Vyžádat bezplatné poradenství

Teplovodní kotle pro průmysl – úspora energie a méně emisí

Požádejte o bezplatnou konzultaci
Vysokotlaký teplovodní kotel Vitomax LW v teplárně Gräfelfing

Energeticky účinná a čistá dodávka tepla, stejně jako vysoká provozní bezpečnost a spolehlivost, jsou základními požadavky na výrobní zařízení a průmyslové závody. U koncepcí kotelen, které odpovídají poptávce, je třeba zohlednit individuální požadavky na systémová řešení na míru. To vyžaduje odborné poradenství, komplexní nabídku služeb a produktů, které zajistí nákladově efektivní a perspektivní výrobu tepla.

Teplovodní kotle Vitomax mají díky své konstrukci a konfiguraci nejlepší předpoklady pro splnění těchto požadavků. Díky mnoha vlastnostem, které jsou pro teplovodní kotle Vitomax specifické, a také díky našim rozsáhlým zkušenostem se stavbou velkých průmyslových kotlů jsme schopni zajistit vynikající kvalitu, vysokou úroveň provozní spolehlivosti a dlouhou životnost. Odborníci z našeho týmu průmyslových kotlů spolupracují se zákazníkem a místními partnery na návrhu systému, který může pracovat s maximální účinností a zároveň je specificky přizpůsoben požadavkům zákazníka.

Pro naše teplovodní kotle Vitomax nepředstavuje problém ani spalování až 100 % vodíku, což znamená, že lze snížit množství dalších skleníkových plynů, například CO₂.

Průmyslové kotle Viessmann se vyznačují kvalitou, účinností, udržitelností a dostupným servisem!

Až 100 % vodíku

V chemických provozech, jako je výroba chlóru a další průmyslové procesy, se většina plynného vodíku nevyužívá a uvolňuje se do atmosféry. Kotle Vitomax, které mohou s vhodným hořákem pracovat na 100 % vodíku, nabízejí cenově výhodné a účinné řešení.  S instalovaným výkonem kotle 1 MW se tak lze ročně vyhnout > 400 tunám emisí CO₂.

Teplovodní kotle

Rozsáhlý sortiment Viessmann zahrnuje nízkotlaké a vysokotlaké teplovodní kotle až do výkonu 22 MW, kotle na odpadní teplo pro vysokotlakou horkou vodu a výkonné teplovodní kotle až do 44 MW. Sortiment zahrnuje také vše potřebné pro kompletní energetický systém, jako je dokonale sladěná systémová technika pro přístrojové vybavení a regulaci, spalovací systémy, systémy pro udržování tlaku, čerpadla, armatury, systémy pro rekuperaci tepla a systémy pro odvod spalin.

Užitečné odkazy