Vitodens 200 – dlouhodobě efektivní


Profitujte z těchto výhod:

 • Příkladný poměr ceny a výkonu
 • Rozsah modulace až 1:19
 • Přeměna použitého paliva v teplo s účinností až 98 procent
 • Moodulovaný válcový hořák MatriX
 • Dlouhá životnost a účinnost díky výměníku tepla Inox-Radial
 • Tichý provoz díky nízké rychlosti ventilátoru
 • Regulace Vitotronic se snadnou obsluhou s pětipalcovym barevným dotykovým displejem
 • Regulace spalování Lambda Pro Control Plus pro všechny druhy plynu
 • Kompaktní rozměry, šířka pouze 450 mm
 • K dostání jako topné nebo kombinované zařízení
 • Třída energetické účinnosti: A


S externím nebo integrovaným zásobováním teplé vody

Nástěnný plynový kondenzační kotel Vitodens 200-W je vzorovým příkladem hospodárnosti a dlouhé životnosti. Tepelný výměník Inox-Radial z ušlechtilé oceli zaručuje trvale vysoké využití kondenzačního účinku.

Přístroj spotřebuje méně energie, protože dodatečně využívá tepla spalin. To snižuje náklady na vytápění současně odlehčuje životnímu prostředí.

Vitodens 200-W je k dostání volitelně buď s odděleným zásobováním teplé vody a nebo s integrovaným průtokovým ohřívačem. Tímto je vytápění a příprava teplé vody k dispozici na co nejmenším prostoru.


Robustní hořák s dlouhou životností

Válcový hořák MatriX z ušlechtilé oceli se vyznačuje dlouhou životností. Integrovaná regulace spalování Lambda Pro Control Plus automaticky přizpůsobuje spalování pro případ změny druhu plynu.

Také co se týče údržby se plynový kondenzační kotel vyznačuje maximálně nízkými nároky na čas. Všechny součásti jsou přístupné zepředu, boční odstup pro servis není nutný.

 


Kaskádové zapojení

Kaskádové zapojení do 600 kW

Nástěnné kondenzační kotle Vitodens 200-W do 150 kW jsou nejlépe vhodné pro použití v bytových domech, komerčních objektech a veřejných zařízeních. Zde představuje Vitodens 200-W levné a prostorově nenáročné řešení – jako samostatné zařízení do 150 kW nebo v kaskádovém zapojení s až 4 kotli a topným výkonem do 600 kW.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
1,8 až 150 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn a zkapalněný plyn
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png
Rodinné domy/dvojdomky/bytové domy, poschoďové byty v bytovém domě, podnikání, novostavba a modernizace
Obsluha
icons-vitotrol-app.gif
Vitotronic s barevným dotykovým displejem
Příprava teplé vody
Topný přístroj s dodatečným zásobníkovým ohřívačem vody pro vyšší komfort teplé vody, do 35 kW jako kombinovaný přístroj bez dodatečného zásobníkového ohřívače vody pro jednoduché zásobování teplou vodou
Další charakteristiky
Jako zařízení s více kotli do 600 kW
Vitodens 200-W rez.png

316_Touch-Display_vitodens_300_W.jpg

5ti palcový barevný dotykový displej Vitotronic 200 pro Vitodens 200-W/222-W/222-F a 242-F

Osvědčená digitální regulace Vitotronic 200 dostala pro kotle Vitodens řady 200 nové přídavné funkce. Obzvláště nápadný je velký pětipalcový barevný dotykový displej.

316_Energie-Cockpit_Vitodens_300_w.jpg

Energie Cockpit zpřehledňuje spotřeby energií

Úhlopříčka obrazovky s téměř 13 centimetry zobrazuje přehledně nový Energie Cockpit, aby uživatel mohl být informován o výnosech a spotřebách. Navíc počítá výnos ze solární energie při zapojeném solárním systému. Nebo spotřebu plynu pro vytápění a teplou vodu. Přehledně bude zobrazen aktuální stav nabití zásobníku teplé vody. Histogram volitelně ukazuje všechny hodnoty podle dne, týdne, měsíce a roku.

Vitotrol_Plus_App.jpg

Přirozeně způsobilý pro síť a internet

Kotle jsou již z výroby způsobilé pro připojení k internetu. Bezdrátovým připojením WLAN se dají pomocí aplikace Vitotrol Plus ovládat ze Smartphonu nebo tabletu prakticky odkudkoliv.

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.