Plynové kondenzační kotle pro obytné budovy

Efektivní vytápění plynem díky kondenzační technice

Kondenzační plynové kotle nevyužívají pouze teplo, které vzniká při spalování jako měřitelná teplota topných plynů (tepelná hodnota), ale dodatečně i obsah jeho vodní páry (výhřevnost). Kondenzační kotle jsou schopny odebrat teplo, které je obsažené ve spalinách a dodatečně ho přeměnit na výhřevné teplo a to využít.

Vysoce výkonné výměníky tepla dokáží spaliny před únikem do komína vychladit natolik, že vodní pára, která je v nich obsažena, cíleně kondenzuje a dodatečně přenáší do topného systému uvolněné teplo z kondenzace.

S touto technologií dosahuje plynový kondenzační kotel normovaného stupně využití až 98 % (vztaženo na výhřevnost). Vytápění plynem pomocí kondenzačního kotle pracuje velmi úsporně z hlediska energie, což šetří jak peněženku, tak životní prostředí.

Výhřevnost (Hs) - definuje množství tepla uvolněného při úplném spalování, včetně vypařovacího tepla, které je obsaženo ve vodní páře topných plynů.  Vzhledem k nejnovějším technologiím a kvalitnímu materiálu, ze kterého jsou vyrobeny výměníky, je cena plynového kondenzačního kotle vyšší. Investice se vzhledem k uspořeným energiím vrátí během několika let. Kombinace kondenzačního kotle a fotovoltaiky.

Všechny plynové kondenzační kotle jsou navrženy k tomu, aby se k nim mohl připojit solární systém. Proč nedoplnit teplo z plynu ještě energií ze slunce, za kterou faktura nepřijde?  Spojením solárního systému a plynového kotle ušetříte za ohřev pitné vody. Tento systém vám dokáže ušetřit i polovinu výdajů za plyn.

Stále opakované téma u kotlů na pevná paliva jsou emise. Kvůli nevyhovujícím standardům jsou kotle emisní třídy 1 a 2 již neprodejné a s pomocí státních dotací se do českých domácností dostávají ekologičtější a účinnější zařízení. Všechny plynové kotle Viessmann jsou registrovány u státních dotačních programů. Při výběru nového plynového kotle dbejte na co nejvyšší třídu energetické účinnosti. Díky štítkům můžete snadno porovnávat jednotlivé výrobky. Vybírejte mezi kotli označenými písmeny A, B. Díky tomu se vás nebudou týkat další plánované restrikce v používání neekologických kotlů.

Moderní vytápění plynem – tak funguje kondenzační technika
Gas-Brennwert-Matrixbrenner.jpg

Neustálý vývoj výrobků Viessmann

Plynový hořák MatriX představuje to nejmodernější v nabídce topné techniky Viessmann. Díky použití tkaniny z ušlechtilé oceli vyniká dlouhou životností. Hořák je odolný i při zvýšené tepelné zátěži. V kombinaci s výměníkem tepla Inox-Radial, který je z ušlechtilé oceli, dokáže drasticky snížit nejen spotřebu plynu, ale i vypouštěné emise škodlivin.

Plynové kondenzační kotle připraveny na provoz s vodíkem v zemním plynu již dnes

Vodík je z pohledu emisí CO2 spalován neutrálně a je tím šetrný k naší planetě. Pro provoz s vodíkem připravená plynová kondenzační topná zařízení společnosti Viessmann dokáží již dnes až 20 % podílu vodíku v zemním plynu přeměnit efektivně na teplo a jsou tím připravená pro budoucnost.

H2_ready_logo_605x341px_transp.png

Plynové kondenzační kotle se zásobníkem na teplou vodu

Plynové kondenzační kotle mohou mít i vestavěný zásobník na teplou vodu. V případě nedostatku prostoru je ideální variantou nabíjecí zásobník vody. Ten vodu ohřívá průběžně a díky tomu je 46 l nabíjecí zásobník srovnatelný se 150 l externím zásobníkem. Zda zvolit plynový kotel s vestavěným nebo odděleným zásobníkem vody záleží na počtu členů domácnosti, koupelnových zvycích i prostoru, který můžete novému kotli poskytnout.

plynovy-kondenzacni-kotel-se-zasobnikem.jpg

Plynové kondenzační kotle Viessmann

Princip kondenzačního kotle na plyn spočívá v tom, že zužitkuje také teplo, které u běžné topné techniky zůstává bez užitku. Kondenzační kotel odebírá téměř dokonale teplo obsažené ve spalinách a přeměňuje ho dodatečně na topné teplo. Hlavní výhodou je tedy maximální využití plynu, a to z 98 %. Vysokým procentem využití nejen, že šetříte svou peněženku, ale i životní prostředí. Díky výkonnému hořáku se také snižují vypouštěné emise do ovzduší. Kondenzační kotle Viessmann jsou také nenáročné na obsluhu. Stačí je jednou za rok nechat zkontrolovat odborníkem. Vyznačují se minimální hlučností i designovým zpracováním a proto jsou ideálním řešením i do menších domácností. S výběrem ideálního kondenzačního kotle vám rádi pomohou odborníci během nezávazného poradenství. Navíc dokáží již dnes až 20 % podílu vodíku v zemním plynu přeměnit efektivně na teplo a jsou tím připravená pro budoucnost.