Vitocal 300-G

Vysoká účinnost díky moderní invertorové technologii

Tepelné čerpadlo typu země/voda Vitocal 300-G je díky moderní invertorové technologii nejefektivnějším řešením pro novostavbu a nejlepší volbou v případě výměny.

Nové tepelné čerpadlo Vitocal 300-G je díky moderní invertorové technologii u tepelných čerpadel typu země/voda nejefektivnějším řešením pro novostavbu a nejlepší volbou pro výměnu starších tepelných čerpadel typu země/voda. Výkonem regulovaný chladicí okruh upravuje topný výkon tepelného čerpadla příslušné potřebě tepla dané budovy. Z toho plyne méně cyklů start-stop v rozsahu částečného zatížení a vyšší roční účinnost. Čerpadlo Vitocal 300-G je dostupné ve dvou velikostech výkonu s modulačním rozsahem 1,7 až 8,6 kW a 2,4 až 11,4 kW a díky tomu pokrývá široké pole využití pro novostavby a stávající budovy.


Mimořádné vlastnosti čerpadla Vitocal 300-G

Vysoká účinnost – nízké náklady na energii

Vedle regulace výkonu zajišťuje RCD systém (Refrigerant Cycle Diagnostic System) obzvláště přesnou a rychlou regulaci chladicího okruhu přes elektronický expanzní ventil. Vysoce účinná energeticky úsporná čerpadla pro okruh solanky a topný okruh snižují spotřebu energie a náklady.

S větrací jednotkou pro vysoký komfort bydlení

Mimořádný komfort bydlení a obsluhy nabízí kombinace tepelného čerpadla s větrací jednotkou Vitovent. Oba produkty lze komfortně obsluhovat přes integrovanou regulaci tepelného čerpadla nebo volitelným dálkovým ovládáním. V horkých letních dnech může tepelné čerpadlo místnosti také chladit. K tomu je zapotřebí volitelné příslušenství:  "natural cooling" box.

Jednoduchá montáž, úspora místa a tichý chod

Malá instalační plocha méně než 0,5 čtverečních metrů a přístup ke všem komponentám relevantních pro servis zepředu umožňují instalaci šetřící místo. Díky velmi nízkému provoznímu hluku 41 dB(A) (akustický výkon dle ErP při B0/W55) se nabízí i instalace tepelného čerpadla v blízkosti obytných místností, třeba v technické místnosti domu.


An heißen Sommertagen kann die Wärmepumpe die Räume auch kühlen. Dafür wird die optionale „natural cooling“-Box benötigt.
Vitocal 300-G ist KEYMARK zertifiziert.


Výhody čerpadla Vitocal 300-G

Tepelné čerpadlo Vitocal 300-G
  • Velmi nízké provozní náklady díky výkonem regulovanému chladicímu okruhu s inovativní invertorovou technologií pro maximální sezónní účinnost SCOP (seasonal coefficient of performance), hodnota SCOP dle ČSN EN 14825: až 5,3 pro průměrné klimatické poměry a použití při nízkých teplotách (W35)
  • Sotva slyšitelné i při instalaci v blízkosti obytných místností díky nové koncepci zvukové izolace
  • Kompaktní rozměry a malá instalační plocha pro více místa v budově
  • Vysoký komfort obsluhy – topení, chlazení, teplá voda a větrání přes regulaci Vitotronic s textovým a grafickým zobrazením
  • Vyšší využití vlastní elektřiny z fotovoltaických zařízení díky vysoké modulaci výkonu tepelného čerpadla
  • S možností připojení na internet díky rozhraní Vitoconnect (příslušenství) pro obsluhu a servis přes bezplatnou aplikaci ViCare 
  • Tepelné čerpadlo splňuje požadavky pro státní dotační programy

 


Komfortní obsluha

Regulace Vitotronic 200

On-line regulace prostřednictvím aplikace ViCare

Přes volitelný komunikační modul Vitoconnect lze tepelné čerpadlo regulovat odkudkoliv online na všech běžných mobilních koncových zařízeních přes bezplatnou aplikaci ViCare. Na samotném zařízení nabízí regulace Vitotronic 200 s textovým a grafickým zobrazením intuitivní a přes menu navigovanou obsluhu.


Vitoconnect zajišťuje spojení

Pro obsluhu prostřednictvím aplikace je nutné rozhraní Vitoconnect. Starší tepelná čerpadla série Vitocal (od roku výroby 2010) lze kdykoliv dodatečně vybavit.

Rozhraní Vitoconnect

ViCare App

Aplikace ViCare 

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topení přes chytrý telefon. Kdykoliv se lze podívat na provozní stav a v případě poruchy je možné snadno kontaktovat odbornou firmu předem uloženou v aplikaci.


Systémová technika

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technologie

Celek je více než součet jeho částí.b  V souladu s touto zásadou společnost Viessmann nabízí nejen jednotlivé komponenty topení, které splňují vysoké standardy Viessmann v oblasti kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak začleněny do sladěného kompletního systému, v němž se k sobě všechny součástky přesně hodí. Protože pouze perfektní souhra součástek integrovaných v systému čerpá celý potenciál výkonu inovativní špičkové techniky.

Systémová technika Viessmann zahrnuje vše, co dělá spolehlivé a ekonomické topení. Regulaci Vitotronic s rádiovým dálkovým ovládáním, stejně jako výkonné zásobníky teplé vody Vitocell pro ten nejlepší komfort teplé vody, až po kvalitní solární zařízení pro podporu topení šetřící náklady. 

Produktové detaily

Přehled

Jmenovitý tepelný výkon (kW)*
Tepelné čerpadlo země/voda: 4,3 / 5,3 kW | *podle ČSN EN 14511, B0/W35
Výkonové číslo ε (hodnota COP)*
země/voda: 4,7 | 4,8 | *podle ČSN EN 14511, B0/W35
Třída energetické účinnosti*
energieeffizienklasse.png
země/voda: typ BWC 301.C06: A+++/A++ | typ BWC 301.C12: A+++/A+++ | *podle nařízení EU č. 813/2013 vytápění, průměrné klimatické podmínky – aplikace při nízké teplotě (W35) / aplikace při střední teplotě (W55)
Třída energetické účinnosti přípravy pitné vody
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Rodinné domy, Novostavby
Obsluha
Einfaches RGB
Regulace Vitotronic s textovým a grafickým displejem. Možnost připojení k internetu díky Vitoconnect (příslušenství) pro provoz a servis prostřednictvím bezplatné aplikace ViCare.
Příprava teplé vody
Pro vysoký komfort teplé vody je nutný přídavný zásobník teplé vody
Další funkce
Tepelné čerpadlo může také chladit místnosti v horkých letních dnech. K tomu je nutný volitelný "natural cooling" box.
Řez produktu: tepelné čerpadlo Vitocal 300-G, typ země/voda


Komplexní servisní služby | Prodloužená záruka

Service Plus

Komplexnost servisních služeb v podobě tří úrovní servisních balíčků Viessmann: 

BASIC

COMFORT

PREMIUM

> Dozvědět se více