Vitocal 300-G – teplo ze země a podzemní vody

 

Profitujte z těchto výhod:

  • Využívá bezplatné teplo ze země a podzemní vody
  • Dvojité tlumení hluku pro tichý provoz
  • Účinný kompresor zajišťuje vysokou přívodní teplotu
  • Energetické bilancování pro žádost o dotaci
  • Řešení Master/Slave pro vyšší potřebu tepla
  • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky Viessmann
  • Tepelné čerpadlo splňuje požadavky státních dotačních programů
  • Třída energetické účinnosti A++ *
*Třída energetické účinnosti podle nařízení EU č. 811/2013 Vytápění, průměrné klimatické poměry - nízkoteplotní aplikace (W35)
 

 

Spolehlivé zásobování teplem v chladné dny

Vitocal 300-G získává regenerativní teplo ze země nebo podzemní vody. Hodí se pro novostavby a modernizace rodinných a dvougeneračních domů.

V závislosti na dostupné okolní energii bude Vitocal 300-G konfigurován buď jako tepelné čerpadlo solanka/voda k využití tepla ze země nebo jako tepelné čerpadlo voda/voda pro teplo z podzemní vody.


Regulace s energetickým bilancováním

Obsluha regulace Vitotronic 200 je díky navádění v menu se srozumitelným textem a grafickému displeji jednoduchá a intuitivní. Umožňuje také diferencované bilancování energie, které uznávají dotační úřady.


Tepelné čerpadlo Vitocal 300-G

Vitocal 300-G získává jako tepelné čerpadlo solanka/voda teplo z vysoce účinných tepelných zdrojů. K tomu účelu se na pozemku vyvrtá zemní sonda, zabuduje systém zásobníků ledu nebo se položí zemní kolektor. Ve všech případech pokryje tepelné čerpadlo i v chladných dnech bez problémů celou potřebu energie.

Alternativně je v závislosti na poloze domu možné i využití tepla obsaženého ve spodní vodě. Potom se Vitocal 300-G jednoduše konfiguruje pro provoz jako tepelné čerpadlo voda/voda.

Tepelné čerpadlo Vitocal 300-G

Jeho použití se nabízí pro novostavbu a modernizaci v rodinných a bytových domech stejně.

Regelung Vitotronic 200

Regulace Vitotronic 200 s ovládáním přes aplikaci jako příslušenství

Regulace Vitotronic 200 s grafickým displejem se srozumitelným textem pro ekvitermní topný provoz se dá ovládat jednoduše a intuitivně. Nastavení lze rychle měnit s řízením podle menu. Volitelně je možné ovládání přes internet přes aplikaci ViCare na mobilním koncovém zařízení.

Vitoconnect vytváří spojení

Obsluha přes aplikaci vyžaduje rozhraní Vitoconnect. Dřívější tepelná čerpadla série Vitocal (od roku výroby 2010) lze tímto zařízením kdykoliv dodatečně vybavit. 

Vitoconnect 100
ViCare App

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci. 

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
5,9 až 117,8 kW
Koeficient výkonu COP v režimu vytápění
V závislosti na výkonovém stupni až 6,58
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A++ * dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek – řešení pro nízkoteplotní aplikace (W35)
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Rodinné domy/dvojdomky/bytové domy, podnikání, obce, novostavba a modernizace
Ovládání
Einfaches RGB
Regulace Vitotronic 200 se srozumitelným textem a grafickým displejem, ovládání možné pomocí aplikace Vitotrol.
Příprava teplé vody
Nutný přídavný zásobník pro vysoký komfort přípravy teplé vody
Další funkce
"natural cooling" funkce chlazení volitelně s boxem NC-Box, "active cooling" funkce chlazení volitelně s boxem AC-Box
Vitocal_300-G-46-kW_Schnitt.png