Vzájemná provázanost: Systémová technika

"Celek je více než suma jeho částí." Podle této filozofie, nabízí Viessmann nejen jednotlivé komponenty zařízení vytápění, které splňují vysoké standardy kvality, spolehlivosti a účinnosti Viessmann.

Všechny výrobky jsou součástí odpovídající celkové koncepce, kde se všechny komponenty vzájemně doplňují. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s bezdrátovým dálkovým ovládáním, silné zásobníky teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort z teplé vody a kvalitní solární systémy pro úsporné vytápění.

Vitodens300-W_1397-9_A4.indd

Jednotná regulace od 1,5 do 2.000 kW

S rostoucími požadavky na efektivní, víceúčelové a uživatelsky přívětivé ovládání topných systémů se regulace stává stále důležitější. Regulace Vitotronic 200/300 společnosti Viessmann je komplexní program řízení všech nástěnných jednotek, středních kotlů a tepelných čerpadel.

Barevný dotykový displej

Osvědčená a spolehlivá regulace Vitotronic byla zásadně přepracována a přizpůsobena požadavkům moderní komunikace zařízení. Barevný 7" dotykový displej na přední straně kotle okamžitě upoutá pozornost.

7palcový barevný dotykový displej
Vicare_Vitodens-343-F-B3UF.jpg

Aplikace ViCare

Nové možnosti ovládání vytápění přes internet poskytuje aplikace ViCare. Jednoduchá grafická plocha ViCare možňuje zcela intuitivní obsluhu vytápění v českém jazyce!

Stálý přehled o stavu zařízení

Provozovatel zařízení vidí na první pohled, zda je při provozu vytápění všechno v zelené oblasti. Žluté políčko informuje o nevyřízeném servisu a v případě červeného se automaticky zobrazí kontakt na odbornou topenářskou firmu.

K tomu se jednoduše uloží kontaktní údaje odborné firmy. Nakonec samozřejmě rozhodne provozovatel zařízení, zda chce, aby jeho vytápění sledovala odborná firma pomocí speciálně vyvinuté aplikace ViGuide. 

Informace o produktu

Zásobníkové ohřívače teplé vody
 

V programu Vitocell najdete ten správný zásobník teplé vody pro každý požadavek. V závislosti na potřebě teplé vody a možností instalace, vyberte volně stojící nebo podstavný zásobník teplé vody.

Hygienické zásobování pitnou vodou

Vnitřní povrch zásobníku teplé vody je rozhodující pro hygienické zajištění pitné vody. Viessmann proto sází na dva kvalitativní koncepty: Na smaltování Ceraprotect pro bezpečnou, trvalou ochranu před korozí v rodině produktů Vitocell 100. A na nerezavějící ušlechtilou ocel pro nejvyšší hygienické nároky v rodině produktů Vitocell 300.
 

warmwasserspeicher.jpg
daten-kommunikation.jpg

Datová komunikace

Vitocom 300 a Vitodata 300 nabízejí dodavatelům tepla, jako je správa bytů, dodavatelé tepla nebo komunální služby, výkonný systém TeleControl nebo systém řízení energie pro velké obytné komplexy a komerční budovy.

Úpravny vody

Více informací o moderní úpravě vody najdete zde.

Untitled design (56).png
frischwasser-module.jpg

Moduly čerstvé vody

Moduly na pitnou vodu se používají pro pohodlný a hygienický ohřev vody na principu průtokového ohřívače. Na rozdíl od běžného zásobníku teplé vody v něm nebude voda pro potravinářské účely použita k ukládání energie, ale v případě potřeby nejdříve ohřáta pomocí výkonného deskového tepelného výměníku. Energie pro ohřev užitkové vody, přichází z topné vody akumulačního zásobníku, který může být zahříván řadou různých systémů - solárních systémů, jakož i kotle na tuhá paliva, konvenčních kotlů na olej / plyn, tepelných čerpadel a dalších systémů.

Smart zónová regulace

Samostatné ovládání prostorové teploty pomocí termostatických hlavic nebo servopohonů podlahového vytápění prostřednictvím aplikace ViCare

smart-home-komponenten-nio.png

solaranlage.jpg

Solární systémy a fotovoltaika

Využijte bezplatné energie ze slunce: Zjistěte více o našich solárních systémech pro ohřev užitkové vody, vytápění a výrobě elektrické energie.

Elegantní a efektivní řešení pro zlepšení kvality ovzduší v místnostech

Čistička vzduchu Airhome 15-OP se ideálně osvědčí v místnostech o ploše do 40 m2. Z mnoha předností výrobku můžeme vyjmenovat šestistupňový filtrační systém, který díky použití fotokatalytického filtru umožňuje účinně eliminovat nejen prach a alergeny, aletaké kouř a zápach.

 

Čistička vzduchu
waermetauscher.jpg

Tepelné výměníky

Topná tělesa

Důležitou součástí řady příslušenství Viessmann Vitoset je široká škála radiátorů. Od levných kompaktních ventilových a kompaktních radiátorů, a radiátorů centrálního vytápění po designové ploché radiátory, praktické koupelnové radiátory a vysoce účinné nízkoteplotní radiátory.

Všechny komponenty rozsáhlých Viessmann příslušenství a radiátorů se samozřejmě vyznačují vysokou kvalitou a dodají každé budově zvláštní nádech, ať už se ojedná o budovu bytnou či komerční. Použití kvalitních a testovaných materiálů, a vysoce kvalitní zpracování zajistí, že jakékoli řešení múže být realizováno efektivně a spolehlivě.

heizkoerper.jpg
vitoset.jpg

Vitoset – Kompletní příslušenství

V rámci programu Vitoset vám Viessmann poskytne všechny komponenty potřebné pro domácí topné soustavy. Výhoda pro Vás: Vše do sebe zapadá a může být dle vašich individuálních požadavků zapojeno jako jeden systém. Vaše nápady mohou být navíc realizovány rychle a bezpečně. Všechny součásti jsou totiž rychle, přímo a v nejvyšší kvalitě k dispozici u vašeho Viessmann partnera.

Co spojuje všechny součásti rozsáhlého příslušenství Viessmann je použití vysoké kvality testovaných materiálů a jejich dokonalé zpracování – to zajišťuje, že poskytují skutečně bezpečné a spolehlivé řešení.

Vitoset – inovační technologie, kde do sebe všechny komponenty dokonale zapadají. Zeptejte se svého místního partnera Viessmann – rád vám s množstvím možností využití Vitoset poradí.
 

Skladování paliva

 • Skladování pelet

Výroba tepla

 • Membránové expanzní nádoby pro uzavřené topné systémy, barva: stříbrná, o velikosti 25–140 l také v čistě bílé (RAL 9010), o velikosti 25–500 l
 • Uzavírací ventily, bezpečnostní ventily, odvzdušňování, odkalování
 • Kompaktní změkčovací a demineralizační zařízení

Ohřev vody

 • Filtry na pitnou vodu
 • Expanzní nádoby pro pitnou vodu
 • Změkčovače vody
 • Oběhová čerpadla
 • Membránové pojistné ventily pro uzavřené ohřívače vody

Rozvod tepla

 • Uzavírací ventily, zpětné ventily
 • Hydraulické výhybky
 • Směšovací ventily
 • Cirkulační čerpadla

Odevzdávání tepla

 • Univerzální, ploché a koupelnové radiátory, a zvláštní příslušenství
 • Příslušenství k radiátorům
 • Systémy podlahového, stěnového a stropního vytápění/chlazení