Vitodens 200 – dlouhodobě efektivní


Profitujte z těchto výhod:

  • Příkladný poměr ceny a výkonu
  • Přeměna použitého paliva v teplo s účinností až 98 procent
  • Tichý provoz díky nízké rychlosti ventilátoru
  • Kompaktní rozměry, šířka pouze 450 mm
  • K dostání jako topné nebo kombinované zařízení
  • Třída energetické účinnosti: A


S externím nebo integrovaným zásobováním teplé vody

Nástěnný plynový kondenzační kotel Vitodens 200-W je vzorovým příkladem hospodárnosti a dlouhé životnosti. Tepelný výměník Inox-Radial z ušlechtilé oceli zaručuje trvale vysoké využití kondenzačního účinku.

Přístroj spotřebuje méně energie, protože dodatečně využívá tepla spalin. To snižuje náklady na vytápění současně odlehčuje životnímu prostředí.

Vitodens 200-W je k dostání volitelně buď s odděleným zásobováním teplé vody (typ B2HA) a nebo s integrovaným průtokovým ohřívačem (typ B2KA). Tímto je vytápění a příprava teplé vody k dispozici na co nejmenším prostoru.


Robustní hořák s dlouhou životností

Válcový hořák MatriX z ušlechtilé oceli se vyznačuje dlouhou životností. Integrovaná regulace spalování Lambda Pro Control automaticky přizpůsobuje spalování pro případ změny druhu plynu.

Díky Lambda Pro Control stačí revize kominíka pouze každé tři roky. To šetří poplatky.

Také co se týče údržby se plynový kondenzační kotel vyznačuje maximálně nízkými nároky na čas. Všechny součásti jsou přístupné zepředu, boční odstup pro servis není nutný.

 


Kaskádové zapojení

Kaskádové zapojení do 600 kW

Nástěnné kondenzační kotle Vitodens 200-W do 150 kW jsou nejlépe vhodné pro použití v bytových domech, komerčních objektech a veřejných zařízeních. Zde představuje Vitodens 200-W levné a prostorově nenáročné řešení – jako samostatné zařízení do 150 kW nebo v kaskádovém zapojení s až 4 kotli a topným výkonem do 600 kW.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
3,2 až 150 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn a zkapalněný plyn
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png
Rodinné domy/dvojdomky/bytové domy, poschoďové byty v bytovém domě, podnikání, novostavba a modernizace
Obsluha
icons-vitotrol-app.gif
Vitotronic 200 regulace s prostým textem a grafickým displejem, ovládání možné přes aplikaci Vitotrol
Příprava teplé vody
Topný přístroj s dodatečným zásobníkovým ohřívačem vody pro vyšší komfort teplé vody, do 35 kW jako kombinovaný přístroj bez dodatečného zásobníkového ohřívače vody pro jednoduché zásobování teplou vodou
Další charakteristiky
Jako zařízení s více kotli do 600 kW
Vitodens-200-W-Schnitt.png

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.