, zatímco tepelná čerpadla vzduch využívají jako primární zdroj energie venkovní vzduch ohřátý sluncem nebo odpadní teplo. U zásobníků energie z ledu se jako zdroje tepla využívá současně venkovní vzduch, sluneční záření a země.

Kromě výroby tepla se výrobky z řady s vysokým výkonem vyznačují také působivým chladicím výkonem – například pro chlazení skladů potravin a zajištění klimatizace ve výrobních prostorách. Tepelná čerpadla s výkonem až 600 kW jsou vhodná i pro instalaci v nevhodných prostorách a lze je konfigurovat jako dvourežimové systémy. Plynové a olejové kondenzační kotle pokrývají špičkové zatížení.

Solární tepelné systémy

Solární termické systémy Viessmann jsou ideálním doplňkem pro ohřev TUV a záložní zdroje tepla. Díky širokému sortimentu kolektorů nabízí Viessmann flexibilní a individuální řešení pro každou aplikaci. Naše ploché a trubicové kolektory Vitosol využívají volnou sluneční energii. Jejich využitím se nejen snižuje tlak na životní prostředí, ale také se snižují náklady vynaložené na nákup a skladování paliva. Investice do solárních termických systémů je proto ekologická, ekonomická a perspektivní. Kolektory se ideálně používají tam, kde výroba tepla pro technologické účely vyžaduje nízkou úroveň teploty.

Ploché kolektory jsou vhodné pro nadstřešní instalaci, integraci do střechy a pro instalaci na nosiče kolektorů. Patentovaná spínací absorpční vrstva Viessmann chrání vysoce výkonné ploché kolektory před přehřátím a stagnací. Absorbéry našich vakuových trubicových kolektorů přesvědčují svou schopností zachytit obzvláště velké množství sluneční energie, čímž zajišťují vysokou úroveň účinnosti. Vakuum zde zajišťuje obzvláště účinnou tepelnou izolaci. Trubicové kolektory jsou schopny přeměnit i nízké úrovně slunečního záření na využitelné teplo.

Viessmann nabízí kompletní systémy pro komerční a průmyslové aplikace. Nabídka zahrnuje účinné topné systémy pro všechny zdroje energie - středně velké kotle a průmyslové kotle na plyn, olej, biomasu nebo teplo z prostředí. Výrobky Viessmann jsou navrženy tak, aby zajistily hospodárné dodávky tepla, páry, chladu a elektřiny. Je zajištěn rozsah výkonů až do 44 megawattů.

Společnost Viessmann podporuje každý projekt komplexní nabídkou služeb od plánování a instalace až po poprodejní servis. Kromě toho můžete se společností Viessmann po svém boku vyvíjet a realizovat vlastní integrované energetické koncepty pro výrobní průmysl, pro poskytovatele služeb a pro průmyslové aplikace. Pro každý projekt jsou pro zákazníka individuálně vyvinuty koordinované komponenty a systémy z jednoho zdroje.

Díky dlouholetým zkušenostem s konstrukcí středně velkých a průmyslových/komerčních kotlů a nejmodernějším výrobním technologiím používaným v našich výrobních závodech zajišťuje Viessmann vysokou kvalitu a vyniká jako technologický průkopník systémových řešení. Topné systémy Viessmann se vyznačují vysokou provozní spolehlivostí a dlouhou životností.

Kotle na tuhá paliva

Portfolio výrobků Viessmann pro kotle na tuhá paliva zahrnuje: Kotle na pelety, kotle na polena a kotle na štěpku. Štěpka jsou malé kousky přírodního dřeva s kůrou nebo bez ní. Pelety jsou naproti tomu stlačená forma biomasy s vysokou výhřevností. Vyrábějí se ve velkém množství jako odpadní produkt v dřevozpracujícím průmyslu.

Dřevní biomasa je prakticky uhlíkově neutrálním zdrojem energie, protože se uvolňuje pouze tolik CO2, kolik strom předtím spotřeboval během svého růstu. Kromě toho je dřevo jako palivo pro domácnosti levné, zejména pokud může pocházet z regionálních zdrojů, a nepodléhá velkým cenovým výkyvům. Naše kotle na biomasu se vyznačují vysokou provozní spolehlivostí a účinností. Dosahují účinnosti přes 90 % a jsou úsporné ve spotřebě, což následně zajišťuje nízké náklady na vytápění.

Plynové kotle do 2000 kilowattů

Plynové kondenzační kotle a nízkoteplotní plynové kotle Viessmann Vitodens pro průmyslové a komerční použití jsou k dispozici ve výkonech do 2000 kilowattů. Vynikají velmi úsporným, čistým a spolehlivým provozem. Mají také působivě dlouhou životnost. Vysoce kvalitní komponenty topných systémů jsou vzájemně sladěny a bez problémů spolupracují již od výroby. Za zvláštní pozornost stojí plynový hořák MatriX – milník ve vytápěcí technice Viessmann. Nerezová gáza MatriX zajišťuje dlouhou životnost, zatímco hořák je necitlivý na vysoké teplotní zatížení.

Díky použití pokročilé kondenzační techniky jsou plynové kondenzační kotle Viessmann pro komerční využití schopny nabídnout optimální využití energie spolu s úspornou spotřebou. Nízkoteplotní plynové kotle se vyznačují osvědčenou kvalitou Viessmann a vysokou standardní sezónní účinností [podle DIN].  

Užitečné odkazy