Ideální pro modernizaci: Vitocal 250-AH

Nová generace tepelných čerpadel.

Spolehlivé, kompaktní a ekologické jako nikdy předtím – s novou inovativní technikou tepelných čerpadel od společnosti Viessmann lze teplo z okolního prostředí využívat co nejúčinněji k vytápění a chlazení.

Vitocal 250-AH s výstupní teplotou až 70 °C je tepelné čerpadlo speciálně vyvinuto pro modernizaci. Stávající radiátory lze využívat i nadále. Podlahové topení není nutně potřeba. Přesvědčí vysoká energetická účinnost, komfortní ovládání přes aplikaci, trvale udržitelný provoz a příjemný design.

Benefity Vitocal 250-AH

Výhodná kombinace pro stávající topné systémy

Výhodná kombinace pro stávající topné systémy

Vitocal 250-AH se hodí zejména k doplnění stávajícího topného zařízení. Potom pokryje tepelné čerpadlo základní zatížení a kotel se zapne pouze při mimořádně nízkých teplotách.


Viessmann nabízí také vhodný systém pro dovybavení stávajících topných systémů tepelným čerpadlem: Vitocal 250-AH.

Také pro dovybavení stávajících topných systémů: Vitocal 250-AH

Hybridní tepelné čerpadlo Vitocal 250-AH s venkovní jednotkou

Hybridní tepelné čerpadlo Vitocal 250-AH s venkovní jednotkou


Venkovní jednotka Vitocal 250-AH s designovou podlahovou konzolí (vlevo) a s podlahovou konzolí (vpravo).

Venkovní jednotka Vitocal 250-AH


Benefity tepelného čerpadla Vitocal 250-AH

Climate Protect+++ chrání životní prostředí a ovzduší

Climate Protect+++ chrání životní prostředí a ovzduší

Nová tepelná čerpadla série Vitocal 25x využívají chladivo R290 (propan), které se považuje za mimořádně ekologické „zelené“ chladivo s velmi nízkým GWP100 od 0,02 (Global Warming Potential).


Eco Select – výměna mezi nejlevnějším a nejudržitelnějším způsobem provozu

Hybridní zařízení od společnosti Viessmann pracují s Hybrid Pro Control®. Integrovaný energetický manager reguluje topný systém jak podle rámcových podmínek, jako je venkovní a výstupní teplota, tak podle individuálních nastavení. To můžou být ceny za energii, množství elektřiny vlastní výroby, emise CO2 nebo potřeba tepla. Tak je možné zvolit, aby přístroj například v ekonomickém provozu automaticky využíval aktuálně nejvýhodnější nosič energie. Nebo aby běžel v ekologickém provozu s nejnižší emisí CO2 na kilowatthodinu vyrobené tepelné energie.

Eco Select – výměna mezi nejlevnějším a nejudržitelnějším způsobem provozu

OptiPerform – spolehlivý provoz při maximální účinnosti

OptiPerform – spolehlivý provoz při maximální účinnosti

Moderní tepelná čerpadla od společnosti Viessmann pracují s patentovanou hydraulikou. S Hydro AutoControl® se tepelné čerpadlo provozuje spolehlivě s maximální účinností po celou dobu životnosti. Jedinečná konstrukce neslouží pouze k tomu, aby mohl odborný topenář tepelné čerpadlo s OptiPerform namontovat mnohem rychleji, a tím pádem levněji. Vyžaduje i mnohem méně místa, protože je o 60 % menší než obdobné systémy.


Service Link – pro rychlejší reakci v případě servisu

Tepelná čerpadla série Vitocal 25x jsou díky technologii pro mobilní telefony vždy spojeny se servisem společnosti Viessmann. Tepelné čerpadlo ohlásí případné závady přímo a bez časové prodlevy. Odborný servisní technik může ihned učinit potřebná opatření. Odpadají tak zbytečné výjezdy, což šetří čas i peníze.

Service Link – pro rychlejší reakci v případě servisu

SSuper Silent – tichý provoz při plném a částečném zatížení

Super Silent – tichý provoz při plném a částečném zatížení

Viessmann patří díky designu Advanced Acoustic + k nejtišším svého druhu. Ventilátor je zvukově optimalizován. Ve spojení s inteligentím řízením otáček zajišťuje výrazné snížení zvuku ve vzduchu při provozu s plným a částečným zatížením. To znamená, že venkovní jednotka se dá bez problémů nainstalovat v oblastech s hustou zástavbou, třeba v řadových domcích nebo blízko hranice pozemku.


Výhody na první pohled

  • S výstupní teplotou až 70 °C (při venkovní teplotě do -10 °C) se nejlépe hodí pro modernizaci.
  • Climate Protect+++: Chrání životní prostředí a ovzduší – ekologické přírodní chladivo R290 (propan) s velmi nízkým GWP100 0,02 (GWP = Global Warming Potential).
  • OptiPerfom: Spolehlivý provoz s vysokou účinností.
  • Service Link: Zaručuje rychlejší doba reakce v případě nutného servisu.
  • Super Silent: Umožňuje umístění v místech s důrazem na extra tichý provoz.
  • Nízké provozní náklady díky vysoké účinnosti, COP (coefficient of performance) podle ČSN EN 14511: až 5,3 (při A7/W35).
  • Až o 60 % menší potřeba místa oproti srovnatelným modelům.
  • Integrovaný systém Energy Management zajišťuje přehled spotřeby energie a nákladů.
  • Jednoduchá obsluha přes aplikaci ViCare.
  • Snadná integrace do stávajícího topného systému včetně stávajícího zdroje tepla.


Technika hybridních tepelných čerpadel Vitocal 250-AH

Venkovní jednotka Vitocal 250-AH

Außeneinheit Vitocal 250-AH

Vitocal 250-AH

 

Vitocal 250-AH

V horkých letních dnech dokáže tepelné čerpadlo místnosti i chladit.


Elektronická platforma – Viessmann One Base

Elektronická platforma potřebuje pouze systém: Viessmann One Base

Platforma integruje již stávající řešení Smart-Home naprosto jednotně a bezdrátově. Dá se bez problémů rozšiřovat, třeba o wallbox k nabíjení vlastního elektromobilu. I trvale udržitelné použití enegie a tepla ve ViShare Energy Community*1,2 lze bez problémů sledovat přes elektronickou platformu.


Viessmann One Base elektronická platforma je připravena pro všechny dodatečné digitální služby. Řízení integrovaných služeb a přístrojů je možné jednoduše s hlasovým asistentem přes Amazon Alexa nebo asistentem Google. Elektronická platforma představuje pro každou domácnost perspektivní a kdykoliv rozšiřitelný energetický systém.

24 hodin denně v nejlepších rukou

Ke komunikaci s elektronickou platformou je zapotřebí pouze aplikace ViCare, kterou získá zákazník zcela zdarma. Integrovaný systém Viessmann Energy Management zařídí zbytek. Obsluha elektronické platformy přes aplikaci je zcela rychlá a jednoduchá. Servisní technik má navíc na dálku přehled o systému a případně může ihned optimalizovat nastavení regulace elektronickou cestou. Zákazníkovi tak odpadnou zbytečné výjezdy a domlouvání termínů s odbornými partnery.

*1 Provozovatel a smluvní partner ve ViShare Energy Community je Energy Market Solutions GmbH (EMS), podílník ve Viessmann Group.
*2 Dostupnost služby na dotaz.

Pohoda na dosah ruky: Snadné a pohodlné ovládání energetického systému odkudkoliv.

Pohoda na dosah ruky: Snadné a pohodlné ovládání energetického systému odkudkoliv.


Všechny systémy Viessmann a řešení Smart-Home na jedné platformě

Pomocí elektronické platformy Viessmann One Base se obsluhuje kompletní energetický systém jednoduše, spolehlivě a rychle. Nová platforma spojuje všechny přístroje a elektronické aplikace do jediného energetického řešení. Přináší následující výhody: nižší spotřebu energie, menší uhlíkovou stopu a vždy aktuální přehled o běžných nákladech. Elektronická platforma je tak přínosem i pro budoucí ochranu ovzduší.

Obrázek: Viessmann One Base – Elektronická platforma propojuje sítí digitální služby s kompletními energetickými systémy s tepelnými čerpadly, větracími zařízeními, akumulátory a fotovoltaickým zařízením.
Všechny systémy Viessmann a řešení Smart-Home na jedné platformě

Viessmann One Base

 

 

Viessmann One Base: Pohodlná, efektivní a perspektivní

Viessmann One Base integruje všechny produkty, systémy a řešení pro chytrou domácnost do jedné platformy. To znamená, že celý energetický systém lze snadno, spolehlivě a rychle ovládat pomocí jedné aplikace.

V energetickém kokpitu aplikace ViCare má uživatel přehled o všech energetických tocích v jeho domácnosti.

Energetický kokpit aplikace ViCare

Analytický nástroj ukazuje současnou i historickou soběstačnost a míru vlastní spotřeby.

Analytický nástroj ukazuje současnou i historickou soběstačnost a míru vlastní spotřeby.


Elektronická platforma – Přehled výhod na první pohled

+ Komfort: Řízení energetického systému přes aplikaci. Na přání lze propojit s dalšími přístroji a službami jako Amazon Alexa, Apple Homekit, Google Assistant i mnoha dalšími.*2
+ Účinnost: Pomocí propojení přes sítě a díky optimalizaci energetických výkonů zajišťuje platforma velmi účinný a levný provoz.
+ Bezpečnost: Odborná firma je automaticky informována o všech závadách a může odstranit jejich možné příčiny online.
+ Připraveno na budoucnost: Dlouhodobá integrace všech požadovaných digitálních služeb, upgrade rozšíření produktů, například fotovoltaika s akumulátorem a wallbox pro e-mobilitu.

*2 Dostupnost služby na dotaz.
Obrázek: Radiátorové termostaty ViCare umožňují jednoduché regulování samostatných místností přes aplikaci nebo hlasový příkaz, např. přes Amazon Alexa.
Radiátory s radiátorovým termostatem ViCare

Produktové detaily Vitocal 250-AH

Přehled

Jmenovitý tepelný výkon (kW), pracovní bod A7/W35 (podle ČSN EN 14511)
Typ 252.A10: 7,3 kW | Typ 252.A13: 8,1 kW
Výkonové číslo ε (COP hodnota) A7/W35
Typ 252.A10: 5,3 | Typ 252.A13: 5,2
Energetická účinnost ƞs : Výkonové údaje pro vytápění v souladu s Nařízením EU č. 813/2013 za průměrných klimatických podmínek pro nízkoteplotní použití (W35) a středoteplotní použití (W55)
energieeffizienklasse.png
Energetická účinnost ƞs při W35 v %: Typ 252.A10: 197 | Typ 252.A13: 181
Příprava pitné vody v energetické třídě
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Rodinné domy, Modernizace
Obsluha
Einfaches RGB
Ovládání tepelného čerpadla se 7palcovým barevným dotykovým displejem, lze ovládat pomocí aplikace ViCare
Příprava TV
Pro vysoký komfort teplé vody je nutný přídavný zásobník teplé vody.
Další hodnoty
Pro prostorové vytápění/chlazení a ohřev TUV | Maximální výstupní teplota: 70 °C (při venkovní teplotě do -10 °C) | Monobloková vnitřní jednotka s regulací tepelného čerpadla, vysoce účinné oběhové čerpadlo pro sekundární okruh, 4/3cestný ventil, bezpečnostní skupina | Integrovaná hybridní hydraulika a rozhraní pro ovládání externího generátoru tepla | Vestavěný akumulační zásobník topné vody a přepouštěcí ventil