Vzájemná provázanost: Systémová technika

"Celek je více než suma jeho částí." Podle této filozofie, nabízí Viessmann nejen jednotlivé komponenty zařízení vytápění, které splňují vysoké standardy kvality, spolehlivosti a účinnosti Viessmann.

Všechny výrobky jsou součástí odpovídající celkové koncepce, kde se všechny komponenty vzájemně doplňují. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s bezdrátovým dálkovým ovládáním, silné zásobníky teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort z teplé vody a kvalitní solární systémy pro úsporné vytápění.

Vitodens300-W_1397-9_A4.indd

Jednotná regulace 1,5–2.000 kW

S rostoucími požadavky na efektivní, víceúčelové a uživatelsky přívětivé ovládání topných systémů se regulace stává stále důležitější: Proto Viessmann nabízí Vitotronic 200/300, integrovaný program kontroly pro všechny malé kotle, nástěnné kotle, střední kotle a tepelná čerpadla.

Obsluha za pomoci menu

Ovládáni za pomoci menu je jednoduché a intuitivní. Tomu přispívají standardní ovládací prvky: Velký podsvícený grafický displej s víceřádkovým textovým displejem, vysoce kontrastní černobílý displej a funkce kontextové nápovědy za pomoci tlačítka "?". Speciální funkce, jako topné křivky, solární zisk a spínací časy jsou zobrazeny graficky.

vitotronic-regelung.jpg

Vitotronic 200 simulační software

Vyzkoušejte sami, jak snadné je nový Vitotronic 200 používat a nastavovat. Zde najdete simulačním software jako spustitelný soubor k dispozici ke stažení. Je spustitelný na PC / notebooku se systémem MS Windows XP / Windows 7.

Uložte soubor ZIP na vašem PC, a rozbalte soubor do adresáře podle svého výběru. Poté spusťte aplikaci dvojitým kliknutím na extrahovaný soubor.

Simulaci můžete ukončit klepnutím pravým tlačítkem myši na aplikaci a stisknutím tlačítka " Exit " nebo vybráním kombinace kláves "Alt + F4".

316_Touch-Display_vitodens_300_W.jpg

5ti palcový barevný dotykový displej Vitotronic 200 (HO2B) pro Vitodens 200-W, Vitodens 222-F a Vitodens  242-F  

Osvědčená digitální regulace Vitotronic 200 dostane pro přístroje Vitodens série 200 přídavné funkce. Obzvláště nápadný je velký pětipalcový barevný dotykový displej.

Pokud máte zájem, můžete si zde stáhnout simulaci (EXE) na Váš počítač a vyzkoušet si náš nový Touch-Display "live".
 

5palcový barevný dotykový displej

Regulační program pro střední a velké kotle – ekonomické řízení energie pro všechny velikosti zařízení

Od jednokotlové až o více kotlové řízení s centrálním ovládáním dodává Viessmann ideální odladěná řešení. Řídicí systém Vitotronic s možností komunikace je elektronický systém řízení pro hospodárný a bezpečný provoz topného systému.

U středních a velkých kotlů je k dispozici široký regulační program. Kromě integrovaných ovládacích prvků, jako např. u plynových kondenzačních kotlů Vitocrossal 300 (CM3C), existují také varianty, které lze namontovat na horní straně kotle.

Dálkové ovládání

Dálkové ovladače nového Vitotronic kontrolního programu mají atraktivní design a lesklý bílý kryt vhodný pro použití v obývacím pokoji.

Díky jednoduchému a intuitivnímu používání s jednotnou provozní filozofií Vitotronic vždy zaručí rychlý přehled topného systému.

fernbedienungen.jpg
vitotrol-app.jpg

Aplikace ViCare

Nové možnosti ovládání vytápění přes internet poskytuje aplikace ViCare. Jednoduchá grafická plocha ViCare možňuje zcela intuitivní obsluhu vytápění v českém jazyce!

Stálý přehled o stavu zařízení

Provozovatel zařízení vidí na první pohled, zda je při provozu vytápění všechno v zelené oblasti. Žluté políčko informuje o nevyřízeném servisu a v případě červeného se automaticky zobrazí kontakt na odbornou topenářskou firmu.

K tomu se jednoduše uloží kontaktní údaje odborné firmy. Nakonec samozřejmě rozhodne provozovatel zařízení, zda chce, aby jeho vytápění sledovala odborná firma pomocí speciálně vyvinuté aplikace Vitoguide (Tato funkcionalita v přípravě). 

Informace o produktu

Ohřívače teplé vody
 

V programu Vitocell najdete ten správný zásobník teplé vody pro vaše požadavky. V závislosti na potřebě teplé vody a možností instalace, vyberte postranní nebo spodní zásobník teplé vody.

Hygienické zásobování pitnou vodou

Vnitřní povrch zásobníku teplé vody je rozhodující pro hygienické zajištění pitné vody. Viessmann proto sází na dva kvalitativní koncepty: Na smaltování Ceraprotect pro bezpečnou, trvalou ochranu před korozí v rodině produktů Vitocell 100. A na nerezavějící ušlechtilou ocel pro nejvyšší hygienické nároky v rodině produktů Vitocell 300.
 

warmwasserspeicher.jpg
daten-kommunikation.jpg

Datová komunikace

Ať už rekreační dům, užitková stavba nebo velký bytový komplex - řada Viessmann TeleControl nabízí inteligentní řešení pro datovou komunikaci s topnými systémy a domovní technikou.

To platí pro všechny dostupné systémy vytápění: Olejové i plynové kondenzační kotle, střední a velké kotle na olej a zemní plyn, solární systémy, stejně jako Topné kotle na pelety a tepelná čerpadla.

Úpravny vody

Více informací o moderní úpravě vody najdete zde.

 • Aquahome
  Moderní úpravny vody pro domácnost
 • Aquahome DUO
  Moderní úpravna a filtr vody pro domácnost
 • Aquaset
  Moderní úpravny vody určené k napájení v kotelně
Untitled design (56).png
frischwasser-module.jpg

Sladkovodní moduly

Moduly na pitnou vodu se používají pro pohodlný a hygienický ohřev vody na principu průtokového ohřívače. Na rozdíl od běžného zásobníku teplé vody v něm nebude voda pro potravinářské účely použita k ukládání energie, ale v případě potřeby nejdříve ohřáta pomocí výkonného deskového tepelného výměníku. Energie pro ohřev užitkové vody, přichází z topné vody akumulačního zásobníku, který může být zahříván řadou různých systémů - solárních systémů, jakož i kotle na tuhá paliva, konvenčních kotlů na olej / plyn, tepelných čerpadel a dalších systémů.


solaranlage.jpg

Solární systémy a fotovoltaika

Využijte bezplatné energie ze slunce: Zjistěte více o našich solárních systémech pro ohřev užitkové vody, vytápění a výrobě elektrické energie.

Tepelné výměníky

waermetauscher.jpg
heizkoerper.jpg

Topná tělesa

Důležitou součástí řady příslušenství Viessmann Vitoset je široká škála radiátorů. Od levných kompaktních ventilových a kompaktních radiátorů, a radiátorů centrálního vytápění po designové ploché radiátory, praktické koupelnové radiátory a vysoce účinné nízkoteplotní radiátory.

Všechny komponenty rozsáhlých Viessmann příslušenství a radiátorů se samozřejmě vyznačují vysokou kvalitou a dodají každé budově zvláštní nádech, ať už se ojedná o budovu bytnou či komerční. Použití kvalitních a testovaných materiálů, a vysoce kvalitní zpracování zajistí, že jakékoli řešení múže být realizováno efektivně a spolehlivě.

Vitoset – Kompletní příslušenství

V rámci programu Vitoset vám Viessmann poskytne všechny komponenty potřebné pro domácí topné soustavy. Výhoda pro Vás: Vše do sebe zapadá a může být dle vašich individuálních požadavků zapojeno jako jeden systém. Vaše nápady mohou být navíc realizovány rychle a bezpečně. Všechny součásti jsou totiž rychle, přímo a v nejvyšší kvalitě k dispozici u vašeho Viessmann partnera.

Co spojuje všechny součásti rozsáhlého příslušenství Viessmann je použití vysoké kvality testovaných materiálů a jejich dokonalé zpracování – to zajišťuje, že poskytují skutečně bezpečné a spolehlivé řešení.

Vitoset – inovační technologie, kde do sebe všechny komponenty dokonale zapadají. Zeptejte se svého místního partnera Viessmann – rád vám s množstvím možností využití Vitoset poradí.
 

Skladování paliva

 • Skladování pelet

Výroba tepla

 • Membránové expanzní nádoby pro uzavřené   topné systémy, barva: stříbrná barva Vitosilber, o velikosti 25–140 l také v čistě bílé (RAL 9010)
 • Uzavírací ventily, bezpečnostní ventily, odvzdušňování
 • Kompaktní změkčovací zařízení
 • Odsávací systémy z nerezové oceli, jedno- a dvoustěnné

Ohřev vody

 • Filtry na pitnou vodu
 • Expanzní nádoby pro pitnou vodu
 • Změkčovače vody
 • Oběhová čerpadla
 • Membránové pojistné ventily pro uzavřené ohřívače vody
 • Sladkovodní moduly pro ohřev vody na principu průtokového ohřívače

Rozvod tepla

 • Uzavírací ventily, zpětné ventily
 • Hydraulické výhybky
 • Směšovací ventily
 • Cirkulátory
 • Akumulační zásobník topné vody

Odvod tepla

 • Univerzální, ploché a koupelnové radiátory, a zvláštní příslušenství
 • Příslušenství k radiátorům
 • Systémy podlahového vytápění
   
vitoset.jpg