Kotle na tuhá paliva pro komerční využití

Pro výrobu tepla v komerčním sektoru existuje řada možností. Vedle plynových a olejových topných kotlů a také kogeneračních zařízení upoutají zejména kotle na tuhá paliva mnoha kvalitativními znaky. Topná technologie má maximálně bezpečný provoz a maximální účinnost. Dřevo jako palivo už dlouhou dobu neexistuje jen v podobě polen, ale také jako pelety a štěpka. Pro všechny typy platí, že při spalování uvolní pouze tolik CO₂, kolik přijaly během růstu (jako strom, plantážová dřevina atd.). 

Topná technologie s dlouhou tradicí

Žádný topný systém nemá tak dlouhou tradici jako topení dřevem. Tisíce let jej lidé používají k ohřátí místností nebo k realizaci řemeslných procesů. A jiné topné systémy sotva absolvovaly více optimalizačních kroků než klasický kotel na tuhá paliva. Mezitím se takové kotle staly vysoce účinnými a moderními zařízeními, která i bez kondenzační techniky dosahují účinností přes 90 %. Přitom nehraje roli, zda jsou koncipované pro dřevěná polena, pelety, štěpku nebo vše dohromady.

Kotle na dřevěná polena pro komerční využití

>Kotle na dřevěná polena pro komerční využití spalují kusové dřevo klasickým způsobem. Jako palivo se používají půlmetrová a metrová polena. Je možné využít i dřevěné brikety nebo volné zbytky dřeva. Díky nejmodernější technologii spalování přeměňuje kotel Viessmann na dřevěná polena pro komerční využití energii obsaženou ve dřevě téměř beze ztráty na teplo.

Peletové a štěpkové kotle pro komerční využití

Se stejnou účinností jako kotle na dřevěná polena pracují kotle Viessman na tuhá paliva určené pro pelety a štěpku. Výsledek: Účinnosti kotlů vyšší než 90 procent a nízké náklady na topení. Kromě toho nabízejí oba druhy kotlů výhodu plně automatického provozu. Manuální přikládání palivového dřeva není nutné, protože o potřebný přívod paliva se stará dopravník.

Systémy na tuhá paliva pro komerční využití s výkonem až 6 000 kW

kvalitu a nejvyšší účinnost nabízí Viessmann i u vyšších výkonů. Topné systémy na dřevo tak dosahují jmenovitého tepelného výkonu až 1 250 kW. Spalovací kotle na dřevo pro komerční využití se dostávají dokonce na 8 000 kW. Díky tomu je i pro velmi velkou potřebu tepla k dispozici stále dostatečný výkon.