Vyžádat bezplatné poradenství

Správný topný systém Viessmann pro váš domov

Požádejte o bezplatnou konzultaci
Foto: © KB_3 / Shutterstock.com

Účinnost je důležitým aspektem zásobování budov teplem. Pomáhá totiž šetřit zdroje a zároveň šetřit náklady. Optimálně sladěné komponenty topného systému vytvářejí základ pro efektivní provoz. Společnost Viessmann nabízí majitelům rodinných domů, bytových domů a velkých obytných budov právě toto: tepelné agregáty, které nejen spolehlivě pracují a efektivně nakládají se zdroji samy o sobě, ale také tak činí v rámci celého systému. Sortiment zahrnuje řešení pro všechny zdroje energie – obnovitelné zdroje i fosilní paliva, která lze navíc vzájemně kombinovat.

Digitální technologie pro inteligentní řízení systému

Všechny současné topné systémy Viessmann lze použít v inteligentních domech. Integrovaná rozhraní zajišťují připojení systémů přes internet a jejich ovládání pomocí aplikací. Denní doba ani lokalita přitom nehrají roli. To znamená výrazné zvýšení komfortu. Pomáhá však také zvýšit účinnost topného systému. Digitální služby a systémy řízení spotřeby energie, které obsahují, vám pomohou identifikovat a využít potenciální úspory.

Pomoc při výběru správného topného systému

Jelikož je třeba zvážit mnoho faktorů, není výběr správného topného systému snadný. S rozhodnutím, který topný systém by vyhovoval vašim individuálním požadavkům, vám nejlépe pomohou zkušení instalatéři. Před konzultací doporučujeme nahlédnout do katalogu výrobků Viessmann, abyste získali přehled o naší nabídce. Umožní vám filtrovat naši širokou nabídku výrobků podle vlastností, jako je oblast použití. Vyhledávač výrobků Viessmann vám umožní vyhledat ještě podrobnější návrhy výrobků.

Tepelné čerpadlo

Vzduchové tepelné čerpadlo Vitocal 150-A

Pomocí tepelného čerpadla můžete k vytápění využívat energii uloženou v zemi, vzduchu a vodě. A díky vlastní výrobě nebo ekologické elektřině je tento proces obzvláště šetrný ke klimatu. Možný je také provoz ve dvou režimech s jinými generátory tepla. To může být užitečné například ve starších budovách a velkých obytných domech. S tepelnými čerpadly Viessmann Vitocal však mohou majitelé domů vyrábět více než jen teplo. Přirozené a aktivní chlazení zajišťuje v létě příjemné teploty v obytných prostorách.

Solární termické systémy

Vakuový trubicový kolektor Vitosol 300-TM

Solární tepelná technologie je vhodná zejména pro doplnění topného systému. Využívá volně dostupnou sluneční energii pro ohřev teplé vody a jako zálohu stávajícího generátoru tepla. Zejména při použití fosilních paliv to pomáhá snižovat emise CO2 a náklady na vytápění. Ploché a trubicové kolektory Vitosol od společnosti Viessmann nabízejí řešení pro střechu každého domu. Zejména trubicové kolektory umožňují díky své vysoké účinnosti a nízkým tepelným ztrátám dobrý výnos i při malém prostoru a střechách, které nejsou optimálně zarovnané. Další tipy naleznete v našem článku o modernizaci solárního termického systému.

Plynové vytápění

Nástěnný plynový kondenzační kotel Vitodens 200-W

Pokročilé plynové topné systémy kombinují výhody osvědčené technologie s výhodami inovativních zařízení. Díky kondenzační technologii využívají energii uloženou ve fosilním palivu obzvláště efektivně. Velký výkonový rozsah plynových kotlů Viessmann umožňuje také širokou škálu použití: zatímco kompaktní nástěnné plynové kondenzační kotle Vitodens jsou vhodné pro malé bytové jednotky, plynové kondenzační kotle Vitocrossal poskytují dostatek tepla pro velké bytové domy. Obě produktové řady navíc nabízejí spotřebiče, které lze provozovat jako hybridní systémy a s až 20 % vodíku.

Hybridní systémy vytápění

S hybridním topným systémem Viessmann využívají majitelé domů k vytápění různé zdroje energie. Využívat lze jak obnovitelné zdroje energie, tak fosilní paliva. Základem optimální souhry jednotlivých komponent je energetický manažer Hybrid Pro Control. V závislosti na zvoleném režimu zajišťuje, aby topný systém pracoval mimořádně úsporně nebo energeticky efektivně. Hybridní topné systémy jsou ideální, pokud chcete udělat první krok k výrobě energie z obnovitelných zdrojů. Zpočátku je stávající topný systém doplněn o generátor obnovitelné energie, například tepelné čerpadlo.

Užitečné odkazy