Vyžádat bezplatné poradenství

Spotřebitelská organizace dTest porovnala tepelná čerpadla vzduch/voda: V testu oceněn Vitocal 250-A od společnosti Viessmann

Vyžádejte si bezplatné poradenství

V porovnání  tepelných čerpadel typ vzduch/voda  od dTestu bylo oceněno tepelné čerpadlo Vitocal 250-A. Tím toto inovační zařízení podtrhuje vůdčí postavení v oblasti technologie a vysoký standard kvality u společnosti Viessmann.

Kvalita výrobku Vitocal 250-A potvrzena

  • V  testu bylo oceněno monoblokové tepelné čerpadlo  Viessmann Vitocal 250-A. Získalo hodnocení  "VELMI DOBŘE" (83 %). dTest jej popisuje jako vysoce účinné při vytápění, vhodné i pro podlahové vytápění, ekologické a se snadnou obsluhou.
  • Jedno z nejtišších tepelných čerpadel svého druhu
  • Regulační platforma Viessmann One Base se stará o jednoduchou obsluhu

Účinné, šetrné vůči klimatu, maximálně tiché a obzvlášť vhodné pro modernizaci – to je tepelné čerpadlo typ vzduch/voda Vitocal 250-A. A patří mezi nejlepší svého druhu: V aktuálně zveřejněném testu organizace dTest inovační tepelné čerpadlo zabodovalo a potvrdilo svoji kvalitu. Bylo oceněno celkovou známkou “VELMI DOBŘE” (85 %).  

Nevyšší efektivita při porovnání produktů v  oblasti vytápění ve všech klimatických podmínkách

U důležitého kritéria hodnocení “Vytápění“ dosáhlo tepelné čerpadlo Vitocal 250-A  v rámci testu na skvělý výsledek (“VELMI DOBŘE” resp. 85 %).

Tepelné čerpadlo je navíc výjimečné tím, že používá výhradně přírodní chladivo R290 (propan), tím se řadí k  těm, které nejvíce šetří životní prostředí. S obzvlášť nízkou hodnotou GWP100 (Global Warming Potential) 0,02 (podle IPPC AR6) představuje R290 jedno z nejekologičtějších chladiv.    

Tiché jako šepot v provozu s plným a dílčím zatížením

Ventilátor tepelného čerpadla Vitocal 250-A je optimalizován ohledně hluku a pracuje s inteligentním řízením otáček, které se stará o podstatné snížení zvuku šířícího se vzduchem v provozu s plným a dílčím zatížením. Díky nákladným vývojovým pracím v akustické laboratoři společnosti Viessmann, jedné z nejmodernějších akustických laboratoří v Evropě, pracují ventilátory a kompresory tepelného čerpadla tak tiše, že nejsou z pohledu hluku téměř vůbec vnímatelné. Proto patří tepelné čerpadlo Vitocal 250-A s hodnotou 30 dB(A) v provozu se sníženou hlučností a ve vzdálenosti čtyř metrů k nejtišším svého druhu. Díky tomu se nechají venkovní jednotky instalovat bez problémů také v oblastech s hustou zástavbou nebo v blízkosti hranice pozemku.

Velmi dobré známky za snadnou obsluhu

Ať už uvedení do provozu, nastavení nebo obsluhu zařízení, prostřednictvím aplikace ViCare App, ohodnotili testující velmi pozitivně.

O výraznou úsporu času při montáži nových tepelných čerpadel se stará jejich patentovaná hydraulika Hydro AutoControl. Díky tomu se tepelná čerpadla při modernizaci přizpůsobí téměř všem stávajícím topným systémům. Časově náročné instalace, které jsou nutné u jiných tepelných čerpadel, odpadají. Také to je obrovskou výhodou pro obchodní partnery společnosti Viessmann.

Regulační platforma Viessmann One Base spojuje tepelné čerpadlo naprosto jednotně se servisní službou s nejvyšším požadavkem kvality. Díky tomu je rovněž možná komfortní obsluha ze strany obsluhy prostřednictvím chytrého telefonu a  Aplikace ViCare App jako snadné uvedení do provozu, obsáhlé monitorování zařízení a běžná dálková údržba se servisním nástrojem  ViGuide  prostřednictvím odborné servisní firmy. Servisní technici tím ušetří nejen mnoho času, jejich zákazníci se budou těšit z nejvyššího komfortu, nejvyšší bezpečnosti a účinnosti užití energie a také z obsáhlé nabídky servisu. Kromě toho umožňuje regulační platforma Viessmann One Base naprosto jednotnou komunikaci s  bateriovým úložištěm energie  Vitocharge VX3  a fotovoltaickým zařízením. Tyto komponenty umožňují provoz tepelného čerpadla po velké části dne s cenově výhodnou vlastní vyrobenou elektřinou.

Energy Management - Díky komplexnímu systému řízení energie - Energy Management - transparentní spotřeba a náklady

Kromě toho zaznamenává v aplikaci ViCare App integrovaný systém řízení energie - Energy Management - veškeré toky energie mezi tepelným čerpadlem a případně instalovaným bateriovým úložištěm energie. Vše je zobrazováno v grafice na displeji chytrého telefonu nebo tabletu, díky tomu jsou spotřeba a výroba energie neustále transparentní. Rozšířené funkce ViCare umožňují, obzvlášť v kombinaci s chytrými prostorovými a podlahovými termostaty společnosti Viessmann, další úspory a komfortní zisky.  

Ve stávajících budovách mohou být dále užívána stávající topná tělesa

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 250-A a kompaktní zařízení Vitocal 252-A se stejnou technikou a s integrovaným zásobníkem teplé vody o objemu 190 litrů jsou speciálně koncipovány pro modernizaci starších plynových a olejových topení. Také při velmi nízkých venkovních teplotách dosahují bez problémů přívodní teploty 70 °C. Díky tomu není montáž podlahových topení bezpodmínečně nutná a ve stávajících budovách mohou být jednoduše nadále užívána stávající topná tělesa.  

Se jmenovitými výkony od 2,6 do 13,4 kilowatt jsou obzvlášť vhodná pro použití v rodinných domech pro jednu a pro dvě rodiny, splňují plně podmínky pro získání dotace a mohou být zakoupena prostřednictvím tržních partnerů společnosti Viessmann. Začátkem roku 2024 budou k dispozici další velikosti výkonů do 18,5 kilowatt, které rozšíří oblast použití tepelných čerpadel.    

Další informace k testu je možné nalézt na webové stránce: dTEST: Test tepelných čerpadel (2023)

Užitečné odkazy