Vyžádat bezplatné poradenství

Ohřívače vody Viessmann pro průmysl a obchod

Požádejte o bezplatnou konzultaci

Sortiment ohřívačů vody a zásobníků teplé vody Viessmann pro komerční a průmyslové aplikace splňuje mnoho různých požadavků na zásobování teplou vodou. Důraz je kladen na moderní provoz a použití v průmyslovém prostředí, konkrétně na: mnoho současně pracujících odběrných míst, široké použití pro teplou vodu, pitnou vodu a vytápění a potřebu co nejplynulejší dodávky.

Od typických hotelových provozů nebo velkých bytových komplexů, kde je třeba mít k dispozici dostatek teplé vody pro sprchování v ranní špičce, až po širokou škálu dalších scénářů: zde představené výrobky Viessmann jsou schopny dodávat vodu v aplikacích, kde poptávka výrazně převyšuje poptávku soukromé domácnosti.

Vitocell: Zásobníky na teplou vodu od společnosti Viessmann

Zásobníky na ohřev teplé vody určené pro průmysl a obchod s objemem 300 až 900 litrů vody jsou k dispozici ve dvou provedeních:

 • Modely, které se instalují vedle generátoru tepla. Patří sem: Vitocell 100-L, 100-V, 300-V.
 • Modely instalované vodorovně nebo pod generátorem tepla: Vitocell 100-H, 300-H. Tyto modely jsou vybaveny mimořádně robustním krytem, takže generátor tepla může být instalován nahoře.

Provoz v mono režimu nebo ve dvou režimech

Důležitou vlastností zásobníků teplé vody Viessmann pro komerční a průmyslové aplikace je kromě velikosti, objemu zásobníku a typu nastavení také provozní režim. Zde se rozlišuje mezi monorežimem a duálním režimem:

 • Mono režim = s jednou nepřímou spirálou
 • Duální režim = se dvěma nepřímými cívkami

Provoz ve dvou režimech nabízí další výhodu v podobě možnosti integrace solárního termického systému pro ohřev teplé vody. Jedná se o obzvláště úspornou a ekologickou variantu, kdy je jedna ze dvou spirál ohřívána výhradně solárními kolektory, zatímco druhá je zapínána pouze v případě potřeby. Pro speciální požadavky v komerčním a průmyslovém sektoru nabízí Viessmann také další možnosti optimalizace ohřevu TV.

Speciální funkce: sada výměníků tepla Vitotrans 222

Výměník tepla Vitotrans umožňuje vyrovnat dobu špičkového zatížení. V hotelovém a restauračním sektoru se jedná o období, kdy se odebírá obzvláště velké množství vody. Použití našeho chytrého, osvědčeného systému nakládání zásobníků umožňuje odebírat více teplé vody, než by byl systém v této době schopen ohřát. Z hlediska objemu a teploty vody jsou tedy uspokojeny všechny požadavky. Podlahový zásobník teplé vody Viessmann Vitocell 100 l je ideálním modelem pro použití se systémem Vitotrans. Ve spojení s přídavným výměníkem tepla je vhodný zejména pro topné systémy využívající kondenzační techniku.

Objem až 950 litrů s Vitocell 100-V

V případě potřeby lze model Vitocell 100-V kaskádovat s dalšími zásobníky teplé vody a vytvořit tak zásobníkovou banku. Ideální pro společnosti a podniky, které se zaměřují na udržitelnost: Vitocell 100-V je obzvláště vhodný pro kombinaci s výrobníkem tepla využívajícím obnovitelné zdroje, například tepelným čerpadlem.

Zásobníky topné vody od společnosti Viessmann

Vitocell 340-M

Pokud je poptávka po teplé vodě vysoká nebo velmi proměnlivá v různých denních či nočních dobách, je důležité zajistit dostatečnou zásobu teplé vody. Akumulační zásobníky jsou jednou z forem nepřímého ohřevu TV. Umožňují využít tepelnou energii, která je k dispozici již během provozu, pro přípravu teplé vody a uskladnit ji pro pozdější použití.

Výhoda: topný systém, do kterého je akumulační zásobník integrován, musí vykonávat méně práce. Generátor tepla může zůstat vypnutý, i když je požadována teplá voda. Výsledkem je nižší spotřeba energie.

Výhody používání akumulačních zásobníků pro přípravu teplé vody

Použití akumulačních zásobníků topné vody Viessmann v průmyslových a komerčních zařízeních přináší mnoho výhod. Patří k nim jejich velké kapacity zásobníků, četné možnosti kombinace se systémy obnovitelných zdrojů a speciální funkce, jako je modul Vitotrans 353 pro přípravu čerstvé vody nebo funkce stratifikace. V následujícím textu naleznete přehled hlavních výhod.

 • Optimální využití tepelné energie pro akumulaci topné vody a ohřev teplé vody.
 • Nízké tepelné ztráty díky vysoce kvalitní, všestranné tepelné izolaci
 • Objem zásobníku až 2000 litrů k dispozici
 • Možnost použití ve spojení s tepelnými čerpadly
 • Nízké nároky na prostor a jednoduchá instalace
 • Nerezové zásobníky TV: Záruka 10 let na netěsnost v důsledku koroze

Speciální funkce: Vícerežimové akumulační zásobníky Vitocell 340-M a 360-M

Pro komerční a průmyslové aplikace má velký smysl používat akumulační zásobník topné vody v systému s více režimy, který podporují modely Vitocell 340-M a 360-M. Ty lze připojit k jiným zdrojům tepla i k solárnímu tepelnému systému. Propojení lze provést bez samostatných výměníků tepla. Náš Vitocell 360-M, který je k dispozici v zásobnících o objemu od 750 litrů, nabízí také stratifikační systém, který vrství solární energii při různých teplotách. Díky tomu je teplá voda ohřátá solární energií k dispozici velmi rychle.

Specifické výhody vícerežimových akumulačních zásobníků pro obchod a průmysl:

 • Kombinace akumulačního zásobníku topné vody a zásobníku TV
 • Pro topné systémy s několika zdroji tepla. Vhodné zejména ve spojení se solárními tepelnými systémy Viessmann pro ohřev TV a zálohování ústředního vytápění.
 • Nízké nároky na prostor a jednoduchá instalace – kombinovaný zásobník teplé vody a akumulační zásobník v jednom zařízení.
 • Vlnité potrubí TV z vysoce legované ušlechtilé oceli, integrované uvnitř zásobníku, aby bylo flexibilní a bez napětí.
 • Optimální využití solární energie díky záměrnému chlazení ve spodní části prostřednictvím velké nepřímé plochy spirály vlnitého potrubí TV.
 • Připojovací sada se Solar-Divicon pro montáž na Vitocell, k dispozici jako příslušenství.
 • Třída energetické účinnosti pro typ SVKA, 400 litrů: B
 • Model 360-M (k dispozici v zásobnících o objemu od 750 litrů): Systém stratifikace pro vrstvení solární energie při různých teplotách; díky tomu je rychle k dispozici solárně ohřívaná teplá voda.

Koncepty kvality: Smaltovaný povrch Ceraprotect a nerezová ocel

Vnitřní nepřímá cívka Vitocell 300-V

Zásobníky teplé vody a akumulační zásobníky topné vody Viessmann nevyžadují nátěr a díky svým chemickým vlastnostem zaručují dlouholetou ochranu proti korozi. Jsou vyrobeny ze smaltované oceli nebo nerezové oceli v souladu s normou ČSN EN 12897. To proto, že při skladování teplé vody pro domácnost jsou hygienické normy obzvláště důležité. Zvláštní zmínku si v tomto ohledu zaslouží také zásobníky na teplou vodu se smaltovaným povrchem Ceraprotect. Podobně působivá je i nerezová ocel použitá u zásobníků Vitocell 300-H a Vitocell 300-V, která jim umožňuje splnit nejvyšší nároky.

Jak rychle najít správný zásobník teplé vody pro vaši firmu

(Foto: © Kinga / Shutterstock.com)

Nejlepší způsob, jak najít řešení Viessmann pro ohřev teplé vody, které vyhovuje vašim potřebám, je nechat si poradit od našich partnerů. Ti mají dlouholeté zkušenosti s projekty pro profesionální použití a znají naše výrobky.

Další informace o zde prezentovaných řešeních naleznete snadno a rychle v našem katalogu produktů. Pro přesné výsledky můžete filtrovat nabídku podle oblasti použití a dalších vlastností.

Znáte vyhledávač výrobků Viessmann? Ten vás na základě analýzy vašich potřeb navede k ideálnímu výrobku.

Užitečné odkazy